ÜMİT ÖZDAĞ’A GÖRE KRİZİN NEDENİ SIĞINMACILAR

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ZAFER PARTİSİ GENEL BAŞKANI ÜMİT ÖZDAĞ’A GÖRE EKONOMİK KRİZİN NEDENİ SIĞINMACILAR

Sokak çalışması ve esnaf ziyaretleri için Balıkesir’e gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, AHP Meydanı’ndan seslendi. Özdağ, Anayasa gereği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aday olamayacağını ileri sürdü, “Altılı Masa bu durumun yeni farkına vardı” dedi. Özdağ, “sığınmacılar ve kaçakları göndermeden ekonomik krizi aşmamız mümkün değil” şeklinde konuştu. Özdağ, “son 11 yılda gelen 13 milyon sığınmacı ve kaçak vatanlarına dönmeden bugün yaşamış olduğumuz ağır ekonomik krizi ülke olarak aşmamız mümkün değil. Bu 13 milyon insan Türkiye’de enflasyonun artmasına, kiraların, gayrimenkul fiyatlarının artmasına, yiyecek içeceğin pahalanmasına neden oldukları gibi yılda harcanan 10 milyar dolarlık büyük bir paranın da Türk ekonomisi üzerinde büyük bir yük oluşturmasına neden oluyorlar. Bu nüfus Türkiye’de kaldığı sürece ekonomik kriz ne yazık ki ağırlaşarak devam eder” dedi.

 

 

ZAFER PARTİSİ GENEL BAŞKANI ÜMİT ÖZDAĞ’DAN CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ YORUMU

“ERDOĞAN’IN ANAYASAYA GÖRE ADAY OLMASI MÜMKÜN DEĞİL”

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ iki günlük program kapsamında Balıkesir’de bir dizi temaslarda bulunacak. Balıkesir ziyaretinin ilk gününde esnaf ziyareti yaparak basın açıklaması yapan Ümit Özdağ ülkedeki sığınmacı ve kaçak sorununu çözeceklerine söz verdi.

Balıkesir’de basın açıklaması yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ülkedeki mülteci sorununun yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığı konusunda da değerlendirme yaptı. Özdağ Altılı Masa bileşenlerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aday olamayacağının farkına yeni vardığını ifade ederek, “Anayasaya göre Erdoğan aday olamaz. Altılı Masaya günaydın diyorum. Biraz geç oldu, ben bunu üç aydır her vesileyle açıklıyorum. Yeni mi akıllarına gelmiş?” diye konuştu.

 

“EKONOMİK KRİZİN SORUMLUSU SIĞINMACI VE KAÇAKLAR”

Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda basın açıklaması yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ilk olarak ülkedeki sığınmacılara değindi. Özdağ, “Balıkesir’e geldiğimiz andan itibaren esnaf ziyaretleriyle ve vatandaş sohbetleriyle Balıkesir’de de ekonominin ne kadar ağır bir krizden geçtiğini yerinde görme imkanı bulduk. Vatandaşın, esnafın ortak tespiti şu ki ülkemize son 11 yılda gelen 13 milyon sığınmacı ve kaçak vatanlarına dönmeden bugün yaşamış olduğumuz ağır ekonomik krizi ülke olarak aşmamız mümkün değil. Bu 13 milyon insan Türkiye’de enflasyonun artmasına, kiraların, gayrimenkul fiyatlarının artmasına, yiyecek içeceğin pahalanmasına neden oldukları gibi yılda harcanan 10 milyar dolarlık büyük bir paranın da Türk ekonomisi üzerinde büyük bir yük oluşturmasına neden oluyorlar. Bu nüfus Türkiye’de kaldığı sürece ekonomik kriz ne yazık ki ağırlaşarak devam eder. Bundan dolayı; Balıkesir’in de, İstanbul’un da, İzmir’in de, Ankara’nın da, Türkiye’nin de bu ekonomik krizi aşması, sokaklarının tekrar güvenli hale gelmesi, gençlerinin geleceğe umutla bakabilmesi, parklarda çocuklarımızın güven içerisinde oynayabilmesi, sokaklarımızı saran, okulların önüne yerleşen uyuşturucu çetelerinin ortadan kaybolması için bu 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına dönmesi gerekiyor” diye konuştu.

