Turhan Çömez: Seçime tek başımıza gireceğiz

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Balıkesir İl Başkanlığı Muharrem Ayı nedeniyle aşure hayrı düzenledi. Altıeylül Ortaokulu önünde gerçekleştirilen aşure hayrına katılan İYİ Parti Milletvekili Turhan Çömez siyaset gündemini değerlendirdi, partisinin yerel seçim stratejinden söz etti. 

 

Aşurenin birlik ve beraberlik için önemli bir olgu olduğuna değinen Milletvekili Çömez; Balıkesir’in de bu birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğuna vurgu yaptı. İYİ Parti teşkilatlarının kurulduğu ilk günden bu yana sahada canla başla çalıştığını kaydeden Milletvekili Çömez, Mayıs ayında yapılan genel seçimleri değerlendirerek, yerel seçimlerle ilgili öngörülerde bulundu. İYİ Parti olarak ülke genelinde yerel seçimlere kendileri gireceklerini söyleyen Turan Çömez, milletin menfaatlerini gözeten isimler üzerinde çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

 

“AŞURE BİRLİKTELİKTİR”
İYİ Parti Milletvekili Turhan Çömez ilk olarak düzenlenen aşure hayrı ile ilgili konuştu. Çömez, “Toplumumuzu ilgilendiren kardeşliği dayanışmayı arttıran bir aşure etkinliği var. Aşure bolluktur, aşure berekettir, aşure dostluktur, kardeşliktir, barıştır, huzurdur. Dolayısıyla biz tabii aşure ile bir mesaj da vermek istedik. Balıkesir’i çok seviyoruz Balıkesir Kuvayi Milliye ruhunun filizlendiği bir coğrafyadır ve Balıkesir’de dostluk, kardeşlik, huzur, bereket, bolluk olsun istiyoruz. Balıkesir güzel günler yaşasın istiyoruz ve bu anlayışla, bu ruhla, bu şuurla siyaset yapıyoruz. Balıkesir dolayısıyla İYİ Parti olarak İYİ Parti il teşkilatı olarak Balıkesir’deki temel hedefimiz burada yaşayan her bir ferdin huzur, güven ve mutluluk içerisinde yaşayabilmesidir. O anlamda siyasetimizi buna göre dizayn ettik. Bugün de aşurenin bolluğu ile bereketiyle toplumumuza bir sıcak mesaj vermek için buradayız” dedi.

 

“BANA GÖRE SEÇİM BAŞARIYLA SONUÇLANDI”
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Turhan Çömez Mayıs ayında yapılan seçimleri değerlendirdi. Çömez, “İYİ Parti iktidara yürüyen bir partidir. İYİ Parti seçimlerde büyük bir mücadele vermiş, ancak bununla birlikte o günün getirdiği koşulların getirdiği bazı zorluklarla seçimi yüzde 10 başarıyla noktalamıştır. Fakat seçimden sonra oluşan tablo göstermiştir ki İYİ Parti çok daha büyük başarı layık ve Türkiye’nin İYİ Parti’ye ihtiyacı var. Bu anlamda biz Balıkesir’de önümüzdeki aylarda ve yıllarda çok büyük başarılara imza atacağız. İlk günden beri sahadayız, Balıkesir’de yaşayan vatandaşlar için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

 

