CHP Bandırma ilçe kongresinde gergin anlar! Tolga Tosun: Ben salak adam mıyım?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, CHP Bandırma İlçe Örgütü 38.Olağan kongresinde söz alarak konuştu. Eleştirilere cevap veren Tosun, “Bu partide, bu dönemde ikinci ofis açıldı. Böyle bir şey var mı? Ben salak adam mıyım? Ben bir şey görmüyor muyum? Hepimiz siyasetin içinden geldik. Hepimiz kimlerin neler yapmak istediğini çok iyi biliyoruz.” dedi.

 

 

“Bu partide bu dönemde ikinci ofis açıldı”

POLİTİKA / AYNUR ARICAN / Cumhuriyet Halk Partisi 38.Olağan Kongresinde söz alarak konuşan Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, eleştirilere cevap verdi. Tosun konuşmasında, “Bu partide, bu dönemde ikinci ofis açıldı. Böyle bir şey var mı? Ben salak adam mıyım? Ben bir şey görmüyor muyum? Hepimiz siyasetin içinden geldik. Hepimiz kimlerin neler yapmak istediğini çok iyi biliyoruz. Eski belediye başkanları, eski milletvekilleri, eski ilçe başkanları karışmayın örgütün işine.  Ben taraf olmak istemeyen bir kişiyim ama mecbur bırakıyorsunuz.

Bandırma’da seçim bitmiyor.  Göreve geldik, kent konseyi seçimi oldu. Bir kent konseyi seçimi kıran kırana mı olur. Karışmayalım diyoruz ama karşımızdaki kişiler koltuk sevdasında oldukları için tartışmaya giriyoruz. Kendi koltuk sevdaları için, kendi istikballerini organize etmek için sürekli karşımızda olduğundan dolayı mecbur karışmak zorunda kalıyoruz.”dedi.

 

 

“Bundan sonraki süreç bende”

 Başkan Tosun konuşmasının devamında “Bundan sonraki süreç bende. Çünkü  Cumhuriyet Halk Partisinde bir ayrışma var. Bunu bütünleştireceğiz. Bu kucaklamayı sağlayacağız.” dedi.

 “4,5 sene önce Belediye Başkanı olduğumda değişik bir yönetim vardı. Bizde bu partinin evladıyız, bu partinin çocuğuyuz. Herkesin seçme, seçilme aday olma hakkı var. Aday olduk, 2019’da adaylığımız geldi. Biz partiyle evliyiz. Babadan dolayı siyasetin içinde olduğumuz ve çocukluğumuzun geçtiği yer burası. Geldik, yönetim istifa etti. Hüseyin Bahar arkadaşımızla yola devam dedi. Belki şahsıma karşı, belki istenmediğimden dolayı. Belki benden kaynaklı , belki onlardan kaynaklı… Ben geldim. Beni istemediler belki, olabilir, sıkıntı yok. Biz yine seçimleri aldık. Benim için Cumhuriyet Halk Partisinin bütün üyeleri çok değerli. Hepinizi  çok seviyorum.

Bandırma’da seçim bitmiyor.  Göreve geldik, kent konseyi seçimi oldu. Bir kent konseyi seçimi kıran kırana mı olur. Karışmayalım diyoruz ama karşımızdaki kişiler koltuk sevdasında oldukları için tartışmaya giriyoruz. Kendi koltuk sevdaları için, kendi istikballerini organize etmek için sürekli karşımızda olduğundan dolayı mecbur karışmak zorunda kalıyoruz.” diye konuştu.

 

 

Divan Kurulunda gerginlik

Mavi liste delegelerinden Hüseyin Çeri’nin divan katipliğine seçilmesinin ardından Beyaz listenin önerisi üzerine Nermin Mutlu’nun divan katipliğini yapması için oylama yapıldı. Oylamanın sonucunda Hüseyin Çeri’nin divan kurulundaki yeri Nermin Mutlu’ya verildi. Hüseyin Çeri de Başkan Tosun’un önüne giderek Tosun’a sert çıkışmasından sonra ortam gerildi. Kararın üzerine Mavi liste delegeleri “hak, hukuk, adalet” sloganlarıyla tepki gösterdi. Gösterilen tepkilerin üzerine Divan Kurulu Başkanı seçilen CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Mavi liste delegesi Hüseyin Çeri’nin 4. Divan kurulu üyesi olarak seçilmesine karar verdi. Bu durumdan Hüseyin Çeri’nin  kendisini sorumlu tutulmasından rahatsız olan Başkan Tosun Hüseyin Çeri’yi eleştirerek, “

Ben şurada oturuyorum Belediye Başkanı olarak. Benim bildiğim Divan’a iki tane yazman olacak. Ben Hüseyin Çeri’nin de bu işin içinde olduğunu biliyorum. Hüseyin Çeri döndü bana saldırıyor. Ben mi yaptım? Benimle alakası yok. Sanki ben yapıyormuşum, ben organize ediyormuşum gibi. Bana çıkışıyor. Bana karşı yapılan manipülasyonlar var. Bana karşı yapılan saldırılar var. Bundan dolayı kendimi savunmaya çekmek zorundayım. Bir tane oyum var. Biz geçmişte  Belediye arabalarıyla götürülüp oy attırılan zamanları da biliyoruz.

 

 

Biz hiçbir kimseye ne baskı, ne de başka bir şey yapmadık. Benim yapımda bu yok. Bugün burada bir seçim olacak ve bir kazanan olacak. Ben herkesin Başkanıyım. Hepinizin başkanıyım. Hepinizi çok seviyorum. Bundan sonraki süreç bende. Neden bende? Çünkü burada bir ayrıştırma var. Bunu birleştireceğiz. Bu kucaklamayı sağlayacağız. Hepimiz kucaklaşacağız. Bu sadece bir seçimdir. Bu seçimde bir kazanan olacak. Ben hepinizin Başkanıyım. Hepimiz Cumhuriyet Halk Partisinin birer üyesiyiz. hep beraber kucaklaşır, önümüzdeki yerel seçimlerde hem Bandırma’da hem de Balıkesir’de, hem de Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarını yaşıyacağız. 38.Olağan Kongremizin Bandırma’mız için, Balıkesir’imiz için, hepimiz için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
CHP Bandırma ilçe kongresinde gergin anlar! Tolga Tosun: Ben salak adam mıyım?
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!