EĞİTİMCİLER DELEGELERİNİ SEÇTİ

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eğitim-Bir-Sen Balıkesir 1 Nolu Şubesi, 6.Olağan Şube Kongresine giderken,  6 Ekim Cumartesi günü üyeler merkez ilçeleri Karesi, Altıeylül ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 51 delegeyi belirlemek için oy kullandı.

Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan seçimler yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Yaklaşık 1500 üyenin oy kullandığı seçimde 3 ayrı liste yarıştı. Seçimlerin sonuçlarına göre Mehmet Çabuk’un listesinden 32 delege seçilirken, Ramazan Konakbay’ın listesinden 18 delege, İbrahim Bayar’ın listesinden 1 delege seçildi. Böylece 17 Kasım 2018 tarihinde 5.Olağan Şube Kongresinde oy kullanacak olan 150 delegenin 51’ i belirlenmiş oldu. Aynı anda yapılan İlçe temsilciliği seçiminde Karesi İlçe Temsilciliğine Yüksel Selçuk seçilirken, Altıeylül İlçe Temsilciliğinde Cüneyt Akçura devam dedi.

CAMİAMIZA HAYIRLI OLSUN

Eğitim-Bir-Sen Balıkesir 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Çabuk yaptığı açıklamada; “Seçimlerimiz büyük olgunlukla Demokrasi şöleni olarak devam etmektedir. Sendikamız Millet iradesine ve üyelerimizin kararına sonuna kadar sahip çıkan ve saygı duyan bir teşkilattır. İşyeri temsilcisinden Genel Merkeze kadar bütün birimlerimiz seçimle işbaşına gelmektedir. .  Demokratik bir olgunlukta geçen seçimler, bize şunu gösterdi ki; Eğitim-Bir-Sen, demokrasiyi en iyi özümsemiş işyeri temsilcisinden şube başkanına, şube başkanından genel başkanına kadar bütün organlarını seçimle belirleyen, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşudur. Üyelerimiz “Seçimlerimize büyük ilgi göstermiştir. Katılım % 80 civarında gerçekleşmiştir. Bu bizim üyelerimizin sendikasına ne kadar büyük bir aidiyet ile bağlı olduklarının kanıtıdır.  Sendikamızın 6 Ekim Cumartesi günü Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki demokrasi şölenimize yoğun katılım sağlayan üyelerimizi yürekten kutluyorum. Bu seçimin galibi, Sendikamız ve üyelerimizdir.  Bu seçimden sendikamız daha da güçlenerek çıkmıştır.  Eğitim-Bir-Sen ailesine ve tüm Milli Eğitim camiamıza hayırlı olsun.” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
EĞİTİMCİLER DELEGELERİNİ SEÇTİ

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!