BALIKESİR DEVLET HASTANESİ A2’DEN B2 SINIFINA GERİLEDİ

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret ŞAHİN, Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’nin açılmasının ardından, Balıkesir Devlet Hastanesi’nin A2 sınıf hastaneden B2 sınıfa geriletilmesi, yatak kapasitesinin düşürülmesi ve Personel Dağılım Cetveli’nin 260 yataklı hastaneye göre düzenlenmesini tekrar gündeme getirdi.

Tüm Türkiye’de ve Balıkesir’de Şehir Hastaneleri’nin açılmasının ardından, var olan devlet hastanelerinin kasıtlı olarak geriletildiğini savunan CHP Balıkesir Milletvekili Fikret ŞAHİN; ‘’ Balıkesir’de şehrin her mahallesinden kolaylıkla ulaşılabilen Balıkesir Devlet Hastanesi’nin sınıfının düşürülmesi, yatak kapasitesinin azaltılması ve personel dağılım cetvelinin 260 yataklı personele göre ayarlanması, Balıkesirli hemşerilerimizi Şehir Hastanesi’ne yöneltme isteğinden kaynaklanmaktadır. Fakat Balıkesir Devlet Hastanesi’nin düşürülen kapasitesi ve sağlık personeline rağmen baktığı hasta sayısı artmıştır. ‘’ ifadelerini kullandı.

 

 

Sağlık Bakanlığı Uyarılarımızı Dikkate Almalı!

Balıkesir Milletvekili ŞAHİN, Sağlık Bakanlığı’nın 2020 yılı TBMM Bütçe Görüşmeleri esnasında Balıkesir Devlet Hastanesi’nin sorunlarını Sağlık Bakanı’na defalarca dile getirdiğini; fakat bu zamana kadar herhangi bir olumlu gelişmenin kaydedilmediğini aktaran Milletvekili ŞAHİN; ‘’Balıkesir Devlet Hastanesi’nin yatak kapasitesi önce 650’den 260’a düşürüldü; gelen tepkilerden dolayı 400’e çıkartıldı. Fakat Personel Dağıtım Cetveli (PDC) 260 yataklı hastaneye göre ayarlandı. Sayın Bakan’a Balıkesir Devlet Hastanesi’nin işlevini ve etkinliğini yitirdiğini defalarca söylememize rağmen ne yatak kapasitesi eski haline getirildi; ne de personel dağılım cetveli. Sağlıkta çığır açtıklarını ısrarla söyleyen Sağlık Bakanı, Balıkesir Devlet Hastanesi’ni kaderine terk etti.’’ dedi.

 

Bakanlık Balıkesir’e Personel Ataması Yapmıyor!

Sağlık Bakanlığı’nın Aralık ayında Türkiye genelinde sağlık personeli atamasını yaptığını fakat Balıkesir’e herhangi bir atama gerçekleştirilmediğinin altını çizen CHP’li ŞAHİN,  400 yataklı Balıkesir Devlet Hastanesi’nin personel dağılım cetvelinin tüm uyarılara rağmen halen 260 yataklı hastaneye göre devam ettiğini ve Sağlık Bakanlığı’nın bu hastaneye ısrarla sağlık personeli atamadığını belirterek, iktidar milletvekillerini Balıkesir Devlet Hastanesi’ne sahip çıkma adına göreve davet etti.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
BALIKESİR DEVLET HASTANESİ A2’DEN B2 SINIFINA GERİLEDİ
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!