MEHMET TÜM CHP’Yİ BALIKESİR’DE BİRİNCİ PARTİ YAPACAK

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisin’den Milletvekili adayı olmak isteyenler, başvuru dosyalarını genel merkeze teslim etmeye başladı. Dosyalarını teslim eden adaylar arasında bulunan önceki dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Balıkesirli seçmenlerin bu seçimde gerekli adımları atacaklarını ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak Balıkesir’de birinci parti yaparak  milletvekili sayılarını artıracaklarını söyledi. 

 

Türkiye 14 Mayıs’ta erken seçime gidiyor. Siyasi partiler seçim öncesi milletvekili adaylarını belirlemek için milletvekilliliği aday adayı başvurularının bitmesini bekliyor. Cumhuriyet Halk Partisin’den milletvekili aday adayı  önceki dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm’ de 17 Mart Cuma günü dosyasını Genel merkeze teslim ederek bir  açıklama yaptı.

 

MEHMET TÜM NEDEN ADAY OLDUĞUNU ŞU SÖZLERLE AÇIKLADI

“Partimizin genel merkezindeyiz. Milletvekili adaylığı için dosyamızı teslim ettik. Dün olduğu gibi bu günde Siyasete başladığım ilk gün ki gibi heyecanlıyım. Bu şevkle ve bu heyecanla size hizmet etmek istiyorum. 

Ben, dün olduğu gibi bugün de, halkımıza ve sizlere hizmet etmek için adayım. 

Ben ülkemizde çocukları üşümesin diye saç kurutma makinasını çalıştırıp yan odada intihar eden Emine Akçay’lar bir daha olmasın diye adayım. Ben oğluna okulun istediği pantolonu alamayıp banyoda kendini iple asarak hayatına son veren İsmail devrimler bir daha olmasın bir adayım.

Bandırma’da birlikte yaşadığı erkek tarafından üstelik hamileyken 29 yerinden bıçaklanarak katledilen Hazal Akyürük ve nice şiddet mağduru kadınlarımızın hakkını savunmak için adayım.

Van’da hastalanan ve yolların kardan kapalı olması nedeniyle hastaneye götürülemediği için ölen minik Muharrem’in cenazesini bir çuvala koyup kârlar içinde sırtında taşıyan baba Abdülvahap için adayım.

Ülkemizde Ali İsmail korkmaz’lar Berkin Elvan’lar ve niceleri olmasın bir daha ölmesin diye adayım.

Kısacası siyasetteki birikimlerimi sizler ve mağdurların sesi olmak için kullanmak istiyorum. Çok rahat ulaşılan bir milletvekili olacağım. Yaşamın her alanında, acıda da sevinçte de sizinle birlikte olacağım. 

 

ÇÖZÜMÜN ADRESİ KILIÇDAROĞLU’DUR

 Genel başkanımız ve 13. Cumhur başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde bu tek adam iktidarına son vereceğiz. Hep birlikte güneşli güzel günler göreceğiz. 

14 Mayıstan sonra ülkemizde güzel, mutlu insanlar göreceğiz.  Bizim iktidarımız ime cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız. 

Dünyada saygın ve çağdaş bir ülkeyi yeniden kuracağız. İnanıyorum ki birlikte başaracağız. Herkesin eşit yaşadığı ötekileştirilmediği bir Türkiye’yi birlikte kuracağız.  Çünkü Türkiye’de doğru gitmeyen bir takım sorunlar var. Bu sorunların giderilmesi için tek çözüm yeri Millet ittifakı ve Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğludur.”

 

ÜLKE KRİZİN DİBİNİ GÖRDÜ

Tüm,” 20 yıllık AKP iktidarında; yoksulluk, yolsuzluk, yozlaşma, hırsızlık ve işsizlik zirve yaptı. Aynı zamanda ülke krizin dibini gördü. Gelir dağılımı iyice bozuldu. Türk lirası pul oldu. Zengin daha zengin, yoksul daha da yoksul oldu. Demokrasi çöktü.  Hak, hukuk, adalet öldü. Yasama, yürütme, yargı tek elde toplandı. Eğitim ve sağlık alanları cemaatlere bırakıldı. Akla ve bilime adeta savaş açıldı. Devlet tarikatlara ve cemaatlere teslim edildi” ifadelerini kullandı.

 

BALIKESİR İKTİDAR TARAFINDAN ADETA CEZALANDIRILDI

Tüm,” Depremle şehirlerimiz sarsıldı. Sadece binalar değil, yüreğimiz de yıkıldı.  Bu halk ne bu depremi, ne de bu depremde olan biteni unutmayacaktır. Bir yanda “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” deyip, insanımızı kurtaramayanları, Herşeyi kadere bağlayanları, bir yanda başarısızlıkları ortaya çıkınca “zaman birlik ve beraberlik zamanı” deyip susturanları unutmayacaktır. Önümüzdeki seçim ile birlikte ülkemizin kaderini ve çocuklarımızın yarınlarını birlikte belirleyeceğiz. Bu seçim tarihi bir seçimdir. Ben de bir arkadaşınız olarak milletvekili aday adayıyım. Çünkü Balıkesir hak ettiği yerde değildir. Genel bütçeden hak ettiğini alamamıştır. İktidar, şu ana kadar, Balıkesir’e üvey evlat muamelesi yapmıştır.  Balıkesir iktidar tarafından adeta cezalandırılmıştır. Balıkesir’i karış karış ve defalarca dolaştım. Her bölgenin sorunlarını yakından biliyorum. Eğer fırsat verilirse bu sorunları çözmek için var gücümle çaba sarf edeceğim” dedi.

 

BALIKESİR GEREKLİ OYU VERECEKTİR

 Balıkesir Kuvayi Milliye şehridir. Böylesine yiğit bir şehrimiz artık sorunlarla değil, doğal güzellikleriyle, ticaretiyle, tarımıyla ön plana çıkmalıdır. Balıkesirli hemşerilerimin bu seçimde gerekli adımları atarak,  oylarını bizlere vereceklerini görüyorum. Bu seçimde Cumhuriyet Halk Partisi olarak Balıkesir’de birinci parti olacağımızı ve Milletvekili sayımızı artıracağımızı düşünüyorum“ diye konuştu.

 

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
MEHMET TÜM CHP’Yİ BALIKESİR’DE BİRİNCİ PARTİ YAPACAK
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!