Susurluk’ta orman yangını! Kontrol altına alma çalışmaları sürüyor!

Susurluk'un Sülecek Mahallesi'nde araziden başlayarak ormana sıçrayan yangın, ekiplerin yoğun çabalarıyla kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Susurluk
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir’in Susurluk İlçesi Sülecek Mahallesi’nde araziden başlayarak ormana sıçrayan yangın, ekiplerin yoğun çabalarıyla kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Hem havadan hem de karadan yürütülen etkin müdahale çalışmaları devam ederken, yangının daha fazla yayılmasını önlemek için seferberlik ilan edildi.

Yangın, Sülecek Mahallesi’ndeki bir arazide başladı. Kısa sürede rüzgarın da etkisiyle çevredeki ormanlık alana sıçrayan yangın, geniş bir alana yayıldı. Yerleşim yerlerine yakın olan bu ormanlık alanın yanmaya başlaması, bölge halkında endişe yaratırken, yetkililer hızlı bir şekilde müdahale ekiplerini yönlendirdi.

Hızlı ve Etkili Müdahale

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, yangına ilk müdahaleyi yaptı. Hemen ardından bölgeye sevk edilen yangın söndürme helikopterleri ve itfaiye araçları, yangını kontrol altına almak için yoğun çaba sarf ediyor. Ekipler, yangının çevreye yayılmasını önlemek için hem havadan su atarak hem de karadan arazöz ve su tankerleriyle müdahale ediyor.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Susurluk’ta orman yangını! Kontrol altına alma çalışmaları sürüyor!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!