Gelecek Partisi İl Başkanı’nın açıklamaları CHP’yi karıştıracak!

Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Burhan Deniz, Cumhuriyet Halk Partisi ile olan ittifakın neden bozulduğunu açıkladı. Süreçte Ahmet Akın’a iftira atıldığını ve CHP Belediye Meclis Üyesi adayları arasına alınacak Gelecek Partili adayın ırkçılık nedeniyle alınmadığını ileri sürdü. Deniz, meclis aday listelerini Mehmet Tüm'ün yaptığını da ileri sürdü.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Burhan Deniz, Cumhuriyet Halk Partisi ile olan ittifakın neden bozulduğunu açıkladı. Süreçte Ahmet Akın’a iftira atıldığını ve CHP Belediye Meclis Üyesi adayları arasına alınacak Gelecek Partili adayın ırkçılık nedeniyle alınmadığını ileri sürdü.

 

Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Burhan Deniz, basın mensupları ile bir araya gelerek gündem ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi ve Gelecek Partisi arasında kurulması beklenen ittifakın bozulmasının nedenlerini açıklayan Deniz, yaşanan süreci anlattı.

 

CHP’li Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın’ın destek istediğini, Gelecek Partisi Genel Merkezi ile görüştüğünü ve ittifak görüşmeleri yapıldığını belirten Deniz, “Ahmet Akın’ın 2019 yılında gasp edilen hakkını bu sefer geri alması için desteklemek istedik. Genel Merkez ile ilk yapılan görüşmelerde bana Bandırma Belediye Başkan Yardımcılığı ve 9 meclis üyeliği verilecekti. Anlaşmaya varılamaması üzerine biz yine de Ahmet Akın’ı başkan yardımcılığı olmasa da AK Parti’nin kazanmaması için desteklemek istediğimizi belirttik. CHP’nin Bandırma Belediye Meclisi Aday listesinin ilk sırasının yanına bir aday daha olması için anlaşmaya çalıştık. Bu süreçte Ahmet Akın ile sürekli iletişim halinde olduk. Akın desteklerimiz için memnuniyetini dile getirdi. Aday listelerinin açıklanmasının ardından 21 Şubat’ta ittifakımızı duyuracaktık. Ancak Ahmet Akın beni arayarak listede isimlerin olmadığını söyledi. Akın, benden aday bilgilerini isteyerek ‘bu iş hallolmuştur’ dedi.”diye konuştu.

 

 

 

“BU FAŞİSTLİK VE IRKÇILIĞA SERT BİR TEPKİ VERDİM”

Liste sürecini Ahmet Akın ile konuşmasının ertesi gününde Dursun Mirza, Ozan Tüm ve Mehmet Tüm ile görüştüğünü belirten Burhan Deniz, “Sohbetimiz esnasında listeye bizim partimizden girecek isimleri yazıp yazmadıklarını sordum. Bana Ahmet Akın’ı sevmediklerini, Akın’ın yalancı olduğunu ve verdiği hiçbir sözü yerine getirmediğini söylediler. Aynı zamanda Tolga Tosun hakkında çeşitli şeyler söylediler. Akın’ın birçok kişiye böyle sözler verdiğini ve bu sözleri yerine getiremeyeceklerini söylediler. Bunun üzerine Ahmet Akın’ı aradım ve durumu anlattım. ‘Benim için nasıl yalancı diyebilirler” diyerek onlarla yüzleşmek istediğini söyledi. Ancak Ozan Tüm’e ‘Arayayım Ahmet Akın’ı yüzleşelim.’ dediğimde yüzleşmek istemedi. Ahmet Akın ile yeniden görüştüğümde ‘Ben onları Allah’a havale ediyorum.’ dedi. Ahmet Akın beni ittifak durumunu görüşmem için bir yere gönderdi. En sonunda sadece Gelecek Partisi’nin mevcut Belediye Başkan Adayı Hüseyin Dağ’ın listede yer alması için masaya oturduk. Ancak verdiğimiz ismin Kürt olması nedeniyle rahatsızlık duyulduğunu belirttiler. Benden başka isim istemeleri üzerine ben bu faşistlik ve ırkçılığa sert bir tepki verdim. Bu konuşmalar devam ederken Dursun Mirza’nın meclis üyesi listesinde yer alan bir arkadaşımız bana Balıkesir’den bir mafyanın resmini gösterdi. Bana bunu tehdit amaçlı gösterip göstermediklerini bilmiyorum.” diye konuştu.

 

“TÜM AİLESİ BANDIRMA’DA İSTEDİĞİ GİBİ CHP’Yİ YÖNETMEYE ÇALIŞIYOR”

Bu olayların üzerinde Balıkesir’de Bandırma hariç 19 ilçede Ahmet Akın’ı desteklemeye devam edeceklerini kaydeden Burhan Deniz, “Böyle tehditle şantajla seçim kazanılmaz. Mehmet Tüm eline almış kâğıdı, Dursun Mirza’yı da himayesine altına almış istediğini yazıyor, çiziyor. Dursun Abiyi çok severim ancak şuan tamamen Mehmet Tüm’ün himayesi altında. Mehmet Tüm ve Ozan Tüm Bandırma’da istediği gibi CHP’yi yönetmeye çalışıyor. Bu şekilde seçim kazanma şansları yoktur. Beni ve partimi de bu şekilde kandırmaya çalıştılar. Benimle hala görüşmek istiyorlar. Bu isimlerle aynı masaya oturmam için önce Tolga Tosun’dan, iki Ahmet Akın’dan, üç ırkçılık yapıp listeye almadıkları Hüseyin Dağ’dan, dört benden özür dileyecekler. Ondan sonra konuşuruz.” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Gelecek Partisi İl Başkanı’nın açıklamaları CHP’yi karıştıracak!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!