Turhan Çömez: Balıkesir’in her yerinde çevre katliamı yaşanıyor

Marmara Adası'nda hafriyatın denize dökülmesine tepki gösteren İYİ Parti Milletvekili ve Büyükşehir Başkan Adayı Turhan Çömez, Balıkesir'in her köşesimnde çevre katliamları yaşandığını söyledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Turhan Çömez, Marmara Adası’nı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Çömez, hafriyatların denizin yanı başına, doğaya döküldüğüne şahit oldu. Olaya tepki gösteren Çömez, göreve geldiklerinde doğa katliamlarına “Dur” diyeceklerini belirtti.

 

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Turhan Çömez’e, Marmara Adası ziyaretinde İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Fehmi Yörük, İYİ Parti Marmara Belediye Başkan Adayı Ceyhun Targın, İYİ Parti Marmara İlçe Başkanı Muhammet Yayla ile il ve ilçe teşkilatı üyeleri eşlik etti.

 

 

Çömez ve beraberindeki partililer, Saraylar Mahallesi’nde seçim gezisine start verdi. Sırayla Saraylar, Topağaç ve Çınarlı Mahalleleri’nde esnaf ziyaretinde bulunuldu. Ziyarette vatandaşın sorun ve taleplerini dinledi.

Doğa Katliamını Valiliğe Bildirdi

Marmara Adasının deniz kıyında ise Çömez, doğanın kirletildiğine bizzat şahit oldu. Hafriyat yığınlarının, deniz kıyısına dökülmesine tepki gösteren Çömez, durumu Valiliğe bildirdi. Çömez, belediye başkanı seçildiği takdirde çevrenin korunmasına ilişkin önemli adımlar atacaklarını belirtti.

AKP’nin Seçim Bildirgesine  Eleştiri

Çömez, AK Parti’ye de seçim bildirgesi üzerinden ağır eleştirilerde bulundu. Çömez açıklamasında;  “AKP’nin yerel seçim bildirgesine baktığınızda çevre ile ilgili muhteşem şeyler görürsünüz. Çevreye karşı ne kadar duyarlı olduklarını, çevreyi korumak için ne kadar çaba sarf ettiklerini,okursunuz. Sözüm ona doğa dostu gözükürler. Ama gerçek böyle değil. Balıkesir’de AKP iktidarının eliyle maalesef büyük bir çevre katliamı yaşandı. Gönen Çayı’nda zehir akıyor. Simav Çayı’nda zehir akıyor. Ayvalık Nikita Deresi’nde zehir akıyor.  Körfeze gittiğimizde de özellikle yaz dönemlerinde bütün kanalizasyonlar Cunda açıklarına ve Edremit açıklarına boşaltılıyor. Biraz daha dolaştığınız zaman daha vahim olaylara tanık oluyorsunuz.

Burası Marmara Adası, bana göre Marmara’nın değil Türkiye’nin incisi. Türkiye’nin en güzel coğrafyalarından bir tanesi.  Maalesef, bu cennet doğa birileri tarafından katlediliyor, örseleniyor. Şu güzelim sahil ve deniz çöplerle dolu. İçinde ne olduğu belli olmayan inşaat atıkları getirilip bu güzelim sahillere bırakılıyor ve bu güzelim deniz bu şekilde katlediliyor.  Yavrularımıza emanet edeceğimiz bu doğa yok ediliyor. Belediye başkanı olduğumuz zaman çevre konusunda büyük bir hassasiyeti ortaya koyacağız. Hiç kimse bu cennet tabiatı, çevreyi elini kolunu sallayarak kirletip katledemeyecek. Akarsularımız, dağlarımız, derelerimiz, ormanlarımız ve sahillerimiz pırıl pırıl olacak.  Hepsini koruyup kollayıp bizden sonra gelecek nesillere emanet edeceğiz” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Turhan Çömez: Balıkesir’in her yerinde çevre katliamı yaşanıyor
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!