11 Eylül 1987 Cuma: Erken seçim adayları su yüzüne çıkmağa başladı.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Politika Gazetesinin 11 Eylül 1987 Cuma günkü nüshasında, manşetin başlığı, “Erken seçim adayları su yüzüne çıkmağa başladı” şeklinde verilmiş. Küçük puntolarla yazılan alt başlıkta, “Haluk Bilgihan adaylığını açıkladı” tümcesi kullanılmış.

 

 

Haberde, “Milletvekili seçimlerinin 1 yıl öne alınması üzerine adaylıklarını koyacaklar, yavaş yavaş su yüzüne çıkmaya başladı. Bununla ilgili olarak DYP’den il başkanı Av. Baki Ataç, yasağı kalkan eski milletvekillerinden İlhan Aytekin, ve Halen Balıkesir Milletvekili olan Mustafa Çorapçıoğlu’nun adaylıklarına kesin gözüyle bakılıyor. ANAP’ta ise adaylıklarını kesin koyacakların arasında il başkanı Nadir Karaağaç, Özel İdare Müdürü Haluk Bilgihan, adaylıklarını açıkladı. Diğer adaylar arasında seçilme şansı çok zayıf olan Necat Tunçsiper bulunmakta, ilimizde başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken İsmail Dayı, Feshedilen MDP’den ANAP’a transfer Fenni İslimyeli’nin listede yer almasına kesin gözü ile bakılmaktadır. Bursa Emniyet Müdürü Lütfü Tomuş da adaylar arasındadır. Yine aday olduğu söylenen ancak kesinlik kazanmayan Tanju Yoldemir’in de isminden bahsedilmektedir. Belediye Başkanı Ziya Tan, için de milletvekilliğine soyunacak deniyorsa da henüz evet veya hayır diye bir cevap vermedi. SHP’de adaylık konusunda şimdilik ses yok. İl Başkanı önder Kırlı ile merkez ilçe başkanı Hamit İnanöz’ün isimlerinden bahsedilmektedir.”

1’inci sayfada manşetin altındaki haberin başlığı da bir hayli ilginç. “Sağlık ekipleri kuduz ile mücadele ediyor. 65 başıboş köpek, 49 kedi öldürüldü”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
11 Eylül 1987 Cuma: Erken seçim adayları su yüzüne çıkmağa başladı.
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!