GENÇER, “SEVGİYLE, İLGİYLE, BİLGİYLE, AYVALIK’I YÖNETMEYE DEVAM EDECEK”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayvalık Belediye Başkanı Gençer, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı.  Ayvalık’ı halktan güç alarak koruduğunu ve korumaya devam edeceğini ifade eden Başkan Gençer, Ayvalık’ta sosyal demokrat belediyeciliğin tüm gereklerini yerine getirdiğini söyledi.

Eşi Yasemin Gençer, başkan yardımcıları Gökay Bacan ve İbrahim Mühürdaroğlu, belediye meclis üyeleri Ahmet Erkal, Salman Kayran, Dilek Saraçoğlu, Şakir Sakarya, Fikri Çalık, Hüseyin barış ve Fahri Güren ile birlikte CHP Ayvalık İlçe binasına gelen Başkan Gençer, davul zurna ve destekçilerinin coşkulu tezahüratları ile karşılandı.

Sokak girişinde CHP Gençlik Kolu tarafından kırmızı karanfillerle karşılanan ve meşaleler arasından alkışlar eşliğinde geçerek parti binasına giren Başkan Gençer, adaylık başvuru dosyasını CHP ilçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı’ya sundu.

“5 YIL ÖNCE BERABER YOL ÇIKTIĞIM ARKADAŞLARIMIN HEPSİ BUGÜN BİZİMLE”

Ayvalık’a sevgiyle hizmet etmek için yola çıktığını, siyasetin en büyük amacının halka hizmet olduğunu ifade eden Gençer, “4.5 yılı bitirdik 5’nci yılımıza giriyoruz. Bugün burada gördüğüm arkadaşlarla, 5 yıl önce aday olduğumda yine bu sokaktan beraber yola çıkmıştık. Hiç biri kaybolmamış,  üstüne koyarak bugün burada olmuş. Demek ki iyi bir şeyler yaptık am şimdi ne yaptığımın çok önemi yok. Bir şey yaptık hep beraber onu sizinle paylaşmak istiyorum; Ayvalık Belediye Başkanı olduğum günden belediye meclis üyelerimle beraber çok önemli, Türkiye’nin incisi bir kentin görevini gururla sizden aldık. Bu süre içerisinde özellikle Pateriça’da sit alanları ve zeytin alanlarında denizde ve köylerde maden aramalarında bu arkadaşlarımla ben dimdik durduk. Seçilmiş insanların görevleri belli bir süredir ama o şehirde yaşarlar. İşte biz bu şehirde göreve devam etmesek bile alnımız ak, başımız dik olacak. Yaptığımız en önemli şey buydu. O baronlara biz yenik düşmedik. Dimdik durduk karşılarında. O ahlaksız tekliflerine, zeytin ağacını yok etmelerine, maden aramalarına, her şeye hep birlikte karşılık verdik. Bu gücü önce örgütümüzden ve bize inanan Ayvalıklılardan aldık” dedi.  

“BİRÇOK ŞEY YAPTIK AMA EN ÖNEMLİSİ BİZE EMANET YAŞLILARIMIZ İÇİN SOSYAL HİZMET MÜDÜRLÜĞÜ KURDUK. ÇOCUKLARIMIZA, GENÇLERİMİZE, YAŞLILARIMIZIN YAŞAMINA DOKUNDUK”