“YEREL SEÇİMLERE TEK BAŞIMIZA GİRECEĞİZ”
Yerel seçimler hakkında da açıklamalarda bulunan Turhan Çömez, Balıkesir’de yerel seçimlere kendi adaylarıyla gireceklerini dile getirdi. Çömez, “Bizim ülke genelindeki bütün teşkilatlar aynı kanaate sahip İYİ Parti teşkilatları olarak tek başımıza, güçlü bir şekilde, doğru, güçlü kadrolarla, doğru politikalarla ve doğru projelerle yerel seçime gitmek istiyoruz. İddialıyız, kararlıyız, Balıkesir iyi olacak diyoruz, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti olacak diyoruz ve Balıkesir halkı iyi olacak diyoruz. Dolayısıyla biz samimi, iyi niyetli, gayretli bir çalışma içerisine gireceğiz ve Türk siyasetinde iyi kadroların, iyi insanların neler yapabileceğini, kendi başlarına kendi iradeleriyle yol yürüdüklerinde ne büyük başarılara imza atabileceklerini göstereceğiz. Geçtiğimiz dönem ciddi zorluklarla karşılaştık, ciddi handikaplarımız vardı. Buna rağmen siyasi kimliğimizden, karakterimizden, duruşumuzdan hiç ödün vermedik, ilkeli davrandık, seçime tek başımıza girdik ve bütün zorluklara rağmen, pek çok sıkıntıya rağmen, bizim dışımızda bize yüklenen bir sürü külfete rağmen biz o seçimlerden bana göre başarıyla çıktık. Daha güzel olabilir miydi? Olurdu, bundan sonra onlar olacak. Bunun için yoldayız. İnanıyorum ki önümüzdeki dönemde gerçek bir İYİ Parti’yi, gerçek iyi kadroları Türk Milleti daha yakından tanıyacaktır. Sayın Genel Başkanımız ilk günden beri sahadadır. Önümüzdeki haftalarda Balıkesir’e de gelecek. Ve biz Türk Milletine iyi siyaseti, kimlikli siyasetin, yurtsever siyasetin, milliyetçi, vatansever siyasetin ve Türkiye’nin tamamını kucaklayan merkez siyasetin ne olduğunu göstereceğiz. Arkadaşlarımızla birlikte Balıkesir İYİ olacak diyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“KEŞKE SAVAŞSAYDIK”
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in CHP’den gelen 15 milletvekili hakkında söyledikleri hakkında da yorum yapan Turhan Çömez, “Bu Milleti sevmek bedel ödemeyi gerektirir: Hepimiz öyle ya da böyle verdiğimiz mücadelenin bedelini ödedik, ödemeye de devam ediyoruz. Fakat siyasi bedele gelince Sayın Genel Başkanımız o dönemde; CHP’nin vermiş olduğu o 15 milletvekille ilgili değerlendirme yaptı. O 15 vekil İYİ Parti’ye verilmedi. O 15 vekil o dönemde demokrasiye verildi. 15 vekil o dönemde Türk Milletinin önünün açılması için verildi. Nitekim o dönemdeki o hamlenin ardından belediyelerle birlikte ortaya çıkan iş birliği neticesinde bugün İstanbul, Ankara ve birçok yer ittifakımızın belediyesidir. O dönemde o belediyelerin başarısının arkasında İYİ Parti’nin fedakarlığı, samimi çabası vardır. Şunu da son derece yürekten ve iyi niyetle Sayın Genel Başkanımız söyledi; “keşke savaşsaydık” dedi. Ben de aynı kanaatteyim, arkadaşlarımız da aynı kanaatte; keşke savaşsaydık. Hiç hak etmediğimiz şekilde ithamlara maruz kaldık. Gönen’in meşhur edebiyatçısı Ömer Seyfettin’in ifadesiyle bir diyet verme noktasına geldik. Bu itibarla artık Türkiye’de İYİ Parti gerçeği vardır, Türkiye’deki İYİ Parti kadroları vardır. Biz bu yetişmiş kadrolarımızla, yetişmiş, cesur kadrolarımızla Türkiye’yi yönetmeye talibiz ve bu millete Türkiye nasıl yönetilir önümüzdeki haftalarda, aylarda ve yıllarda göstereceğiz” diye konuştu.

 

“ADAYLARIMIZ MİLLETİN BAĞRINDAN ÇIKAN ARKADAŞLAR OLACAK”
Yerel seçimlerde İYİ Parti’den gösterilecek adayların özelliklerine de değinen Turhan Çömez, “Tüm Türkiye’de ve Balıkesir’de adaylarımız bellidir. Adaylarımız bu milletin bağrından çıkmış, bu millet gibi düşünen, bu millet gibi yaşayan, bu millet gibi hisseden, asla ve asla güç merkezleri adına çalışmayan, millet menfaati adına çalışan İYİ kadrolar olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Turhan Çömez: Seçime tek başımıza gireceğiz
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!