10 Kasım 1987 Salı: Büyük Ata’mız 49 yıl önce bugün hayata veda etti.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Politika Gazetesi 10 Kasım 1987 tarihli sayısında, manşeti Atatürk’ü anma etkinliklerine ayırmış. Gazete logosunun üzerindeki manşet haberin başlığı “Büyük Ata’mız 49 yıl önce bugün hayata veda etti” tümcesiyle verilmiş. Köşe yazarı Yıldırım Ovacık’ın “Ata’ya rapor” başlıklı makalesine de yine logonun üzerinde yer verilmiş

 

 

Manşet haber şöyle: “Bu gün 10 Kasım 1987 Atatürk’ümüzü kaybedeli tam 49 yıl oldu. Evet Onu madde olarak kaybettik ama mana olarak her zaman ruhumuzun en derinliğinde yaşattık. Bununla ilgili olarak bugün tüm yurtta olduğu gibi şehrimizde de bayraklar yarıya inecek. Çeşitli yerlerde ve kuruluşlarda anma törenleri düzenlenecek. Bugün sinemalar oynamayacak. Televizyonda özel Atatürk programları ekrana gelecek. Bu arada il Halk Kütüphanesi’nde Atatürk Haftası dolayısıyla bir kitap sergisi de açılacak. Hafta süresince Atatürk resimleri ve vecizleri kitapçı dükkanlarının vitrinlerini süsleyecek ve bunu belediye başkanlığı sağlayacak. Atatürk Haftası süresince yine eğitim araçları müdürlüğünce hafta süresince Atatürk ile ilgili filmler gösterilecek.

Birinci sayfadaki diğer başlıklar şöyle: “Ticaret odası seçimleri yapıldı”, “Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Dernekleri Birliği Toplantısı Edremit’te icra edildi”, “Halk Bankası ile ilgili olarak 68 imzalı bir mesaj aldık. Tüccar ve sanayicilerin mesajında teşekkür ediliyor.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
10 Kasım 1987 Salı: Büyük Ata’mız 49 yıl önce bugün hayata veda etti.
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!