Ayvalık’a birçok hizmet yaptığını ifade eden Başkan Gençer, “Küçükköy’e 30 senedir yapılmamış olan Kültür merkezi ve düğün salonunu yaptım. Küçükköy’ün içinde yepyeni ufuklar açtık. Sabancı Üniversitesinin bilim yuvasını getirdik. Sarımsaklı’da 25 bin metrekare kilit taş yaptık. Altınova’da 30 senedir yapılmayan asfaltları yaptık, sahili düzenledik. Birçok şey yaptık Ayvalıklılara.  Armutçuk’ta yaptık, Cunda’da yaptık çok yerde yaptık. Sosyal tesislerimizi yeniledik. Mesire alanları, çocuk parkları yaptık. Ama önemli olarak ne yaptık biliyor musunuz; Sosyal Hizmetler Müdürlüğünü kurduk ilk defa Ayvalık’ta.  Sosyal Hizmet Merkezi’mizdeki çocuklarımız 120 yaşlımızı evde bakıyorlar.  Her gün gidiyorlar sırayla, altı temizlenecekse altını temizliyor, tırnakları kesilecekse tırnaklarını kesiyor. Hastaneye taşıyor. Bize bırakılan emanet yaşlılarımıza destek veriyoruz. Sosyal Hizmetlerdeki arkadaşlarımız hepsi melek, onlara Sarı Melekler diyorlar. Her gün 350 kişiye yemek veriyoruz Aşevimizde. Zeytin Çekirdekleri ile 1800 çocuğumuza ücretsiz müzik, sanat spor eğitimi verdik. Cumhuriyet’in ilk yıllarında kurulan Köy Enstitüleri var. Onun benzerini Ayvalık’ta yaptık. Dezavantajlı bölgelerde, ulaşımı zor olan bölgelerde köylerde, Yenimahalle’de ve şehrimizin çeşitli mahallelerindeki çocuklar birbirinin elini tuttular. İlk başlarda Küçükköylü çocuklar bir yerde, doğudan gelenler bir yerde, Ayvalık merkezden gelen bir yerde. Köyden gelenler bir yerde. Şimdi 4.5 sene sonra hepsi el ele. Hepsi omuz omuza. Hepsi arkadaş oldu, barış köprüsü kuruldu. Hepimiz eşitiz. Hiç kimseyi ayırmadık bugüne kadar.  Yani biz sosyal demokrat belediyecilik te ne yapılması gerekiyorsa onu yaptık. Birazcık yollarımızı yapamadık. Özür diliyorum sizden ama çocuklarımıza, gençlerimize ve yaşlılarımızın hayatına dokunduk. Bir ülkede eğer çocuklarımız, gençlerimiz yaşlılarımız sahipsizse o ülke sosyal devlet değildir. Biz kendi çapımızda Ayvalık’ta bunu becerdik” dedi.

“SİZİN BAŞINIZI YERE EĞECEK HİÇBİR HAREKET YAPMADIM”

Konuşmasında zaman zaman duygusal anlar yaşatan Başkan Gençer, “Yolunuzu eksik yaptık ama yine de 57 bin metre küp asfalt döktük. 812 bin metre kare yol yaptık yetiştiremedik arkadaşlar. Bütçemiz bu kadardı.  Elimizden alınmış, bütün bütçemiz buydu. En büyük yaram maaşlar.  2 maaş taşeronlarıma bir maaş kadrolu işçi ve memurlarıma borcum oluyor.  Devraldığım rakamı söylemeyeceğim ama 750 kişiye işveren bir iş merkezi oldu Ayvalık Belediyesi ve inanın şu anda bizim sendikalarla yaptığımız anlaşmaları ne İzmir’de ne Balıkesir’de hiçbir belediye yapmadı. Personelimizin bütün sosyal hakları sonuna kadar veriliyor. Taşerondan sürekli işçiye dönen kardeşlerimizin de maaşları 2 bin 200 civarına çıkardık. Asgari ücret 1600 lira iken. İnşallah onları da önümüzdeki dönem kadrolu işçi seviyesine ulaştırırız.  Bunu hiçbir yerde anlatmamıştım, anlatıyorum. Göreve geldim baktım ki maaşları ödeme şansım yok. Ne yapmamız lazım? İşçi çıkartmamız lazım.  İlk anda 50 kişiyi işten çıkarttım. Tek başıma bir akşamüzeri hava karanlıktı Cunda’da yürüyorum. Bir dede geldi, kucağıma bir bebek verdi. ‘Bunun annesini sen işten çıkarttın’ dedi.  Yapacak hiçbir şeyim kalmamıştı arkadaşlar. O insanları işe geri aldık. Sonra da başka arkadaşları da aldık, ihtiyacı olan arkadaşları işe aldık.  Ayvalıklılar güvenip bize güvenip belediye başkanı yaptı, partim beni belediye başkanı adayı gösterdi seçildim.   Sizin başınızı yere eğecek hiçbir hareket yapmadım belki arada bazı insanların kalbini kırıyoruz görevimiz icabı kırıyoruz. Bazen ben kendi kimliğimden başka bir kimliğe geçiyorum ama hiçbir zaman yılmıyorum. Hiçbir zaman pes etmiyorum. Hiçbir zaman of demiyorum. Ne yapacağız diyorum? Sabah kalkıyorum. Duşumu alıyorum, tıraşımı oluyorum. ‘Hadi yeni bir gün başladı, yeni umutlar var’ diye evimden çıkıyorum” dedi.

