Dursunbey Belediyesi de iptal etti!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın tasarruf tedbirleri genelgesi sonrasında belediyelerin organize ettiği çeşitli etkinlikler birer birer iptal ediliyor.

Altıeylül Belediyesi’nin 6 Eylül Kurtuluş Günü Festivali’ni iptal kararının ardından bu kez de Dursunbey Belediyesi önümüzdeki günlerde düzenleyeceği çok sayıda etkinliğin iptal edildiğini duyurdu.

Dursunbey Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 82. Geleneksel Yağlı Güreşler, Panayır Konseri, 3 Eylül Kurtulmuş Günü konser programının iptal edildiği duyuruldu.

Dursunbey Belediyesi’nin açıklaması şöyle:

 

“30 Haziran 2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı tarafından Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren, Kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımına ilişkin olarak hazırlanan 2021/14 sayılı genelge ile geçtiğimiz haftalarda Hazine ve Maliye Bakanlığınca hazırlanan ve tüm kamu kurum ve kuruluşlara gönderilen yazıda ‘Tasarruf Tedbirleri’ konulu Cumhurbaşkanlığı Genelgesine ek olarak; Deprem kaynaklı maliyetler haricinde tüm harcamaların gözden geçirilmesi, tedbirlerin uygulanmasına yönelik gerekli adımların atılması ve tasarruf takibinin tavizsiz sağlanması gerektiği açıkça belirtilmiş olduğundan;

Dursunbey Belediyesi olarak bu yıl yapmayı planladığımız 82. Geleneksel Dursunbey Yağlı Güreşleri, Panayır Konseri, 3 Eylül Kurtuluş Günü Konserleri gibi etkinliklerimizi ‘Tasarruf Tedbirleri’ genelgesi kapsamında iptal ettiğimizi kamuoyu ile paylaşır, önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı etkinliklerle buluşmayı temenni ederiz…”

 

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Dursunbey Belediyesi de iptal etti!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!