Ömür Boyuer CHP İl Başkan adaylığını açıkladı: Ortak aklı egemen kılacağız

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İL BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN İLK İSİM ÖMÜR BOYUER OLDU

 “GELİN HEP BİRLİKTE CHP’Yİ BALIKESİR’DE İKTİDARA TAŞIYALIM”

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde ilçe kongreleri devam ederken Eylül ayı içerisinde yapılması planlanan İl Başkanlığı seçimleri için ilk aday adaylığını açıklayan isim Ömür Boyuer oldu.

 

 

CHP İl Başkanlığını kazandığı takdirde yapacakları hakkında parti üyelerini bilgilendiren İl Başkan Adayı Ömür Boyuer ortak akılı partide hayata geçireceklerini ifade etti. Parti üyelerinin de yönetime katılımını sağlayacaklarını belirten Boyuer, “

Gelin hep birlikte laik-demokratik ve sosyal hukuk devletine sahip çıkalım; ilkeli, ahlaklı siyaseti egemen kılalım, gelin hep birlikte yerel seçimlerde Balıkesir’de CHP’yi iktidara taşıyalım” diye konuştu.

 

 

“BU ÜLKENİN VE PARTİMİZİN KURUCU DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

CHP İl Başkan Adayı Ömür Boyuer konuşmasının başında CHP’nin kurucu değerlerine değinerek, “Cumhuriyetimizin 100. Yılına girmeye sayılı günler kaldı. Ülkemiz ne yazık ki kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, hedeflediği ilerleme ve yükselme ülküsünden çok uzakta. Oysaki bundan tam bir asır önce “ Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen; dünyada ilk kez emperyalizmi yenilgiye uğratan; yüz yıllardır emperyalizmin boyunduruğu altında ezilen ulusların bağımsızlık mücadelesine ilham kaynağı olan; saltanatı kaldırıp laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti temelinde yükselen Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran; Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları bu ülkeyi yoktan var etmişlerdi. Onlar, “Türkiye’nin yolu çağdaşlaşma ve aydınlanma olmalıdır” dediler. “Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler, Dervişler, Meczuplar memleketi olamaz” dediler. “En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır” dediler. Bu inanç ve kararlılıkla devrimlerini gerçekleştirip kurdukları ülkeyi sadece ve sadece gençlere emanet ettiler. Evet onlar inançlıydılar, onlar kararlıydılar, korkmadılar, yılmadılar, umutlarını hiçbir zaman yitirmediler, onlar devrimciydiler” diye konuştu.

 

 

“YÜKSEK ENFLASYON VE ZAMLAR BEL BÜKÜYOR”

Ülke genelindeki ekonomi ve siyaset konusunda da düşüncelerini aktaran Ömür Boyuer, “2023 Türkiye’sinde ülkemiz gerici kuşatma altında, halk yüksek enflasyon ve zamlar karşısında derin yoksulluğun pençesine düşmüş durumda. Alabildiğine doğa katlediliyor, hiç olmadığı kadar çevre talanına üzülerek şahitlik ediyoruz, toprağına, ağacına sahip çıkan köylüler şiddete maruz kalıp gözaltına alınıyor. Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminin üzerinden 6 ay geçti. Bölgede aradan geçen zamana rağmen insancıl yaşam koşulları sağlanmış değil. Hat safhada su sıkıntısı yaşayan bölgeler var. İnsanlar seslerini duyurmaya çalışıyor. AKP iktidarının yarattığı mutlu azınlık dışında yarınlara umutla bakabilen hiçbir kesim kalmadı.

