VALİLİK SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÖZEL EKİP OLUŞTURDU

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sokak hayvanlarının beslenmesi ve korunması için Balıkesir Valiliği bünyesinde özel bir ekip oluşturuldu.

Vali Hasan Şıldak tarafından Valilik bahçesinde basın mensuplarına yeni çalışmayla ilgili tanıtım ve bilgilendirme yapıldı.

 

 

İl genelinde sokak hayvanlarının koruma, beslenme ve bakımı için görev yapacak ekip, Vali Şıldak’ın öncülüğünde Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün destekleriyle gerçekleştirildi. Valilik bünyesinde oluşturulan Sokak Hayvanlarını Koruma ve Besleme Grubunun göreve başlamasıyla ilgili tanıtım programında Vali Şıldak Balıkesir’deki çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Vali Şıldak, Sokak Hayvanlarını Koruma ve Besleme Grubunun tahsis edilen özel araçla gün içinde sokak hayvanlarının beslenmesi ve bakımını il genelinde üstleneceğini belirtti.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla oluşturulan birimlerin yanında Sokak Hayvanlarını Koruma ve Besleme Grubu’nun toplum nezdinde hayvan sevgisini artırması yönünde katkı sağlayacağını ifade eden Vali Şıldak, kurulan ekibin güzel çalışmalara imza atacağını dile getirdi.

 

 

Vali Hasan Şıldak programda yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarının bakım ve beslenmesi konusunda yapılan çalışmalar hakkında; “Bugün Balıkesir’de sokak hayvanlarının korunması, beslenmesi ve bu konudaki duyarlılığın, farkındalığın arttırılması konusunda önemli bir çalışmayı başlatmış bulunuyoruz. Bilindiği gibi doğanın, çevrenin ve bu kapsamda hayvanların korunması ülkemizde en çok hassasiyetle üzerinde durduğumuz konuların başında geliyor. Bu konuda Doğa Koruma ve Milli Parklar Teşkilatımız, Tarım ve Orman Bakanlığımız pek çok önemli görevler ifa etmektedir. Yine belediyelerimiz, kaymakamlıklarımız, valiliklerimiz de aynı şekilde bu konunun özenle takibini yapıyor.” bilgisini verdi.

 

 

İl genelinde sokak hayvanlarının korunması için yapılan çalışmaların hassasiyetle sürdürüldüğünü belirten Şıldak; “Son dönemde bilindiği gibi İçişleri Bakanlığımız bünyesinde de Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatıyla Emniyet ve Jandarma birimlerimizde çevre, doğa ve hayvanları koruma büroları oluşturuldu. Buralarda araç ve personel görevlendirilmesi yapıldı ve il genelinde büyük bir hassasiyetle sokak hayvanlarının korunması, bu konuda kötü muameleye tabi olmamaları ve beslenmeleri konusunda özellikle de pandemi döneminde bu yakın can dostlarımızın her zaman bizimle birlikte hayatlarının devamlılığının sağlanması konusunda özen gösterilmesi anlamında güzel çalışmalar var. İlimizde de İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığımız bünyesinde bu birimlerimiz oluştu ve gerekli çalışmaları özenle sürdürüyorlar.” diye konuştu.

 

 

Oluşturulan Balıkesir Valiliği Sokak Hayvanlarını Koruma ve Besleme Grubu’nun çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Vali Hasan Şıldak, “Bugün biz bu çalışmalara bir yenisini ekliyoruz ve bir üst seviyeye çıkarmak istiyoruz. Balıkesir’deki bu duyarlılık ve farkındalığı, hayvanlara yaklaşım konusundaki sokak hayvanlarına gösterilecek özen ve ihtimam konusundaki duyarlılığı daha da üst seviyeye taşımak istiyoruz. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğümüzün, İl Tarım Müdürlüğümüzün ve Valiliğimizin bir araya gelip böyle güzel bir çalışmaya imza atması sonucunda bir araç tahsis ediyoruz. Bu çalışmaları ilgili diğer birimlerimizle birlikte Büyükşehir Belediyemiz, bazı ilçe belediyelerimizin sürdürmekte oldukları güzel çalışmaları yine kolluk birimlerimizin çalışmalarını daha koordine edici, daha toparlayıcı ve daha üst seviyede bir yaklaşımla, takiple bu çalışmaları gerçekleştireceğimiz yeni bir ekibimiz var. Balıkesir’de Sokak Hayvanlarını Koruma ve Besleme Grubunu Valilik bünyesinde oluşturduk. Dört personelimiz ve bir şoförümüzle birlikte ki bunların ikisi veterinerlerimizdir. Veterinerlerimiz hem hayvanların sağlığı konusunda özenle çalışacaklar, ilgi gösterecekler hem de diğer bütün kuruluşların, ilgili birimlerimizin çalışmalarını koordine edecekler. Bu güzel çalışmada görev alacak arkadaşlarımıza, ilgili kurumlarımıza, yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Umarım bu girişim ilimizde gerekli yankıyı bulur ve insanlarımızın hayvanlara olan sevgisi, bu konudaki duyarlılığı çok daha yukarılara taşınır. Ben bu gelişmenin ilimize, Balıkesir’imize bütün hayvan severlere ve bütün vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
VALİLİK SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÖZEL EKİP OLUŞTURDU
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!