Tarihi Manyas Panayırı tekrar kuruluyor

Manyas Belediyesi vatandaşlardan gelen istek üzerine 2013 yılından bu yana yapılmayan Tarihi Manyas Panayırı’nın düzenlenmesi için harekete geçti.

Manyas
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Manyas Belediyesi vatandaşlardan gelen istek üzerine 2013 yılından bu yana yapılmayan Tarihi Manyas Panayırı’nın düzenlenmesi için harekete geçti.

Geçmişi Osmanlı dönemine kadar uzanan Tarihi Manyas Panayırı belediye tarafından bu yıl 1-4 Haziran tarihleri arasında kurulacak.

Manyas Belediye Başkanı olarak 31 Mart seçimlerinden sonra göreve gelen Ahmet Duru Manyaslılardan gelen isteği geri çevirmeyerek 2013 yılından bu yana kurulmayan panayırı tekrar kurma kararı aldı. Osmanlı döneminden bu yana 2013 yılına kadar her yıl kurulan panayırda bu sene çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Manyas Belediye Başkanı Ahmet Duru geçmişi yüz yıldan fazla olan Manyas Panayırının vatandaşların isteği üzerine tekrar hayata geçirmek istediklerini belirterek panayır içeriğiyle ilgili bilgiler verdi. Duru, “Geçmişi Osmanlı dönemine ait ilçemizde kurulan Tarihi Manyas Panayırının tekrar kurulması için Manyaslılardan büyük istek geldi. Biz de belediye yönetimi olarak aldığımız karar sonrasında panayırı tekrar hayata geçirmek istiyoruz. 2013 yılından bu yana kurulmayan Manyas Panayırını bu yıl 1-4 Haziran tarihleri arasında yapacağız. Panayırımızda yöresel ürünlerin yanı sıra hediyelik eşya, züccaciye ve tekstil ürünlerinin satışı yapılacak. Panayırda ayrıca özellikle çocuklarımızın eğlenmelerini sağlayacak lunapark da hizmet verecek. Manyaslılar 1-4 Haziran tarihleri arasında alışverişe ve eğlenceye doyacaklar” diye konuştu.

 

Tepki Ver | harika1
1
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Tarihi Manyas Panayırı tekrar kuruluyor
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!