Koç Grubu’ndan “Ekrem İmamoğlu” açıklaması: İddialar gerçek dışı!

Koç Grubu, gazeteci Enver Aysever'in dile getirdiği "Koç Grubu'nun Ekrem İmamoğlu'nu gelecekte Cumhurbaşkanı yapacağı" iddiası ile ilgili açıklama yaptı. "Topluluğumuz, siyasetin bir parçası değildir" ifadesine yer verilen açıklamada, iddialar tümüyle gerçek dışı olduğuna vurgu yapılarak, "Hukuki haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz" denildi.

Koç Grubu'ndan
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koç Grubu, gazeteci Enver Aysever’in İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Ekrem İmamoğlu’nun Koç grubuyla anlaştığını ve onların desteğiyle Cumhurbaşkanı olacağı yönündeki iddiası ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Söz konusu iddianın, kamuoyunda yanlış algıya yol açmak için kasıtlı olarak gündeme getirildiğini belirten Koç Grubu, konunun yargıya taşınacağını kaydetti.

Açıklamada “Asılsız iddiaların kamuoyunda kasıtlı bir şekilde yanlış algıya yol açmak için gündeme getirildiğini dikkatle gözlemliyoruz. Gerçek dışı iddialarla topluluğumuzun hedef alınmasına asla izin vermeyeceğiz” denildi.

Koç Grubu’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Hiçbir somut delil gösterilmeden, ilgisiz olayları neden sonuç ilişkisi barındırmaksızın birbirine bağlayan bu iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için 100 yıla yakın süredir var gücüyle çalışmakta olan Topluluğumuz, siyasetin bir parçası değildir.

Son dönemde Koç Topluluğu’nu ve Koç Ailesi’ni hedef alan asılsız iddiaların kamuoyunda kasıtlı bir şekilde yanlış algıya yol açmak için gündeme getirildiğini dikkatle gözlemliyoruz. Gerçek dışı iddialarla topluluğumuzun hedef alınmasına asla izin vermeyeceğiz.

Bu vesileyle, gazetecilik etiği ile bağdaşmayacak şekilde mesnetsiz bilgi yayan ve topluluğumuzu zan altında bırakma sorumsuzluğunu sergileyen kişilere yönelik hukuki haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz.”

ENVER AYSEVER NE DEMİŞTİ?

Gazeteci Enver Aysever, YouTube üzerinden yaptığı bir yayında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Koç grubuyla anlaştığını ve onların desteğiyle Cumhurbaşkanı olacağını öne sürmüştü.

Aysever, yayında şu ifadeleri kullanmıştı: “Bakın benim gördüğüm bir şey var. Ali Koç’un Fenerbahçe başkanlığını bırakacağım demesinden, Rıza Akpolat’ın güçlenmesine, birkaç sembolik alevinin mesleğinin içerisine koyulmasına kadar, Ekrem Bey Karadeniz’deki büyük bir gücü de arkasına alarak Koç Grubu’yla da uzlaşarak müthiş bir hazırlık yapıyor. Ekrem Bey bana göre özellikle Koç Grubu’nun desteğiyle Türkiye’de yeni bir Cumhurbaşkanı olacak.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Koç Grubu’ndan “Ekrem İmamoğlu” açıklaması: İddialar gerçek dışı!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!