Serkan Sarı: Bu sürece direnmezsek yaşayacak bir karış toprağımız olmayacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’deki ağaç katliamına karşı vatandaşların ve çevrecilerin başlattığı direnişe destek verdi. CHP’li Sarı, Akbelen’den seslenerek, “Halkımızı, toplumumuzu, geleceğimize dair duyarlılığı olan her vatandaşımızı bu mücadeleye ortak olmaya, bulunduğu noktadan bu direnişe destek vermeye davet ediyorum. Bunu hep birlikte çözebiliriz. Bunu hep birlikte aşabiliriz. Bu direnişi Türkiye’nin dört bir köşesinden bir çığlık olarak yükseltmek zorundayız” dedi.

 

 

 

İkizköy’de iki termik santral için maden ocağı açılmak istenen Akbelen Ormanı’ndaki kıyımın engellenmesi için süren direnişe CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı da destek verdi. Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırdıklarını, Salı günü Akbelen Ormanı gündemiyle toplanılacağını söyleyen CHP’li Sarı, şu açıklamayı yaptı:

 

“Ormanlık alan tam anlamıyla yok edilmiş durumda. Burada da rant uğruna, para uğruna yandaş firmalara destek olabilmek adına her bir değerimiz yok ediliyor. Ormanlarımız, toprağımız, suyumuz, ülkemizin her bir değeri acımasız bir şekilde yok ediliyor. Burada yaşanan, ekonomik soykırımın ağır faturasıdır! Bu ağır faturayı vatandaşlarımızla birlikte ödüyoruz. Yaşanılan bu yıkım, bu talan, bu katliam ilk değil son da olmayacak! Çünkü iktidardakiler yapmış oldukları bu yıkımın, ekonomik soykırımın faturasını bize ödetiyorlar. Hep birlikte dur demezsek, bir arada olmazsak, bu sürece direnmezsek yaşayacak bir karış toprağımız dahi kalmayacak.”

 

CHP’li Serkan Sarı, duyarlı olan tüm kesimleri direnişe destek vermeye davet ettiğini belirttiği çağrısında, “Halkımıza, toplumumuza, geleceğimize dair duyarlılığı olan her vatandaşımızı bu mücadeleye ortak olmaya, bulunduğu noktada bu direnişe destek vermeye davet ediyorum. Bu direnişi Türkiye’nin dört bir köşesinden bir çığlık olarak yükseltmek zorundayız” diye konuştu.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Serkan Sarı: Bu sürece direnmezsek yaşayacak bir karış toprağımız olmayacak
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!