İsmail Ok ortalarda görünmüyordu! Çaypınar’da köy konağı açılışında görüntü yaptı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karesi Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde yapılan köy konaklarının açılışları devam ediyor. Armutalan Kültür Merkezi’nden sonra Çaypınar Mahallesi Çok Amaçlı Salonu’nun açılışı da yapıldı. Uzun süredir ortalarda görünmeyen AK Parti Milletvekili İsmail Ok, Çaypınar’daki köy konağı açılışındaydı. İsmail Ok, “şehirde ne varsa kırsalda da olacak” dedi. 

 

Karesi Belediyesi, kırsal mahallelerde yaptığı köy konakları ile unutulmaya yüz tutmuş köy konağı geleneğini yaşatmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın projelerinden olan geleneksel Gürcü mimarisi ile inşa edilen Armutalan Kültür Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren Karesi Belediyesi yapımı tamamlanan Çaypınar Mahallesi Çok Amaçlı Salonunun açılışını da yaptı. Çaypınar Mahallesi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açılış töreninde halkoyunları ekipleri gösteriler sunarken, Mahalle Muhtarı Hüseyin Erbek bir konuşma yaptı.

 

 

BAŞKAN ORKAN’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Mahalleye kazandırdığı çok amaçlı salon için Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’a teşekkür eden Muhtar Erbek, belediyenin çalışmalarından memnun olduklarını dile getirdi. Daha sonra Balıkesir Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek bir konuşma yaptı. Çaypınar Mahallesi’nin hem doğduğu hem de doyduğu yer olduğunu ifade eden Şimşek, AK Parti belediyelerinin sosyal belediyecilik çalışmalarının önemine değindi. Şimşek, “Eski dönemlerde köy konağı, şimdi ise çok amaçlı salonlar olarak nitelendirdiğimiz bu tarz yapıları kazandırdığı için Dinçer Orkan başkanımız ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

BAŞKAN ORKAN: “YENİ YATIRIMLAR YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’da bir konuşma yaptı. Çok Amaçlı Salonu bitmiş olarak görmenin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Başkan Orkan, “Bu binaların plan ve yapım aşamalarında buralara çok geldik gittik. Hatta kahvede oturup çok sohbet ettik. Kırsal mahallelerimizin daha canlı ve hareketli olmasını istiyoruz. Çünkü kırsal alanlarımızın kendilerine göre gelenek ve görenekleri var. Buralarda hayırlar yapılıyor, düğünler yapılıyor. Bunları sağlamak için Çaypınar Mahallemizin ihtiyacı vardı. Muhtarımızda bunu dile getirmişti. Bizde bu ihtiyacı karşıladığımız için çok mutluyuz. Karesi Belediyesi olarak Armutalan’da da bir sosyal tesis yaptık. Şimdi sırada Aktarma, Kavaklı ve Köteyli’de çok amaçlı salonlarımız var onları da açacağız. Yaylabayır muhtarımı görüyorum orada da halı saha yaptık. Yaptık yapmaya da devam edeceğiz inşallah” dedi.

 

 

KAYMAKAM ARSLANBAŞ: “HİZMET VE ESER BELEDİYECİLİĞİNİN HALKASI”

Başkan Orkan’dan sonra ise Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş katılımcılara hitap etti. Anlamlı bir açılışa katıldığı için onur ve mutluluk duyduğunu belirten Kaymakam Arslanbaş, “2 yıldır Karesi Kaymakamı olarak Dinçer başkanımızla birlikte hizmet vermekteyiz. İlçe belediyemizin birçok hizmetinin açılışında bulunduk. Buda hizmet ve eser belediyeciliğinin önemli bir halkası. Kırsal mahallelerimizde artık medeni ve modern tesislere kavuşuyor. İlimiz ve ilçemize yurtdışından çok misafirimiz geldi. Karesi güvenli ve temiz bir ilçe. Bu eserimizin başka eserler gibi hayırlı olmasını diliyorum. Dinçer Başkan ve ekibine tebriklerimizi sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

 

MİLLETVEKİLİ OK: “ŞEHİRDE NE VARSA KIRSALDA DA VAR”

Son olarak ise AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok bir konuşma yaptı. Açılış töreninde Almanya’da çalışan yada bulunanlar olduğunu hatırlatan Ok, “Bizler yeni yetişirken Almanya’da bulunan ya da çalışanlar olurdu. Ben de Kepsut Hotaşlar köyündenim. Gelenlerden duyardık, oranın köy yolları bile asfaltmış. Evlerinden, çeşmelerinden su akıyormuş. Aynı şehirlerdeki gibiymiş diye anlatılırdı, bunları duyduğumuzda inanamıyorduk. Ama Allah’a şükür bugün Çaypınar Mahallemizde olduğu gibi Balıkesir’imizin bir çok köyünde, kırsal mahallesinde artık şehirde ne varsa hemen hemen tamamı var. Tabi bunlar bir bayrak yarışı, hizmet yarışı. Bunun arkasından başka ihtiyaç ve isteklerde gelecektir. Böyle güzel bir eseri mahallemize kazandıran sayın başkanımıza ve onun şahsında yönetimine ve bu eseri mahalleye kazandıran muhtarımıza teşekkür ediyorum. Allah iyi günlerde burayı tüm köylülerimizin huzur içinde kullanmasını nasip etsin” dedi.

Konuşmaların ardından duaların okunmasıyla çok amaçlı salonun kurdelesi kesildi. Muhtar Hüseyin Erbek, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’a, Balıkesir Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek ise AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’a desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdiler.

Açılışa AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Karesi Müftüsü Hasan Canlı, Balıkesir Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış sonrası davetliler salonu gezdiler.

 

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
İsmail Ok ortalarda görünmüyordu! Çaypınar’da köy konağı açılışında görüntü yaptı
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!