CHP’li Oktay Erbalaban’dan bütçe sorusu: Hayal bütçesi mi, seçim bütçesi mi?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin  2024 Yılı Bütçe görüşmeleri hakkında Cumhuriyet Halk Partisi grubu adına söz alan Oktay Erbalaban, önümüzdeki yıl için planlanan 12 Milyar 573 milyon 411 bin TL’lik  bütçenin %96’sının taşınmaz satışı ve İller Bankası’ndan gelmesi planlanan gelirlerden olduğuna dikkat çekerek, öz kaynaklar için sadece %4 ‘lük bir beklenti içerisinde bulunulmasının yetersiz olduğu, 2023 yılında da aynı kalemler üzerinden planlanan 9 Milyar TL’lik bütçenin ilk 10 ayda sadece %45,23’ünün gerçekleştiğini belirtti. Önceki yıllarda olduğu gibi aynı şekilde bundan sonra da gerçekleşemeyecek bir bütçe planlaması yapıldığına dikkat çekti.

Yapılan bu planlamalar ile 2024 yılında da bütçenin denkleştirilemeyeceği ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin borcunun katlanarak devam edeceğini belirtti. Gelir getirecek tüm kalemlerin şirketlere aktarılması ve taşınmaz satışına dayalı bir bütçenin sürdürülemez olduğuna vurgu yapan CHP sözcüsü Oktay Erbalaban, “Bu bütçe hayal bütçesi midir? Yoksa bir seçim bütçesi midir?” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
CHP’li Oktay Erbalaban’dan bütçe sorusu: Hayal bütçesi mi, seçim bütçesi mi?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!