KISIK SESLERİN SESİ OLACAKTI AMA OLMADI

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MESUT ERAY, ALTIEYLÜL BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI İÇİN AK PARTİ’NİN FAVORİ İSİMLERİNİN BAŞINDA GELİYORDU, ANCAK ADAYLIĞA TERFİ EDEMEDİ.

 KISIK SESLERİN SESİ OLACAKTI AMA OLMADI

AK Parti Altıeylül Belediye Başkan Adaylığı’nda, mevcut Başkan Hasan Avcı’yı tercih etti. Bu tercih, Altıeylül  Adaylığı için haftalarca heyecanla çalışan, arkasında yoğun bir kamuoyu desteği de oluşturmayı başaran Mesut Eray için hüsran oldu. Eray, aday adaylığı sürecinde medyada ve sosyal medya mecraında en çok gündeme gelen isim oldu. Projelerini ve hedeflerini de oırtaya koyan Eray için seçim olayı bitti. Mesut Eray, OSB’deki görevine geri dönüyor.

ALTIEYLÜL Belediye Başkan Aday Adayları arasından sıyrılıp adaylığa terfi etmek için oldukça yoğun çaba gösterdiği bilinen Mesut Eray, “kısık seslerin sesi olacağız” diyordu ancak AK Parti Genel Merkezi Eray yerine Hasan Avcı’yı tercih etti. Aday olabilmek adına sayısız hamle yapan, OSB Müdürlüğü görevi itibariyle Balıkesirli işadamı ve sanayicileri de sürece etki edebilmeleri adına arkasına alan Eray, son hamle olarak muhtarları harekete geçirmişti. Projelerini de hazırlayan Eray, donanımlı bir aday olduğunu da gözler önüne sermişti. Ancak süreç Mesut Eray’ın lehine işlemedi.

Seçim sürecinde oyun dışı kalan Mesut Eray, sosyal medya hesabından bir teşekkür mektubu yayınladı. Eray, aday adaylığı süresince kendisine destek olan herkese teşekkür etti. İşte Eray’ın mektubu:

 “DEVLET MALINI BEYT-ÜL MAL BİLDİK”

“Aday adaylık süreci sona erdi. Öncelikle; Aday adaylığım dönemimde Altıeylül ilçemizde ve Balıkesir’de yaşayan tüm hemşerilerimin gönlünde yer bulmuş olmaktan dolayı Rabbime binlerce kere şükür ediyorum. TSK’de görev yaptığım dönem içerisinde; her kademedeki mevki ve makamda bulunarak bu devlete hizmet ettik ve devlet malını Beyt-ül Mal bildik. Siyasete ise mevki makama talip olmak için değil millete hizmet edebilmek amacıyla girdik. Başkan Yardımcılığım dönemim ile OSB’deki yaptığımız çalışmalarımız neticesinde halkımızda oluşan teveccüh ve genel merkezimizin de onay vermesiyle başlayan aday adaylığı sürecim, 18 Ocak 2019 da İlçe adaylarının açıklanması ile sona ermiş oldu.

ADAYLIK İÇİN DESTEK VEREN İŞADAMLARINA TEŞEKKÜR ETTİ
Bu dönem içerisinde gerek telefon ile sürekli arayarak gerekse sosyal medyadan mesajlarını ve dualari ile desteklerini esirgemeyen, haberli habersiz olarak çalışmalarımıza omuz veren tüm dostlarımıza ve çok değerli basın mensuplarına şükranlarımı arz ediyorum. Ayrıca;
Organize Sanayi Bölgesi’nde üç yıldır teşrik-i mesai yaptığımız ve her fırsatta beni desteklediklerini ifade eden iş insanlarına teşekkür ediyorum. Yine OSB’de çalışan ve aday adaylığı açıklamamı yaptıktan sonra bizzat gelerek veya telefon ile arayarak desteklerini ileten işçi kardeşlerime, emekçi dostlarıma ve diğer çalışanlara teşekkür ediyorum.
Çeşitli zamanlarda bir araya geldiğimiz TSK’lerindeki silah arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Anadolunun mayası Yörük ve Türkmen karındaşlarıma teşekkür ediyorum.
Farklı siyasi görüşlere sahip olsalar bile önce beni dinleyen ve sonra desteklerini ifade eden toplumun her kesimine teşekkür ediyorum.

ZEYBEK VE EMİROĞLU EN YAKININDAKİ İKİ İSİMDİ
Siyaseti uzaktan takip etmesine rağmen kısık seslerin sesi olacaksak varım diyen çocukluk arkadaşım Mali müşavir Fatih Zeybek’e teşekkür ediyorum. Her zaman dik durmasını bilmiş, siyaset sahnesinde nadir bulunan omurgalı adamlardan olan dostum Akın Emiroğlu’na teşekkür ediyorum.
Burada ismini açıklamadığım veya açıklayamadığım tüm kısık seslere teşekkür ediyorum.
Ayvatlar ve Ovaköy’de heyecanla bizleri destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Büyük bir sabır ile beni destekleyen aileme ve akrabalarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Başta büyükşehir belediye başkanımız ve diğer tüm ilçe belediye başkan adaylarımıza başarılar diliyorum.
Kıymetli dostlarım; Sürecin başından itibaren temel anlayışımız şöyle oldu. Gayret’te iştiyaklı – Tevekkül’de sabır ve teslimiyet sahibi olup Takdir’e razı olmak. Bundan sonra da bu duruşumuzda istikrarlı olacağız inşallah.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
KISIK SESLERİN SESİ OLACAKTI AMA OLMADI
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!