Cumhuriyet Meydanı’na zeytin ağaçları dikecekler!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

POLİTİKA / Cumhuriyet Meydanı ve Vasıf Çınar Caddesi’nde geçen hafta başlayan yenileme çalışmalarını hemen hemen tüm Balıkesirliler görmüştür. Özellikle Cumhuriyet Meydanı’nda beton ağırlıklı bir düzenleme yapılmasına tepkiler vardı.

Bu arada Vasıf Çınar Caddesi, ve meydanı yenileme çalışmalarına neden yaz aylarında şehrin en sakin olduğu dönemde yapılmayıp, okulların açıldığı, trafiğin en yoğun olduğu bir döneme bırakıldığı da eleştiri konusu olmuştu.

Cumhuriyet Meydanı’nda nasıl bir peyzaj yapılacağı da merak konusuydu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden bu konuda bir açıklama yapıldı. Büyükşehir’den yapılan açıklamada, Cumhuriyet Meydanı’na zeytin ağaçları dikileceği bildirildi!

 

GAR MEYDANI DEĞİL, CUMHURİYET MEYDANI!

Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamasının bütününde, Cumhuriyet Meydanı‘nın adı ‘Gar Meydanı’ olarak geçiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz‘ın tırnak içinde verilen açıklamalarında da Cumhuriyet Meydanı’nın adı, ‘Gar Meydanı’ olarak telaffuz ediliyor.

Büyükşehir Basın Dairesi’nin bilerek ya da bilmeyerek yapılan bu hatayı düzeltmesi bekleniyor.

 

ZEYTİN AĞAÇLARI DİKECEKLER!

Açıklamadan öğrendiğimize göre, Cumhuriyet Meydanı’na zeytin ağaçları dikilecek…

Daha önce bu meydanda büyük boy Balıkesir tabelası yer alıyordu. Vatandaşlar ve şehri ziyarete gelenler bu tabelanın önünde fotoğraf çektiriyorlardı. Kaba görünümlü Balıkesir yazısı ve her iki yanındaki gereksiz ışıklı tabelalar kaldırıldı. Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi’ne bağlı ekipler, beton ağırlıklı bir çalışma başlattı. Vatandaşlar da ister istemez hem beton ağırlıklı yeni düzenlemeyi eleştirdi, hem de burada nasıl bir peyzaj yapılacağına ilişkin tahminlerde bulunmaya çalıştı. 

 

“VASIF ÇINAR CADDESİ DEFORME OLMUŞTU…”

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, Vasıf Çınar Caddesi’nin deforme olduğu belirtiliyor. Deformasyonun taşıt yükünden kaynaklandığı, ekiplerin yolda trimer kazısı yaptığı, yağmur su hatları  rehabilite edildikten sonra asfalt serimine başlandığı ifade ediliyor. 

Caddedeki deformasyon uzun süredir mevcut. Sürücüler, caddedeki girinti ve çıkıntılar yüzünden zorlanıyor. Çok daha önce yapılması gereken asfalt seriminin yaz sezonunun sona erip eğitim öğretimin başladığı günlere denk getirilmesi ise tepki görüyor. 

 

“BALIKESİR DAHA GÜZEL OLSUN DİYE ÇALIŞIYORUZ…”

“Günde üç saatlik uyku bana yetiyor” diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, dün gece saatlerinde Cumhuriyet Meydanı ve Vasıf Çınar Caddesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi. 

Yücel Yılmaz, söz konusu çalışmalarla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Ekiplerimiz Gar Meydanı’nda hummalı bir çalışma yürütüyor. Planladığımız gibi gece boyunca trafiği belirli bir süre kapatıp çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir yandan asfalt atılmış yere şerit çekilmişken diğer yandan da trimer kazısı ve asfalt yenileme, yağmur suyu hatlarının organizasyonu yapılıyor. Balıkesir’imiz daha güzel olsun diye belediyemiz 24 saat hizmette.”

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Cumhuriyet Meydanı’na zeytin ağaçları dikecekler!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!