1 Mart 1988 Salı: Valiliğin PTT direkleri açıklaması

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Politika Gazetesi 1 Mart 1988 Salı günkü sayısında manşetten 2 haber vermiş ilk haberde Balıkesir Valiliğinin Politika Gazetesi’ne telefon direkleri ile ilgili gönderdiği açıklama yer almış. İkinci haberde ise Amerika Birleşik Devletlerinin İzmir Başkonsolosluğu Ekonomik ve Siyasal İşler Görevlisi Stephan Klemp’in Balıkesir’deki siyasi partileri ziyaret etmesi haberleştirilmiş.

 

 

Birinci sayfanın ilk manşet haberinin başlığı “Gecikmeye yer altı inşaatı sebep oluyor.” Haber şöyle verilmiş: “Gazetemizde çıkan PTT direkleri ile ilgili yazı için valilikçe bir açıklama gönderildi. Vali Feyzi Yetkiner imzası ile ilgili gönderilen açıklamada aynen şöyle denilmektedir; Gazetenizin 04.02.1988 tarih ve 36-227 sayılı nüshasında intişar eden PTT direkleri başlıklı yazı incelenmiştir. Şebeke genişletme tatbikatı devam eden ilimiz merkezinde önce yer altı kazısı yapılıp çimento borulu güzergahın inşa edildiği ardından kablo çekilerek abonelere sıra ile devreye alındığı, abonelerin yoğun olduğu sokakların dar olması ve yer altında tespit edilemeyen yerlerde engeller çıkması sebebiyle yer altı inşaatında gecikme olduğu bu nedenle söz konusu mevkide dikilen direklere hat verilmesinde gecikmeler yaşanmıştır” denildi.

“İzmir Konsolosluğundan bir Amerikalı partilerden bilgi aldı” başlıklı haberde, “Amerika Birleşik Devletleri İzmir Başkonsolosluğu Ekonomik ve Siyasal İşler Görevlisi Stephan Klemp dün şehrimize gelerek siyasi partileri ziyaret etti. Amerikalı görevli ilk olarak ANAP’a gitti. Burada Balıkesir Milletvekili Edip Uğur, ANAP İl Başkanı Nadir Karaağaç ve il idare yönetimi ile görüşmelerde bulundu.

Birinci sayfanın diğer haber başlıkları şöyle: “Erdal İnönü’nün istifası şehrimizde de akisler yarattı”, “DSP’liler İnönü’nün istifasını normal karşıladı”, “Turnuva şampiyonu Ovabayındır, Hotaşlar’ı 1-0 mağlup etti.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
1 Mart 1988 Salı: Valiliğin PTT direkleri açıklaması
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!