İSMAİL OK’TAN YÜCEL YILMAZ’A ÇAĞRI: VERDİĞİN SÖZLERİ TUT

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK, TBMM Genel Kurulunda Balıkesir’in sorunları hakkında söz alarak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a vermiş olduğu sözleri tutması hususunda çağrıda bulundu. Yücel Yılmaz’ı seçim dönemi vermiş olduğu sözlerin tam tersini yapmakla suçlayan OK, halka verilen vaatlerin takipçisi olacağını ifade etti.

 

 

Balıkesir İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK, TBMM’de Balıkesir’in sorunlarını gündem dışı konuşmasıyla dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün HAK-İŞ kongresinde işçilerin haklarını sonuna kadar savunulacağını ifade ettiği konuşması esnasın da Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin 100 işçiyi daha işten çıkardığını savunan Balıkesir Milletvekili İsmail OK, işten çıkartılanların sayısının 700’e yaklaştığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde yapılmakta olan işçi kıyımına el atmasını isteyen İsmail OK ‘’Yüce meclis kürsüsünden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sizlerin huzurunda sesleniyorum, sizler işçinin hakkının takipçisiyim derken, partinizin belediye başkanı Balıkesir’de işçi kıyımı yapıyor’’ dedi.

 

OK; KENDİ ALDIKLARINI, KENDİLERİ BANKAMATİK MEMURU DİYE ÇIKARTIYORLAR.

Balıkesir İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail OK, işçi çıkışlarına göstermiş olduğu tepkiye karşılık olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden gelen cevaba sert tepki gösterdi. Büyükşehir Belediyesinin bankamatik görevlilerini çıkartıyoruz açıklamasına değinen İsmail OK ‘’Bir önceki dönem Ak Parti’nin işe aldığı isimleri bugün bankamatik görevlisi iddialarıyla işlerine son veriliyor. Bunlar bankamatik görevlisiyse neden işe aldınız. Daha yeni Baltok’da çalışan 60 kişinin işine son verildi. Balıkesir Ak Parti Milletvekili Yavuz Subaşı kimse işten çıkartılmadı diyor , Balıkesir Büyükşehir Belediyesi 400 kişi değil, 370 kişi çıkartıldı diyor. Hanginiz doğru söylüyorsunuz? Bu vebal hanginizin’’ diye sordu.

 

OK; BALIKESİR’DE İSRAF HALEN DİZ BOYU

Balıkesir’de halen birçok israf olduğunu fotoğraflar ile gösteren İsmail OK, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin başlayıp bitiremediği BALTOK projesinden vurdu. BALTOK projesinin halan tamamlanamadığını ve binaların çürümeye terk edildiğini savunan İsmail OK ‘’Baltok Projesi Balıkesir’in kanayan bir yarasıdır. Fakirlere ev yapacağız diyerek, fakirin arazisini zorla elinden aldılar. Sonuç ortada. Yandaşı ve kendilerini zengin ettiler. Karnı doyan firma yarım bırakarak kaçtı. Şuan Baltok camları kırık, malzemeleri heba bir şekilde çürümeye terkedilmiş. Bunca israf, bunca fakirin hakkı nasıl ödenecek. Sorumluları nerede. Fakir işçileri işinden edeceğine, BALTOK’u sömüren başta Ahmet Edip Uğur ve yandaş firmalara hesap sorun’’ dedi.

 

OK; ŞÖFÖR ESNAFI İLE HALKI KARŞI KARŞIYA GETİRME, ASİS FİRMASINI KOV YETER

Balıkesir’de yolcu ücretlerine de değinen OK, Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin şoför esnafı ile halkı karşı karşıya getirmekle suçladı. Bu zamlar ile ne şoför esnafının nede halkın memnun olmayacağını söyleyen İsmail OK ‘’ Şoför esnafımızın beş yıldır girdi maliyetlerinin altında ezilmesine göz yumdunuz. ASİS firmasına hiçbir yatırımı olmadığı halde günde 170.000, yılda 62 milyon yolcu garantisi verdiniz. Şimdi ise şoför esnafımızı kolluyor gibi yaparak, halkı ve şoför esnafını karşı karşıya getiriyorsunuz. Asis firmasına haksız ve hukuksuz yere yılda 3 trilyon lira para ödeyeceğinize, bu parayı şoför esnafımıza destek olarak aktarın ve esnafın yükünü hafifletin. Böylece hem şoför halkımıza hem de vatandaşımıza sahip çıkmış olursunuz.‘’ dedi.

 

OK; SEÇİM MEYDANLARINDA BALKES ŞAMPİYON DİYORDUN

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın Balıkesirspor ile alakalı yapmış olduğu açıklamalara kızan İsmail OK, Balıkesirspor’un seçim meydanlarında Yücel Yılmaz tarafından siyaset için kullanıldığını savundu. Aynı zamanda Balıkesir Eski Belediye Başkanı olan İsmail Ok, kendi dönemlerinde Balıkesirspor’un tarihinin en büyük başarılarına imza attıklarını söyleyen OK ‘’bizler görev başına geldiğimiz de Balıkesirspor zor günler yaşamaktaydı. Her yıl bir lig atlayarak Balıkesirspor’u süper lige taşıdık. Bizden sonra göreve gelen Ak Parti Balıkesirspor’u kaderine terk etti. 5 yılda 4 lid atladık, Ak Parti 6 yılda 1 lig atlayamadı ve halen borç edebiyatı utanmadan yapıyor. Yücel Yılmaz seçim dönemi tüm tabelalara Balıkesirspor şampiyon olacak yazdırdı, şimdi de Balıkesirspor benim görevim değil diyor. Söylediklerin herkesin aklında, kaçma Yücel Yılmaz. Verdiğin sözleri tut’’ dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
İSMAİL OK’TAN YÜCEL YILMAZ’A ÇAĞRI: VERDİĞİN SÖZLERİ TUT
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!