Başkan Gençer, “Bu kadar çok konuştuktan sonra aday olduğum anlaşılıyor değil mi arkadaşlar?” diyerek aday adaylığını esprili bir şekilde açıkladı.   

BAŞKAN GENÇER, ‘HODRİ MEYDAN’ DEDİ

“Partimizde çok güzide arkadaşlar aday oldu, Ayvalık Belediye Başkanlığına CHP’den 4 adayız. Hangi yöntemle yapılacaksa yapılacak. Ben geçen dönem de hiç karışmadım. O zamanlar öyle bir gücüm ve imkanım yoktu. Bilmiyorum sandık mı getirirler, yukarıdan mı seçerler, anket mi yaparlar?  Ama geçen dönem ankette çok önde olduğum için aday oldum. Şimdi de anket yapılıyor diyorlar. Ben yönteme karışmıyorum. Bursa’da yapılan genişletilmiş toplantıda, sayın başkanımda oradaydı. Dedim ki; ‘İl ve ilçe yönetimi neye karar verirse ben hazırım’ ben halktan korkar mıyım, ben partilimden korkar mıyım ya? Hadi getirin sandık. Niye korkayım? Korkacak olsam bu işlere girer miyim? Allah benden korkuyu aldı sizin desteklerinizle. Allah’tan başka hiç kimseden korkmuyorum. Sizin başınızı yere eğmenizden korkuyorum bunlardan başka hiçbir korkum kalmadı hayatta” dedi.

“DEMOKRASİYİ HER ZAMAN KORUYACAĞIZ. BUNU DA CUMHURİYET HALK PARTİSİ ÇATISI ALTINDA, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E LAF SÖYLETMEDEN, ONUN İLKELERİ, ONUN SEVGİSİYLE YAPACAĞIZ”

Başkan Gençer “ Eşime de Allah sabır versin. Yeni evlendik. 3 senedir inanın, bir oğlumuz oldu hakikaten bambaşka bir hayat yaşıyoruz. Yani zor bir hayat ama işte bunları görünce o zorluklar gidiyor. Ayvalık’a kim yakışacaksa, Ayvalık’a kim iyi belediye başkanı olacaksa, inşallah doğru bir seçim olur. Bütün adaylara başarılar diliyorum. Onlar da bu memlekete hizmet vermiş arkadaşlarımız. Siyasette sadece belediye başkanı olmaya gerek yok. Her türlü hizmet önemli, kadın kollarında, gençlik noktalarında, partinin tüm noktalarında. Biz bugün çağdaşlığı, Atatürkçülüğü, Laik Cumhuriyet’i devam ettirmek istiyorsak el ele olmak zorundayız. İlla ki başkan olmamıza, yönetici olmamıza gerek yok. Gönlümüzden bunu çıkartmayacağız.  Demokrasiyi her zaman koruyacağız. Bunu da Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında, Mustafa Kemal Atatürk’e laf söyletmeden, onun ilkeleri, onun sevgisiyle yapacağız. Ben partimde görev almasam da sizin gibi nefer olarak, son nefesime kadar bu ülkenin çağdaşlık ve demokrasi yolunda yürümesi için çalışacağım. Bu belediye başkanlığım döneminde her kesimden insanla tanışıp, kucaklaşınca Türkiye’nin buna ihtiyacı olduğunu bu sevgiye, bu barışa ihtiyacı olduğunu çok daha iyi öğrendim ve bundan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğim” dedi.

Konuşmasını tamamlayan Başkan Gençer, önce eşi Yasemin Gençer’i yanına davet etti ve sokağı dolduran partililer ile vatandaşlara karanfil attı. Belediye meclis üyelerini de yanına alan Başkan Gençer, alkışlar eşliğinde ‘İzmir Marşı’nı söyledi

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
GENÇER, “SEVGİYLE, İLGİYLE, BİLGİYLE, AYVALIK’I YÖNETMEYE DEVAM EDECEK”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!