Konsolostan Vali Yazıcı ya Veda Ziyareti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avustralya’nın Çanakkale Konsolosu Dylan Walsh, görev süresinin dolması nedeni ile Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’ya veda ziyaretinde bulundu.

Vali Ersin Yazıcı, kabulde yaptığı konuşmada, “Avustralya ile Türkiye arasında çok güçlü dostluk bağlarımız var. En üst düzeyde Türkiye hükumetleri ile Avustralya hükumetleri arasında çok güçlü ilişkilerimiz var” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ersin Yazıcı, “Çanakkale’de görev yapmasına rağmen her fırsatta Balıkesir’i ziyaret eden, tarihi değerlerinden, doğal güzelliklerinden ve şifalı kaplıca sularından sıkça faydalanan bay Walsh bu güzellikleri Avustralya halkı ile paylaşarak, Balıkesir’e gelen Avustralyalı turist sayısındaki büyük artışın kaynağı olmuştur. Başarılı ve girişken yapıya sahip ikili ilişkilerinden, gerek ticari alanda gerek dostlukların pekiştirilmesi anlamında verdikleri üstün gayretli hizmetleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum”dedi.

“Türkiye İçin Avustralya’da çalışmaya devam edeceğim”

Avustralya Çanakkale Konsolosu Dylan Walsh da kedisine her zaman gösterilen sıcak konukseverlikten dolayı Vali Yazıcı’ya teşekkür etti.

Türkiye’de görev süresinin dolduğunu ve ülkemizden önümüzdeki günlerde ayrılacağını söyleyen Konsolos Walsh, “Türkiye, Balıkesir, Marmara ve Ege Bölgesi’ni hiçbir zaman unutamam. Hayatımın en güzel günleri buralarda geçti. Avustralya’dan bölgeye gelen turistlerde yöre halkının sıcaklığından oldukça memnun. Görev sürem dolsa da Avustralya ve Türkiye arasında ki kültürel ve ekonomik ilişkiler için Avustralya’da çalışmaya devam edeceğim” dedi. İHA

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Konsolostan Vali Yazıcı ya Veda Ziyareti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!