YÖRSAN ESKİYE DÖNERSE ÜRETİCİ SEVİNECEK

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Hayvancılık Kooperatifleri Bölge Birliği ( HAYKOOP ) Başkanı Faruk Özen geçtiğimiz günlerde konkordato ilan eden Yörsan firması ile ilgili bir açıklama yaptı. 2014 yılında satılan Yörsan’ın konkordato ilan etmesinin ardından eski sahiplerinin firmaya tekrar talip olduğunu belirten Faruk Özen, konuyla ilgili ilgililerin Yörük ailesine yardımcı olması gerektiğini söyledi.

YÖRSAN BALIKESİR’İN EN BÜYÜK DEĞERLERİNDEN BİRİDİR.

Adı Balıkesir ile özdeşleşmiş olan Yörsan’ın bu duruma düşmüş olmasından duyduğu üzüntüyü belirten Faruk Özen şu açıklamada bulundu;“Balıkesir’de 1979 yılından bugüne faaliyet gösteren Yörsan firması Yörükler Gıda yönetiminde süt üreten köylü için güven kapısı olarak görülmüştür. Süt piyasasında fiyat ve ödeme politikası belirlemede söz sahibi olmuş ve hiçbir zaman hiçbir üreticiyi mağdur etmemiştir. 2014 yılında The Abraaj gruba satıldığı gün sadece Balıkesir’in değil Türkiye’nin en büyük süt entegre tesisleri arasına adını yazdırmıştır. Ancak The Abraaj grubuna satılan Yörsan bu günden sonra alışılagelmiş çizgisinden uzaklaşmış ve kendisine hammadde üreten köylüye ödemeleri gününde yapamamıştır. Buna rağmen bizlerde dâhil olmak üzere yarım asırlık marka değerine güvenerek elbet düzelir düşüncesiyle süt vermeye devam ettik. Geldiğimiz son noktada firma konkordato ilan etti. Binlerce süt üreticisi tedirgin. Süt piyasasında belirgin bir sıkıntı olduğu bu dönemde Yörsan firmasının sektörden çekilmesi asla düşünmediğimiz bir konudur.

YÖRÜK AİLESİ İLE ESKİYE DÖNÜLECEĞİNE İNANCIMIZ TAM

Edindiğimiz bilgiler Yörük ailesinin tekrar firmaya talip olduğu yönündedir. Eğer firma tekrar Yörük ailesine geçerse buna en çok süt üreten köylüler ve bizler sevineceğiz. Başta Devletin ve Bankaların olmak üzere bu konuda müdahil olan tüm tarafların Yörük ailesine gerekli kolaylığı sağlaması gerekmektedir. 15 Milyon süt alacağı olan üreticiler umutlarını muhafaza etmektedir.”   

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
YÖRSAN ESKİYE DÖNERSE ÜRETİCİ SEVİNECEK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!