Fikret Şahin Sağlık Bakanlığı için kulis yapıyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

POLİTİKA’DAN

 

Milletvekilliği görevi 14 Mayıs itibariyle sona erecek olan Dr. Fikret Şahin’in hedefinde Sağlık Bakanlığı var. 

Nereden biliyoruz?

Fikret Şahin’le temasta olanların sağda solda anlattıklarından. 

 

Söylenene göre, Dr. Fikret Şahin Millet İttifakı’nın iktidarı elde etmesi durumunda, kendisinin Sağlık Bakanlığı için en uygun isim olduğunu dillendiriyormuş. 

Fikret Şahin’in yüksek sesle dillendiremediği, ancak kulislerde, eş dost sohbetlerinde bahis açtığı bu konuyu yüksek sesle dillendiren ise Genel Sağlık İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Dr. Hüseyin Gündoğdu oldu. 

 

Gündoğdu, “Fikret Şahin Sağlık Bakanı olmalıdır” dedi ve şöyle devam etti:

“27. Dönem Balıkesir Milletvekilliği yaptı. Sağlık-Plan-Bütçe Komisyonunda görev yaptı. Geçmişte Tabip Odası Başkanlığı yaptı. Hekimlik mesleğini yaparken, özverili ve nitelikli hizmet sundu. Kamu- Özel işbirliği ile yapılan Şehir Hastaneleri ihalelerinin, Sağlık Bakanlığı bütçesinin büyük kamburu olacağını ortaya çıkardı. Böylece Sağlık Bakanlığı bütçesine, daha gelmeden katkı sundu. En önemlisi Sağlıkta yaşanılan sorunları ve çözümlerini bilen bir hekimdir. Bu saydığımız bir kaç neden bile Sağlık Bakanı olmasına yetmez mi?”

 

Yetip yetmeyeceğini biz bilemeyiz. Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partiler, seçimi kazandıkları taktirde yeni bir kabine oluşturacaklar. 

Oluşacak kabine, sadece CHP’nin bakanlarıyla sınırıl kalmayacak; içinde İYİ Partili, Saadet Partili, DEVA’lı, Gelecek’li, Demokrat Partili bakanlar da olacak. 

Altılı masa toplantıları devam ederken herhalde bakanlıkları da kendilerine göre paylaşmışlardır. 

 

Sağlık Bakanlığı’nın CHP’ye verilip verilmeyeceği belli değil.

Enerji Bakanlığı için CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Adalet Bakanlığı için CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek düşünülüyor. 

13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bunun böyle olacağını miting alanlarında ilan etti zaten. 

Sağlık Bakanlığı için “şu arkadaşı düşünüyorum” demedi. 

Yeni bakan belirlenirken, “Milletvekili adayı göstermediğimiz Fikret Şahin arkadaşımızı Sağlık Bakanlığı için aday gösteriyorum”der mi, demez mi, onu da bilmiyoruz. 

Bu arada birazcık da aynaya bakmak, durum değerlendirmesi yapmak gerekiyor.

 

Dört yıllık milletvekilliği süresince Balıkesir Devlet Hastanesi ihalesi ve Merkez Havaalanı konusundan başka bir gündem yaratamayan, sayısız CHP’li kaprisleriyle, agresif tavırlarıyla küstürüp darıltan, “doktorken daha iyiydi, o zaman çok seviyorduk, milletvekili olunca adamın içinden adeta canavar çıktı” diyen pek çok CHP’li varken..

Özetle, CHP’nin 3 Balıkesir Milletvekili’nin ortaya kolduğu perfomansa bakarak, değerlendirmek gerekirse.. Dr. Fikret Şahin, kendisinden beklenen performansı sergileyemedi. 

Kamu ve özel sektörün hastanelerinden, “bize bir randevu alır mısın” ricalarına binaen doktor randevusu almayı gözde büyütmemek lazım. 

Fikret Bey bunu da ‘siyasi icraat’ hanesine yazdı tabii… 

 

Fikret Şahin’in Sağlık Bakanı olarak görevlendirilmesi söz konusu olur mu, olmaz mı, bilemeyiz. Bunların 14 Mayıs’tan sonra konuşulması gerekiyor aslında. 

Aday gösterilmemesine karşın, kendisini Milletvekili yapan partinin seçim çalışmalarında sahada olması beklenen Fikret Şahin, bu süreci derin kulislerle geçirmeyi tercih ediyor anlaşılan. 

CHP ve Millet İttifakı sandıktan zaferle çıkmak için çabalarken, bizim sevgili doktorumuz Sağlık Bakanı olmak için kulis yapıyor.

Hayırlısı olsun…

 

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Fikret Şahin Sağlık Bakanlığı için kulis yapıyor!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!