”Vergi verdiğimiz TRT’nin tek Partiye çalışmasına izin vermeyeceğiz!”

CHP Parti Meclisi Üyesi Ecevit Keleş, TRT'ye yönelik sert eleştirilerde bulundu.

''Vergi verdiğimiz TRT'nin tek Partiye çalışmasına izin vermeyeceğiz!''
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ecevit Keleş, TRT’ye yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Keleş, TRT’nin Anayasa’da yer alan tarafsızlık ilkesini ihlal ettiğini ve mevcut iktidara tam anlamıyla hizmet ettiğini savundu.

Yaptığı konuşmada devletin resmi kanalı olan TRT’nin tarafsız olması gerektiğini vurgulayan Keleş, verdiği istatistiklerle TRT’nin iktidar partisine yönelik ayrımcılık yaptığını öne sürdü. “Anayasa’nın 133. maddesine göre tarafsız olması gereken devletin kanalı TRT, adeta Ak Parti’nin propagandasını yapıyor” diyen Keleş, TRT’nin 85 milyon vatandaşın vergileriyle ayakta durduğunu ve kamuoyunu doğru, tarafsız haberlerle bilgilendirmekle yükümlü olduğunu hatırlattı. Ancak, son verilere göre Ak Parti’li yöneticilerin canlı yayınlarının 2 bin 592 dakika olduğunu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve CHP’li yöneticilere ayrılan sürenin ise sadece 43 dakika olduğunu belirtti.

Keleş, bu durumun büyük bir adaletsizlik olduğunu vurgulayarak, “TRT tarafsızlık ilkesini çiğneyerek büyük bir suç işliyor. Ak Parti, TÜİK’i satın aldığı gibi TRT’yi de yaptırdığı haberlerle ve sansürlerle satın alıyor. Bu ayrımcılığa asla izin vermeyeceğiz” dedi. Vergilerle finanse edilen TRT’nin tek bir partiye hizmet etmesine müsaade etmeyeceklerini belirten Keleş, “85 milyonun hakkına girenler, halkın doğru ve tarafsız haber almasını engelleyenler elbet hesap verecek” şeklinde konuştu.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
”Vergi verdiğimiz TRT’nin tek Partiye çalışmasına izin vermeyeceğiz!”
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!