RAVİNİ’YE ÇİFTE ÖDÜL

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İhracatın yükselen yıldızı Balıkesir Ravini Madencilik A.Ş., Efes Antik Kentinde bu yıl “Doğal Taş Gala Gecesi Efes 21” temasıyla Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği AMORF Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması ödül gecesinde 2 ödüle birden layık görüldü. Sektörün katma değerli ürün ihracatına önemli katkılar sunan Ravini Madencilik A.Ş.’nin ödüllerini firma adına Fahri Ermişler aldı.

 

ERMİŞLER AİLESİNE BÜYÜK GURUR

Türkiye’nin doğal taş ihracatının armasına önemli katkılar sunan Balıkesirli Ermişler ailesinin Maden Şirketi Ravini Madencilik A.Ş., Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin (EMİB), Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirdiği ödül töreninde 2 ayrı kategoride ödül alarak geceye damgasını vurdu.

Ödül törenine Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, Türkiye İhracatçılar Meclisi Maden Sektör Kurulu Başkanı ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürü (MAPEG) Cevat Genç ve Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Mevlüt Kaya, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, TÜMMER Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu ve Türkiye Madenciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Emiroğlu katıldı.

Gerçekleştirilen gecede Ravini Madencilik Yönetim Kurulu üyesi Fahri Ermişler ödülleriniEge Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Mevlüt Kaya, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, TÜMMER Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu’nun elinden aldı.

 

Ravini Madencilik ilk ödülünü doğal taş ihracatına sağladığı katkılardan dolayı 2. ödülünü ise 2020 yılında bu alanda en fazla ihracat yapan firma olması nedeniyle alırken ödülleri alan yönetim kurulu üyesi Fahri Ermişler, elde ettikleri başarıdan dolayı son derece gururlu olduklarını söyledi.

Türkiye’nin dünya mermer rezervlerinin yüzde 33’üne sahip olduğunu ve 15 milyar metreküp dünya rezervinin 5 milyar metreküpünün Türkiye’de olduğunu dile getiren Ermişler:,“Türkiye’nin Dünya sıralamasına baktığımızda doğal taş genelinde Çin ve Hindistan’dan sonra ihracatta yüzde 10,3’lük pay ile 3. sırada yer aldığını görüyoruz. Mermer-traverten ihracatı ve üretiminde ise dünyada ilk sıradayız.

Ayrıca bu yılın ilk 9 aylık dönemine baktığımızda ise; 4,38 milyar dolarlık maden ihracatımızın yüzde 36’sını doğal taş ihracatı oluşturduğunu görülmekte. Bu dönemde, 1,56 milyar dolar olan toplam doğal taş ihracatımızda 2020 yılının aynı dönemine oranla yüzde 29 artış yaşadık. Pandemi öncesi dönem ile karşılaştırdığımızda ise doğal taş ihracatımızda 2019 yılının aynı dönemine oranla yüzde 14 artış yaşandığını görüyoruz.

Elde edilen bu başarıya Ermişler ailesi bünyesindeki Ravini Madencilik firmamızla katkı sunmak bizi son derece onurlandırdı” dedi.

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
RAVİNİ’YE ÇİFTE ÖDÜL
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!