CHP Milletvekili Fikret Şahin dava arkadaşına acımadı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Gömeç eski İlçe Başkanı Melih Bağcı, hakaret ve tehdit iddiasıyla yargılandığı davada hapis cezasına çarptırıldı.

 

CHP’de hemen herkesin yakından tanıdığı ve sevdiği Melih Bağcı’nın yargılanıp hüküm giyme nedeni cumhurbaşkanına, AK Parti hükümetine, Cumhur İttifakı’na hakaret değil. CHP’li Melih Bağcı, CHP Milletvekili Fikret Şahin’e tehdit ve hakarette bulunduğu iddiasıyla iki yıldır yargılanıyordu. Mahkeme, hakaret kastı için beraat verdi; ancak “hesabı sorulacak” ifadesi nedeniyle hapis cezasına çarptırdı.

 

CHP Gömeç eski İlçe Başkanı ve bir önceki dönemde CHP’nin Gömeç Belediye Başkan Adayı Melih Bağcı, Milletvekili Fikret Şahin’e, Burhaniye’de bir büfe ihalesini iptal ettirdiği iddiasıyla WhatsApp’tan  mesaj gönderdi. Bağcı’nın mesajında,  “ihaleyi iptal ettirmişsin ya, sonuçlarına katlanacaksın artık. Bir emekçi gencin ekmeğiyle oynamak da ancak senin gibi faşistlerle işbirliği yapan bir lümpene yakışır” ifadeleri yer aldı. 

Basında ve sosyal medyada paylaşılmayan, WhatsApp’ta kişiye özel gönderilen bu mesaj üzerine CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin tehdit ve hakaret davası açtı. Ankara 21. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Mahkeme, Melih Bağcı için 22 gün hapis cezası verdi.

 

FAŞİST VE LÜMPEN İFADELERİNE CEZA YOK

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakaret suçu işlendiği gerekçesiyle açılan kamu davasında mahkeme heyeti, faşist ve lümpen sözlerinin objektif anlamda rencide edici mahiyette olmayıp nezaket dışı kaba söylem niteliğinde olduğuna hükmetti ve bunun suç olarak tanımlanamayacağına karar verdi. Ancak “sonuçlarına katlanacaksın” ifadesini TCK’nın 106/1-2. cümlesinde belirtilen tehdit suçunu oluşturduğuna hükmetti. Ankara 21. Asliye Ceza Mahkemesi, Melih Bağcı hakkında önce 1 ay hapis cezası verdi, sonra 1/4 oranında indirim yaparak 22 gün hapis cezasına çarptırdı.

Daha önceden bir trafik suçu olduğu tespit edilen Melih Bağcı’nın hapis cezası ertelenmedi.

 

BAĞCI CEZAEVİNE GİRDİ

CHP Gömeç eski İlçe Başkanı Melih Bağcı 22 günlük hapis cezasını tamamlamak üzere  Burhaniye Cezaevi’ne gönderildi.

 

TBMM’YE GİREMEMİŞ…

CHP Balıkesir eski Milletvekili Av. Namık Havutça, Melih Bağcı’nın davasıyla yakından ilgilenen bir hukukçu. Bir süre önce Bağcı ile birlikte TBMM’de bazı ziyaretler yapmak isteyen Havutça, CHP Milletvekili Fikret Şahin’in Bağcı’nın TBMM’ye girişini engellediğini söyledi. Bağcı ile birlikte Meclis kapısında durdurulduklarını, Bağcı’nın TBMM’yi ziyarette bulunamayacaklar listesinde yer aldığını belirten Havutça, tehdit iddiasıyla 22 gün hapis cezasına çarptırılan Melih Bağcı’nın hukuki süreci takip etmediği için hapis cezası aldığını, itirazda bulunmadığını da kaydetti. Havutça, “partimizin bir milletvekilinin, bir başka partilimiz hakkında bu şekilde dava açması, tehdit ve hakaret suçlamasında bulunması bizi üzdü. Böyle şeyler yargıya taşınmadan kendi içimizde çözümlenebilir. Genel Başkanımıza gidip durumu anlatırdık, O da iki partilimizi barıştırırdı. Olayın bu noktaya gelmesi çok üzücü” dedi. 

 

CHP eski Milletvekili Av. Namık Havutça’nın konuyla ilgili düşünceleri şöyle:

 “CHP’li yol arkadaşlarım. O Balıkesir’in, CHP’nin en genç ilçe başkanlarından, en genç Belediye Başkanı adaylarından. Bütün ailesi annesi, babası, abisi bütün sülalesi bu parti için canını dişine takmış mücadele etmiş, bedeller ödemiş insanlar. Amcası Orhan Bağcı, eski Belediye Başkanımız. Bu devrimci yürekli yiğit delikanlı CHP’li bir Milletvekilinin şikâyeti üzerine ona yaptığı siyasi bir eleştirisi nedeniyle aldığı ceza sonucu 22 Gün cezaevinde yatacak. Sözlerinin başına “siyasi” ifadesini koymadığı için “Elbette bunun hesabı sorulacak” dediği için ceza alıyor. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Bu toprakların yiğitleri hiçbir yerde, hiçbir zaman diz çökmedi. Çökmeyecek. Keser döner sap döner, bir gün gelir hesap döner. Bu da böyle biline.”

 

 

 

 

 

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
CHP Milletvekili Fikret Şahin dava arkadaşına acımadı!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!