BBP Genel Başkanı Destici: Türkiye güçlü olmak zorunda

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Balıkesir ziyaretinde ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Mayıs ayında yapılan genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinden maaş artışlarına, orman yangınlarından ülkedeki sığınmacı sorununa kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulunan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici yerel seçimler konusunda da görüşlerini açıkladı.

 

Cumhur İttifakı olarak genel ve cumhurbaşkanlığı seçiminde büyük bir başarı elde ettiklerini belirten BBP Genel Başkanı Mustafa Destici 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde de aynı başarının devam edeceğini söyledi. Destici parti olarak kendi amblemleriyle seçime girmek istediklerini ancak büyükşehirlerde Cumhur İttifakı olarak belli adaylara katkı sunabileceklerini dile getirdi.

 

“Milletimiz Cumhur İttifakının yanında durdu”

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ilk olarak Mayıs ayında yapılan seçimleri değerlendirdi. Destici, “Ülkemizin birliğine, dirliğine, kardeşliğine göz dikenlere karşı biz hem Büyük Birlik Partisi’nin mensupları olarak hem de Cumhur İttifakının mensupları olarak bir mücadele verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Elhamdülillah milletimiz bu mücadelemizde hep bizim yanımızda durdu. İnanıyorum ki bundan sonra da bu mücadelemiz güçlü bir şekilde devam edecek. Pazartesi günü Batı Trakya’daydık.  Gümülcine’de,  İskeçe’de, Dedeağaç’taki soydaşlarımız hemen hemen tamamı siz iyiyseniz biz de iyiyiz. Siz varsanız biz iyiyiz, Türkiye varsa, güçlüyse biz iyiyiz” diyorlar. Binaenaleyh Türkiye güçlü olmak zorunda, birliğini, dirliğini, beraberliğini muhafaza etmek zorundadır. Sadece Türkiye’de yaşayanların huzuru ve mutluluğu için değil Batı Trakya’da, Doğu Türkistan’da, Kerkük’te, Filistin’de yaşayanların mutluluğu için de Türkiye birlik, beraber ve güçlü olmalıdır” dedi.

 

“Bir tane terörist kalmayana kadar mücadelemiz devam edecek”

Ülkede yaşanan terör sorununa da değinen Mustafa Destici, “Bu anlamda bizim başımıza bela ettikleri ve 40 yıldır mücadele ettiğimiz hain PKK terör örgütüyle yapılan mücadelede son yıllarda büyük bir başarı elde edildi. Özellikle sınırlarımız içerisinde PKK terör örgütü unsuru kalmadı denecek seviyede azalmış durumdadır. İnşallah bir tane bile kalmayana kadar mücadelemiz devam edecek. Terörle mücadelede uzmanlaşanlar ya da strateji sahibi olanlar,. Askeri uzmanlar çok iyi biliyorlar ki terörle mücadelede bize en büyük avantajı elbette ki Kahraman Ordumuz, Mehmetçiğimiz, polisimizin mücadelesi başında ama İHA’larla ve SİHA’larla sağladığımız bir gerçektir. Bu anlamda bazen bakıyoruz bazı siyasetçilerden İHA ve SİHA üreticilerimize yönelik böyle çemkirmeler,y hadsiz açıklamalar duyuyoruz. Bunlar doğru değil, çirkin şeyler. Bu ülkeye, bu millete, bu devlete kim hizmet ediyorsa, bu ülkenin, milletin, ordunun terörle mücadelesine kim zerre kadar katkı sağlıyorsa hepimiz onu desteklemek, onun yanında durmak zorundayız, kim olursa olsun. Ben bu vesile bu mücadeleyi veren tüm kahramanlarımızı bir kez daha kuvvetle selamlıyorum, şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum, gazilerimize saygılarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

 

“Sığınmacılar ülkelerine geri gönderilecek”

Ülkedeki sığınmacı konusunda da yapılması gerekenler hakkında bilgiler veren Destici, “Suriye’de iç savaşın başlamasıyla birlikte Afganistan’daki, Irak’taki savaş, daha sonra Ukrayna-Rusya savaşı ülkemize pek çok göçmen, geçici sığınmacı geldi. Bunların bir kısmı geri döndü, bir kısmı halen ülkemizde bulunmaya devam ediyor. Bir kısmı vatandaşlık aldı. Lakin geri kalanlarla ilgili elbette ki devletimiz, hükümetimiz onların en kısa zamanda ama insani şartları yerine getirerek, uluslararası hukuki şartları yerine getirerek bizim töremize, inancımıza göre kendi ülkelerine gönderilmeleri noktasında gerekli çalışmaları yapmaktadır ve bugüne kadar 1 milyona yakın sığınmacı geri dönmüştür. Bu hususu kaşıyan siyasetçiler, yazarlar  var. Onların niyeti üzüm yemek değil. Sayıları inanılmaz derecede abartıyorlar, aslı astarı olmayan olayları sanki her gün yaşanıyormuş gibi servis ediyorlar. Yani bir karşıtlık oluşturmak istiyorlar. Bu ülkeye ve millete kötülüktür, vatanını, milletini seven bunu yapmaz. Bir de bunun karşısında olanlar var. Bunlar da güya sığınmacı veya göçmenlere güya sahip çıkıyoruz adı altında bu karşıtlığa hizmet ediyorlar. Yani tahterevallinin bir tarafına da onlar oturuyorlar. Ben buradan tahterevallinin her iki tarafında oturanlara sesleniyorum; aklınızı başınıza alın, burası Türkiye Cumhuriyeti Devletidir, bu devletin sahibi Türk Milletidir ve dolayısıyla bu milleti birbirine düşürmeye çalışmasınlar” dedi.