 

“SAVAŞ BİTTİ HERKESİN VATANINA GERİ DÖNMESİNİN ZAMANI GELDİ”

Zafer Partisi olarak sığınmacı ve kaçakları ülkelerine gönderme sözü veren Ümit Özdağ, “Biz Zafer Partisi olarak size söz veriyoruz 1 sene içerisinde Anadolu Kalesi Projesiyle bütün sığınmacıları ve kaçakları vatanlarına insani şartlarla ve devletler hukukuna uygun bir şekilde geri yollayacağız. Bu geri dönüşün gerçekleşmesiyle birlikte enflasyondaki düşüşü, gıda maddelerindeki fiyatların düşüşü, kiralardaki düşüşü ve bunun nasıl hızlı gerçekleştiğini hepimiz göreceğiz ve yaşayacağız. 11 seneden bu yana baktık, koruduk ama artık herkesin vatanına dönme vakti geldi. Eğer komşunuzun evini su basarsa tabi ki kapınızı çaldığında gece evinize alırsınız, ona çay ikram edersiniz, gece sizde kalmasına izin verirsiniz. Ama komşunuz sabahleyin kalkıp ben artık bu eve yerleşiyorum, senin evin daha güzelmiş, manzarası daha iyiymiş, beni de tapuya yazdır derse buna da hayır dersiniz. İşte bizim de yapmamız gereken budur. Baktık, savaş bitti, artık herkesin vatanına dönmesinin zamanı geldi. Türkiye gibi siz de Balıkesir’de Zafer Partisi diyeceksiniz ve bu geri dönüş inşallah seçimlerden hemen sonra başlayacak” ifadelerini kullandı.

 

“ERDOĞAN’IN ADAY OLAMAYACAĞINA  ALTILI MASA YENİ FARKINA VARDI”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanlığı adaylığını da değerlendiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Erdoğan’ın aday olamayacağını bir kez daha yineledi. Özdağ Altılı Masa bileşenlerinin de durumu yeni fark ettiklerini  söyleyerek, “Altılı Masaya günaydın diyorum. Biraz geç oldu, ben bunu üç aydır her vesileyle açıklıyorum. Yeni mi akıllarına gelmiş? Üstelik Altılı Masanın iki üyesi mecliste 360’ı tamamlayacaklarını ve Erdoğan’ın adaylığını kolaylaştıracaklarını söylemişlerdi. Zafer Partisi olarak biz bunun doğru olmayacağını ifade edince geri adım atmak zorunda kaldılar. Evet, Anayasaya göre Erdoğan aday olamaz. Ama Erdoğan kendisini Anayasanın üstünde görüyor, hukukun üstünde görüyor ve bunun için ben aday olacağım diyor. Fakat biz Zafer Partisi olarak diğer muhalefet partileri gibi yapacak bir şey yok demiyoruz. Yapacak bir şeyler var ve biz bunun hukuki ve siyasi mücadelesini seçim gününe kadar vereceğiz. Erdoğan’ın Anayasaya göre tekrar aday olması, seçilmesi mümkün olmadığı gibi fiili durum yaratarak seçilirse Cumhurbaşkanlığı meşru Cumhurbaşkanlığı olmaz. Bu hiç tartışmaya mahal bırakmayacak kadar açık bir husustur. Erdoğan “biz kronometreyi sıfırladık” diyor. 17-25 Aralık’ta da paraları sıfırladığını hatırlıyoruz, bir sıfırlama meraklısıyla karşı karşıyayız. Ama tarih sıfırlamaz da sıfırlamaya meraklıları sıfır hale getirir” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

 

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
ÜMİT ÖZDAĞ’A GÖRE KRİZİN NEDENİ SIĞINMACILAR
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!