Efendi Kafe’nin müstesna konuğu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hilmi DUYAR / POLİTİKA / Yaralı olarak geldiği Efendi Kafe’de, iş yeri sahibi Adem Demirel tarafından iyileştirilen kumru, tedavi gördüğü mekandan ayrılmayınca müşterilerin sevgilisi oldu. Kimi zaman çay ocağı kazanı başındaki ocakçının, bazen garsonların, bazen de müşterilerin başına konan sevimli kumru hem müşterilerin hem semt sakinlerinin ilgi odağı oldu.

 

 

Balıkesir’in Karesi İlçesi’nde Zağnos Paşa Hamamı yanındaki Başyunak Sokak’ta, Efendi Kafe’yi işleten Adem Demirel, bir sabah müşterilere çay demlerken, kafeye uçamayan yaralı bir kumru geldi. Etraftaki kedilerin kumruyu telef etmesinden korkan Adem Demirel, kuşu tedavi etmeye karar verdi, yarasına merhem sürdü. Bir süre çay ocağında barındırıp besledi. Kumru iyileştikten sonra işyerinde dolaşmaya başladı ancak Efendi Kafe’yi terk etmedi. Bunun üzerine Adem Demirel, kumruyu beslemeye devam etti. Davetsiz konuk adeta işyerinin bir parçası oldu. Bazen servis yapan garsonların omuzlarında dolaşırken, bazen müşterilerin başına kondu. Kumru kısa sürede, hem müşterilerin, hem çalışanların sevgilisi oldu.

 

 

Efendi Kafe çalışanlarından Şenol Şenoğlu, işyerine yaralı gelen kumrunun kanadının altında yara olduğunu, kanatlarını ve kuyruğunun kopuk olduğunu belirtip, “Buraya geldiğinde uçamıyordu. Kanadının altında yara vardı, bakımını yaptık. Şimdi kuyruğu ve kanatları uzamaya başladı. Yavaş yavaş uçuyor. Uçmasına rağmen buradan ayrılmıyor. O bizi, biz onu sevdik. Müşterilerde, biz de memnunuz. Buranın uğurluğu oldu” dedi.

 

 

Efendi Kafe’nin işletmecisi Adem Demirel, kumrunun kendilerine sığınmasından çok memnunluk duyduğunu vurgulayıp, “Daha önce buraya yavru bir kedi gelmişti. Onu besledik, büyüttük, müşterilerin dostu oldu. Çok şirin, çok cana yakın bir kediydi. Müşteriler iş yerimin ismi Efendi’yi kediye verdi. Efendi, bir gün yüksekten düşmüş, ayağını kırmış. Tedavi ettirdik ayağına platin taktırdık. Bize bir hayli masraf çıkardı ama hiçbir zaman masraftan kaçınmadık, yerinmedik. Efendi iyileştikten sonra, ortadan kayboldu. Arada bir sağda solda görüyoruz. Onun yokluğunu, bize sığınan kumru unutturdu. Herkes ismini soruyor. Bir isim koyamadık. Çünkü erkek mi dişi mi bilmiyoruz. Birileri bize cinsiyetini söylerse biz de isim koyarız” diye konuştu.

 

 

Efendi Kafe’nin bir parçası haline gelen kumru hayatından memnun. Müşteriler de kumrudan memnun. İlk kez bu kadar insan arasına giren bir kuşu gören müşteriler kumrunun fotoğrafını çekmekten kendilerini alamıyor.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Efendi Kafe’nin müstesna konuğu
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!