Çok geciktirdin çoook! Bu yol şimdiye bitmiş olacaktı…

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sındırgı Yaylabayır yolunun toz toprağından bunalan bölge halkı isyan etmiş, yolu trafiğe kapatıp eylem yapmıştı. Haziran başında iş makinalarıyla görüntü yapan Büyükşehir Belediyesi, iki günlük göstermelik çalışmanın ardından iş makinaları ve ekibi Ayvalık’a yollamış, yolu yarım bırakmıştı. Konu yerel ve ulusal medyada gündem olunca panikleyen Yücel Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Yaylabayır yolu için yeniden start verdi.  Kırsal ilçelerle arasının iyi olmadığı bilinen Başkan Yılmaz, Sındırgı’daki yol çalışmalarını yerinde inceledi. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’la beraber bölgedeki köylerin muhtarlarıyla da bir araya geldi, karpuz peynir eşliğinde durumu idare etmeye çalıştı. 

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, yatırım ve hizmet önceliğini sahil kesimindeki ilçelere verdiği için AK Partili kırsal ilçe belediye başkanlarınca zaman zaman eleştirilir.

Çok önemli bir program veya gövde gösterisi yapılacak bir açılış yoksa, kırsal ilçelere pek gitmediği bilinen Yücel Yılmaz, bir süre önce gündeme getirdiğimiz Sındırgı – Yaylabayır yoluyla ilgili bölge halkının tepkilerini göğüsleyebilmek için Saındırgı’daydı.

Yücel Yılmaz, yerel seçimden kısa süre önce, seçim propagandası için gittiği Sındırgı’da, Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’la birlikte Yaylabayır’da yolu bir ay içinde bitirme sözü vermişti.

Haziran ayı başında Sındırgı’ya gönderilen iş makinaları ve personel, iki günlük çalışmanın ardından apar topar oradan ayrılmış ve Ayvalık’a gönderilmişti.

Bunun üzerine bölge halkı bir türlü bitirilemeyen yolda eylem yapmış, trafik akışını engellemişti.

 

https://politikam.com/manset/yaylabayirlilar-isyan-ediyor-bu-yol-ne-zaman-bitecek.html

 

 

Söz konusu yol, Sındırgı’yı Demirci’ye bağlayan ve güzergahtaki onlarca köyün birbirine bağlıyor. Bu yoldan her gün en az bin – bin beş yüz civarında aracın geçtiği belirtiliyor; toprak halde bırakılan yolu bölgedeki bir maden şirketinin çok sayıda kamyonu da kullanıyor. Yoldan geçen araçlar ve madenin nakliye kamyonlarının bıraktığı toz nedeniyle ekili tarlalardaki ürünlerin de zarar gördüğü öne sürülüyordu.

Bu tepkilerin ardından iş makinaları yeniden Yaylabayır’a gönderildi ancak, yolda çalışma yapacak personel gitmediği için bir çalışma yapılamamıştı.

Konunun ulusal medyada da yer almasının ardından konunun ciddiyetini fark eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Yaylabayır yolunun yapımına yeniden start verdi.

Yücel Yılmaz, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’la birlikte bölgedeki köylerin muhtarlarıyla bir araya geldi, karpuz peynir ikramı eşliğinde yol çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Yücel Yılmaz, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Yaylabayır ve Yüreğil Mahalleleri grup yolunda incelemelerde bulunarak mahalle muhtarlarımız ile bir araya geldik. Yaptığımız sıcak asfalt çalışmaları ile mahallelerimizde ulaşım daha da kolay olacak. Hemşehrilerimiz memnun, biz de mutluyuz. Ekiplerimiz sahada çalışmalarına devam ediyor” dedi.

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Çok geciktirdin çoook! Bu yol şimdiye bitmiş olacaktı…
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!