Milletvekilleri yemin ederek göreve başladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

28. Dönem Milletvekilleri yemin ederek göreve başladı. 

TBMM’de düzenlenen yemin töreninde milletvekilleri illerin alfabetik sırasına göre milletvekilliği yeminlerini ederek göreve başladı. TBMM’deki yemin töreninde Balıkesir Milletvekilleri de alfabetik sırayla yemin etti. 

 

 

 

Bizimkiler yemin tekrarı yapmadan sınavı geçti

Balıkesir Milletvekilleri alfabetik sırayla yeminlerini etti. CHP Milletvekili Ensar Aytekin, AK Parti Milletvekili Mustafa Canbey, İYİ Parti Milletvekili Turhan Çömez, DEVA Partisi Milletvekili Burak Dalgın, AK Parti Milletvekili İsmail Ok, AK Parti Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, CHP Milletvekili Serkan Sarı, AK Parti Milletvekili Belgin Uygur, MHP Milletvekili Ekrem Gökay Yüksel Meclis kürsüsünde milletvekilliği yeminlerini gerçekleştirdi. 

Balıkesir’in 9 Milletvekili de yemin metnini takılmadan, sözcük tekrarı yapmadan okumayı başardı. Milletvekillerinin yemin töreninde hayli heyecanlı oldukları gözlendi.

 

 

İŞTE MİLLETVEKİLLİĞİ YEMİN METNİ

“Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik Cumhuriyet’e ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa’ya sadakattan ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Milletvekilleri yemin ederek göreve başladı
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!