Uğur Çelikbaş CHP Balıkesir İl Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Balıkesir İl Kongresi öncesinde Uğur Çelikbaş da il başkanlığını açıkladı. Çelikbaş seçilmesi takdirde yapacaklarını partililere anlattığı toplantıda delegelerden kendisine destek vermelerini istedi.

 

Örgüte başkan olmaya değil örgüte hizmet vermeye aday olduğunu söyleyen Uğur Çelikbaş örgüt iradesinin önemine değindi. İlk sözlerinin örgüt iradesini her koşulda yerine getirmek olduğunu ifade eden Çelikbaş, ön seçim, çarşaf liste parti içi saygı ve demokrasinin öncelikleri olacağına vurgu yaptı.

 

 

“PARTİ İRADESİ ÖN PLANDA OLACAK”

İl Başkanı Erden Köybaşı’nın da katıldığı adaylık açıklamasında Uğur Çelikbaş şunları söyledi:

“Biz umudu kuşandık ve yola çıktık. Önemli iddia ve hedeflerimiz var. Ancak, ilk sözümüz ve iddiamızın örgüt iradesini her zaman her koşulda yerine getirmek olacağını belirtmek istiyorum. Bu inanç ile her şeyden önce şunu söylemek gerekiyor; bu süreçte örgütümüz bize teveccüh gösterirse belirlediğimiz hedefleri gerçekleştirmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Tunç yasası olarak tanımlanan; yani seçilenlerin seçenlere, vekil edilenlerin vekil edenlere karşı tahakkümüne her zaman karşı çıktığımız gibi, örgütün iradesi ve kararları doğrultusunda her koşulda bu irade ve kararlara uyma kararlılığında olacağımızı bilmenizi istiyorum. Bu umudu kuşandık ve yola çıktık. Kuşandığımız bu güçlü silah örgüt iradesine dayanıyor. Kuşandığımız umut, halkımıza olan inancımızı barındırıyor. Bizim anlayışımıza göre ruhuna ve ideolojisine tutku ile bağlı olduğumuz Cumhuriyet Halk Partisinin, en önemli görevi ilçe başkanlığıdır. Alnından ter eksik olmayan ilçe başkanlarının ve ilçe örgütlerinin emrinde, onların iradesi ve kararlarını ortaya koyma noktasında olacak, onların her türlü destek istemini karşılamak için çalışacak bir yönetim tarzını yaşama geçirmek istiyoruz.

 

“KİŞİLERE YER YOK”

Kuşandığımız umutta kişiler yoktur. Kuşandığımız umutta, kişilere bağlı siyaset yoktur. Bu örgütün her üyesi bir diğeri kadar değerli ve önemlidir. Kişilerle değil iddialarımızla, inançlarımızla, örgüt iradesini hayata geçirerek siyaset üretme çabasında olacağız. Oluşturacağımız danışma kurulları ile il yönetimini şeffaflaştıracağız. İlçe başkanları veya belirleyecekleri bir temsilci her il yönetim kurulu toplantısına katılma ve söz hakkına sahip olacak. Yine her il yönetim kurulu toplantısına il gençlik kolları ve il kadın kolları başkanı veya belirleyecekleri temsilciler katılma ve söz hakkına sahip olacaktır. Örgütü örgüt ile birlikte yöneteceğiz.

 

“ASLA KİŞİLERİN YANINDA VEYA KARŞISINDA OLAMAYACAĞIZ”

Parti hukuku ve parti hukukuna uyum ve saygı önceliğimizdir. Umudumuz haktan, hukuktan ve adaletten güç ve destek almaktadır. Bu asla değişmeyecektir. Ön seçim, çarşaf liste, söz hakkının sınırsız olması, parti içi saygı ve demokrasinin sınırsız hale getirilmesi ve bu konudaki tüm gerekli uygulamalar önceliklerimiz olacaktır. İl yönetimi olarak aday belirleme süreçlerinde asla kişilerin yanında veya karşısında yer olamayacağız. Yer alacağımız tek yer parti içi demokrasi ve onun kurumlarıdır.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Uğur Çelikbaş CHP Balıkesir İl Başkanlığı’na adaylığını açıkladı
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!