Atatürk’ün, bu ülkeyi emanet ettiği gençlerin büyük çoğunluğu ülkeden umudunu kesmiş durumda. Çözümü yurt dışına çıkmakta arıyor. İşçisi, memuru, esnafı, çiftçisi, emeklisi borç sarmalı içerisinde adeta can çekişiyor. Sokakta yüzü gülen insana rastlamak neredeyse imkânsız hale geldi. Toplumsal bir çöküş, toplumsal bir travma yaşıyoruz. Kadına şiddetin ve kadın cinayetlerinin yaşanmadığı tek bir günümüz geçmiyor. Başta PKK olmak üzere her türlü terör örgütü bu ülkenin beka sorunudur. Dini siyasete alet eden, karşı devrimle Laikliği yıkmayı hedefleyen siyasal İslam bu ülkenin beka sorunudur. Yakın bir gelecekte bu ülkenin en büyük beka sorunu Sığınmacı-Göçmen sorunudur. 2011 yılında 100binin altında olan mülteci sayısı sadece Suriyeliler için bile resmi kayıtlarda 3 milyonun üzerinde bir rakama ulaşmış durumda. Çok iyi biliyoruz ki bu sayı resmi kayıtlarda gösterilenden kat ve kat daha fazla. Bunun adı istiladır. Mülteci istilasının önüne geçilecek ve göçü tersine çevirecek önlemler almak, politikalar üretmek; milli bütünlüğü ve ulusal bağımsızlığı korumanın bir şartı haline gelmiştir.” İfadelerini kullandı.

 

 

“BİZİM YÖNETİMİMİZDE CHP’DE”

İl Başkanlığını kazandıkları takdirde ekibiyle birlikte yapacaklarını da anlatan Ömür Boyuer şunları dile getirdi:

Bizim Yönetimde olduğumuz CHP Balıkesir İl Başkanlığında; delege seçimlerinde oy veren, ardından yönetimlerini seçen ve yönetici olamazsa kenarda duran, kenarda bırakılan parti üyelerimizin Yönetim süreçlerine doğrudan katılım sağladığı bir yönetim anlayışı inşa edilecek. Bizim Yönetimde olduğumuz CHP Balıkesir İl Başkanlığında; Kadın Kolları ve Gençlik Kolları yönetimleri ile ortak koordine edilecek, kadın ve genç dağılımın da doğrudan sağlanacağı; Emek, Kent ve Yaşam, Kültür, Sanat, Sağlık, Eğitim ve Parti İçi Eğitim gibi başlıklarda “yönetici olmayan” çok kıymetli CHP Üyelerinin doğrudan çalışacağı, karar sahibi olacağı bir yeni dönem yaşanacak. Komisyon toplantıları tüm üyelere açık olarak gerçekleştirilecek, alınan kararlar İl Başkanlığı tarafından uygulanacaktır.

 

“ORTAK AKIL HER ŞEYİN ÜSTESİNDEN GELİR”

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan İl Kongresinde Yönetime talip olan biz Balıkesir’de ortak aklı egemen kılacağımız bir gelecek mümkün ilkesi ile yola çıktık Çünkü; ortak aklın olduğu yerde Emek Yücelebilir; Birlik, Beraberlik, Dayanışma, Sevgi ve Saygı yaşama geçebilir; ortak aklın olduğu yerde Demokrasi var olabilir; Hak-Hukuk-Adalet sağlanabilir. İhtiyacımız olan tek şey ortak akıl ve şunu sakın unutmayın her biriniz bu ortak aklın vazgeçilmez bir parçasısınız. Biz; yönetime geldiğimizde tüm çalışmalarımızı; halktan, emekten, demokratikleşmeden yana, yurtsever, kamucu ve anti-emperyalist anlayışla yürüteceğiz ve bu konuda kararlıyız. Biz; halktan, emekten, demokratikleşmeden yana, yurtsever, kamucu ve anti-emperyalist anlayışta olan herkesin desteğini istiyoruz. Gelin hep birlikte laik-demokratik ve sosyal hukuk devletine sahip çıkalım. İlkeli, ahlaklı siyaseti egemen kılalım. Atatürk’ün rehberliğinde tam bağımsız Türkiye için mücadele edelim. Gelin hep birlikte yerel seçimlerde Balıkesir’de CHP’yi iktidara taşıyalım.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Ömür Boyuer CHP İl Başkan adaylığını açıkladı: Ortak aklı egemen kılacağız
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!