 

“Orman yangınlarına dikkat”

Orman yangınlarına dikkat çeken BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, vatandaşların bu konuda dikkatli olmalarını istedi. Destici, “Cuma Hutbesinde Balıkesir Müftümüzde söyledi  orman yangınlarından bahsetti. Maalesef her yaz döneminde sıcakların artmasıyla orman yangınları başlıyor. Tabi her yıl bir öncekinden daha sıcak oluyor. Küresel ısınmanın etkisiyle oluyor. Bunun için daha dikkatli olmak zorundayız. Çıkan orman yangınlarının hangi sebeplerden çıktığına baktığımızda doğal sebeplerden olanların daha az olduğunu görüyoruz. Hataya, ihmale, kaste bağlı çıkan orman yangınlarının kat be kat daha fazla olduğunu görüyoruz. Bunun için öncelikle vatandaşlarımız bu hususta daha dikkatli olmalıdır. Kasıtlı ormanları yakanlar var. Onlarla da devletimiz, kolluk güçlerimiz ve yargımız mücadele ediyor. Bu yangınlarla mücadelede canlarını ortaya koyarak çalışan orman işçilerimize, tüm kamu görevlilerine vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Rabbim ülkemizi, milletimizi, devletimizi her türlü kötülükten ve doğal afetlerden de korusun” dedi.

 

“Yerel seçimlerde de Cumhur İttifakı başarısını sürdürecek”

2024 yılında yapılacak yerel seçimler hakkında değerlendirmelerde bulunan Mustafa Destici şunları kaydetti:

Seçimler tamamlandı, milletimizin desteğiyle Cumhur İttifakımız hem seçimin Cumhurbaşkanlığı ayağını kazandı hem  meclis ayağını kazandı. Biz de Büyük Birlik Partisi olarak bundan büyük bir memnuniyet duyduk. Tabi parti olarak kendi hedeflerimizi yakalayamadık. Her ne kadar kendi amblemimizle girdiğimiz seçimlere göre oyumuzu yüzde 100’ün üstünde oransal ve rakamsal olarak artırmış olsak da bu bizim hedeflerimizin altındadır. Elbette ki bunun sebeplerini değerlendiriyoruz. Teşkilatlarımızla, yönetimimizle bu çalışmaları yürütüyoruz. Balıkesir’de de partimiz kendi amblemi ve adaylarıyla seçime katıldı. Burada hem il, ilçe teşkilatlarımız hem milletvekili adaylarımız büyük gayret gösterdiler. Bu çalışmaları yürütürken de Cumhur İttifakıyla uyumlu çalıştılar. Burada da yine Cumhurbaşkanlığının kazanılmasında ve Cumhur İttifakının mecliste çoğunluğu almasında katkı sağladılar. Önümüzde yerel seçimler var. Biz BBP olarak yerel seçimlerde yine elbette ki kendi adımızla seçimlere girme noktasında hazırız. Ama tabi ki Cumhur İttifakı olarak belli büyükşehirlerde biz işbirliği söz konusu olduğunda bunu kendi kurullarımızda değerlendirir önce devletin varlığını, sonra ülkenin bütünlüğünü, milletimizin istikbalini, Cumhur İttifakımızın durumunu değerlendirip karar verecektir. Ben inanıyorum ki bu 2023 yılında hem milletvekili hem cumhurbaşkanlığı seçiminde yakalanan başarı inşallah yerel seçimlerinde de Cumhur İttifakımız tarafından yakalanacaktır. Hem mevcut bulunan illerimiz bizde kalacak ama ittifakta olmayan birçok büyükşehir başta olmak üzere belediyelerin de 2024 yılında Cumhur İttifakı partilerimiz tarafından kazanılacağına inanıyorum.”

 

“Emeklilerin maaşları iyileştirilmeli”

Açıklamalarının sonunda maaş zamları konusunda değerlendirmelerde bulunan Mustafa Destici, “Özellikle emeklilerimizin serzenişleri var. Haklıdır bu serzenişler. İşçilerimiz aldıkları maaş zamlarından, artışlardan, yan ödemelerden, ikramiyelerden gayet mutlular. Asgari ücrette de son yıllarda bilindiği gibi altı ayda bir değerlendirme yapılıyor. Bu da asgari ücretlilerimizi memnun etti. Onların aldıkları ücrette de ciddi iyileştirme yapıldı. Çalışan memurlarımızın maaşlarıyla ilgili ciddi iyileştirmeler yapıldı. Ama maalesef emeklilerimizle ilgili memnun edecek artış olmadı, hakkaniyetli de olmadı. Dolayısıyla BBP olarak bu konuda önerimiz yılbaşını beklemeden emeklilerimiz için yeni bir düzenleme yapılarak onların bu haklı serzenişlerine cevap verilmelidir” ifadelerini kullandı.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
BBP Genel Başkanı Destici: Türkiye güçlü olmak zorunda
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!