Turhan Çömez’den Adaylıktan çekileceği iddialarına yanıt: ”Daha çok beklerler!”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turhan Çömez ve beraberindeki heyet Edremit’te bir dizi ziyarette bulundu.

Turhan Çömez'den Adaylıktan çekileceği iddialarına yanıt: ''Daha çok beklerler!''
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turhan Çömez ve beraberindeki heyet Edremit’te bir dizi ziyarette bulundu. Ekonomik krizden ve işsizlikten dert yanan esnafı dinledi. İlçe merkezinden otobüs kalkmayan Arıtaş köyü sakinlerine, yol, köprü, otobüs ve çocuk parkı sözü verdi.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Turhan Çömez’e Edremit ziyaretinde İYİ Parti Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Ahmet Hakan Eroğlu, İlçe Başkanı Oğuzhan Civgaz ve partililer eşlik etti.

“ADAYLIKTAN ÇEKİLDİĞİ İDDİALARINA YALANLAMA”

Güne Büyükşehir Arena Gazetesi’ne ziyaretle başlayan Çömez, adaylıktan çekildiği iddialarına ilişkin gazeteci Aziz Han’a açıklamalarda bulundu. “Adaylıktan çekildiğim iddiaları yalan olduğu gibi bundan kendileri için umut bekleyenler de çok bekler” dedi.

Meclis listelerinin seçim kurullarına verilişi öncesi ve sonrasında özellikle sosyal medya üzerinden çeşitli ve maksatlı algı operasyonları yapıldığına da dikkat çeken Çömez, ‘Hangi nedenle olursa olsun adaylıktan çekilmem söz konusu değil. Bu tür söylentiler özellikle maksatlı olarak kamuoyuna pompalanıyor’ açıklamasında bulundu.

Arena Gazetesine yapılan ziyaret sonrası Çömez ve beraberindeki partililer daha sonra Edremit Sanayi Esnafını ziyaret etti.  Sanayi esnafının yoğun ilgisiyle karşılaşan İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Turhan Çömez ve İYİ Parti Edremit Belediye Başkan Adayı Hakan Eroğlu, Edremit Sanayi Esnafının sorunlarını ve taleplerini dinledi.

ESNAF SATTIĞI MALI YERİNE KOYAMIYOR

Edremit sanayi esnafı, imalatın durduğunu belirterek ekonomik krizden dert yandı. Hayat pahalılığı nedeniyle AK Partiyi eleştirdi. Esnaf, “Sanayideki herkesle görüştünüz. Herkes ekonomiden dertli. İş yok, işsizlik artmış vaziyette. Milletin alım gücü düştü. Taneyle domates alınan bir ülke olduk. Kan ağlıyoruz. Sattığımız malı da yerine koyamıyoruz. Gördünüz dükkanlarda alıcı da satıcı da dertli. 45 liraya mazot mu olur? Refah içinde yaşamak istiyoruz.” dedi.

Esnafı dinleyen Balıkesir Milletvekili ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Turhan Çömez de, “Gençlerin hayalleri çalındı. Gençlerle konuşuyorum, ülkeye dair bir hayallerinin kalmadığını söylüyorlar.” diye konuştu.

‘EDREMİT VE AYVALIK’TA ARITMA YETERSİZ ÇÖZÜM BULACAĞIZ’

Çömez açıklamasında Edremit ve Ayvalık’ta arıtma sorunu olduğunu belirtti. “Özellikle Körfez bölgesinde arıtmanın yetersiz olduğu biliniyor. Bu sorunun giderek büyüdüğünü biliyoruz. Edremit ve Ayvalık’ta sorun çok ciddi boyutlarda. Yaz döneminde artan nüfus nedeniyle arıtmanın yetersizliği daha da vahim boyutlara ulaşıyor.  Kanalizasyonlar derin deşarjla denize boşaltılıyor. Bu da büyük bir çevre felaketi ve turizm için büyük bir tehdit. Görevi devralır almaz ilk yapacağımız işlerden biri arıtmanın kapasitesinin artırılması ve yenilerinin yapılması  olacaktır.” dedi.

GÜNDÜZ SANAYİ ESNAFINI, AKŞAM KÖYLERİ DOLAŞTI

Turhan Çömez ve beraberindeki partililer akşam da Edremit’in Arıtaş, Kızılçukur ve Avcılar köylerinde bulunan vatandaşlar ile buluştu.. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Çömez, belediye başkanı seçildiğinde yapacağı çalışmalara dair açıklamalarda bulundu.

YIL 2024 AMA İLÇEDEN KÖYE OTOBÜS GİTMİYOR

Esnaf ziyareti sonrası Edremit köylerini de ziyaret eden Çömez’e vatandaşların ilgisi büyüktü ama vatandaş dertliydi. Dertlerini Çömez’e anlattılar. Arıtaş köyü sakinleri, 2024 yılında olmalarına rağmen Edremit İlçesinden köylerine otobüs gelmediğini hatırlattı. Bir vatandaş, “Bizi seçim sonrası unutuyorlar, köye gelen bir otobüs bile yok. Verdikleri sözü unutup gidiyorlar.

Bu köyde çocuk parkı yok. Mezarlık yolu yok, araçların geçeceği bir köprüye ihtiyaç var.” diye eleştiride bulundu.

Çömez geçmişte sözü verilip yapılmayan tüm bu eksiklerin projeleri arasında olduğunu belirtti. Vatandaşlara çocuk parkı, otobüs, yol ve köprü sözü veren Çömez, “Söz veriyorum bu taleplerinizin hepsini karşılayıp bu ayıba son vereceğiz. 50 milyon lira kafeteryalara, 40 milyon lira hediyelik eşyalara 2 milyon da konsere para harcıyorlar. Bu konser parasının da sadece 500 bini sanatçıya gidiyor. Yapılması gereken işler yerine paralar bu şekilde çarçur ediliyor.” dedi.

Tepki Ver | _a_rm_1
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Turhan Çömez’den Adaylıktan çekileceği iddialarına yanıt: ”Daha çok beklerler!”
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!