İnternetten satılan ilaçların güvenliği konusunda uyarı: ''Eczanelere güvenin''

İnternetten satılan ilaçların güvenliği konusunda uyarı: ”Eczanelere güvenin”

Uzmanlar, internet üzerinden satılan ilaçların güvenli olmadığına dikkat çekerek, 'eczacılara güvenin' uyarısında bulundu.

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

on günlerde artan internetten ilaç satışı konusunda önemli uyarılar yapıldı. Uzmanlar, internet üzerinden satılan ilaçların güvenli olmadığına dikkat çekerek, bu ilaçları satan firma ya da kişilerin denetime tabi olmadığını vurguluyor.

İnternetten satılan ilaçlar üzerinde her türlü sahteciliğin yapılabileceği belirtiliyor. Bu durum, kullanıcıların sağlığını ciddi şekilde riske atabileceği için uzmanlar, ilaç alımlarında yalnızca eczanelere yönelinmesi gerektiğini ifade ediyor.

 

Yetkililer, internetten alınan ilaçların sahte veya zararlı maddeler içerebileceği konusunda vatandaşları uyararak, eczacılara ve eczanelere güvenilmesinin önemine dikkat çekiyor. Sağlık açısından güvenilir ve denetimden geçmiş ilaçların yalnızca eczanelerden temin edilmesi gerektiği vurgulanıyor.

Bu uyarılar, vatandaşların sağlığını koruma ve güvenilir ilaç kullanımını teşvik etme amacı taşıyor. Eczaneler, uzman eczacılar tarafından yönetilen ve denetim altında olan güvenli yerler olarak öne çıkıyor.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
İnternetten satılan ilaçların güvenliği konusunda uyarı: ”Eczanelere güvenin”
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!