Yücel Yılmaz o reklamları neden kaldırttı?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ikinci dönem için adaylığı açıklanmadan bilbord reklamlarına girişti.

 

Başkan Yılmaz, adaylığını garanti görerek bilboard reklamlarına başladı bile. 

Önceki gün şehrin muhtelif yerlerindeki bilboardlarda, Yücel Yılmaz’ın ‘Yine, Yeniden Yücel Yılmaz yazılı seçim reklamları yer aldı. 

Onlarca bilboarda Başkan Yılmaz’ın grafiti sanatına gönderme yapan karakterlerle ‘Yine, Yeniden, Yücel Yılmaz’ yazılı reklam afişleri yapıştırıldı. 

Bu reklamlarda Yücel Yılmaz’a ait bir resim, fotoğraf ya da benzeri bin materyale yer verilmedi; yalnızca yazı vardı. 

Yine, Yeniden, Yücel Yılmaz ibaresinin altında ise dijital görüntüyle ‘yükleniyor’ ibaresine verildi. 

Başkan Yılmaz’ın neden böyle bir reklam çalışması yaptığı anlaşılamadı. 

Beş yıla yaklaşan Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı icraatların, yatırım ve hizmetlerin görselleri ve bunlarla bağlantılı seçim mesajları beklenirken, Yücel Yılmaz’ın direkt Z kuşağına hitap edeceğini düşündüğü bu farklı reklam atraksiyonuna Balıkesirliler çok anlam veremedi. 

 

 

Başkan Yılmaz da anlaşılmadığını düşünmüş olsa gerek, bir gün süreyle bilboardlarda yer alan bu seçim reklamları, ertesi gün kaldırıldı. 

Kaldırmak da değil, adeta sökerek çıkarıldığı gözlendi; çünkü bilboard reklamlarını yapıştıran ekiplerin bu konudaki hassas çalışmaları az çok biliniyor. Yücel Yılmaz’ın reklam afişleri adeta parçalanarak sökülmüş halde. 

Hal böyle olunca, “kaldırın o reklamları” talimatı üzerine, Belediye personelinin devreye girdiği anlaşılıyor. 

Peki Yücel Yılmaz o reklamları neden kaldırttı?

Bunun nedenini sorduk Büyükşehir yetkililerine.. “Yenisini hazırlıyoruz, grafiti sanatını daha belirgin şekilde ortaya koyacak reklam tasarımları hazırlıyoruz” dediler. 

Öyle anlaşılıyor ki Başkan Yılmaz seçim sürecinde Z kuşağına hitap eden duvar yazıları benzeri reklam tasarımlarıyla halkın karşısına çıkacak.. Derdini, duvar yazılarıyla anlatacak… POLİTİKA

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Yücel Yılmaz o reklamları neden kaldırttı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!