CHP’de Karesi ve Altıeylül Belediye Başkan Adayları değişiyor!

Karesi Başkan Adayı Serpil Akgül'ün yerine Mesut Akbıyık geliyor. Altıeylül'de ise Hakan Şehirli'yi istifa ettirip Özlem Ural'ı aday yapma planları var.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’de Karesi ve Altıeylül Belediye Başkan Adayları değişiyor!

Balıkesir CHP’de, Karesi Belediye Başkan Adayı Serpil Akgül adaylıktan istifa etti. Daha doğrusu ettirildi!

Karesi Belediye Başkan Aday Adayları arasında yapılan değerlendirmeler sonrasında Genel Merkez’in aday olarak belirlediği ve geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Özgür Özel’in katılımıyla düzenlenen aday tanıtım toplantısında tüm adaylarla birlikte platformda yer alan Serpil Akgül, adaylıktan çekildiğini duyurdu.

 

MESUT AKBIYIK KARESİ BAŞKAN ADAYI OLACAK

CHP Büyükşehir Başkan Adayı Ahmet Akın, merkezdeki iki ilçe için baştan beri parti dışından başkan adayları belirlenmesini istiyordu. Genel Merkez’in isimleri açıkladığı adaylar seçim çalışmalarına başlamış olsa da, Karesi’de aday değişimi yaşanacak.

Önceki dönemlerde AK Parti’den Karesi Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Mesut Akbıyık, dönemini tamamlamadan bu görevinden istifa ederek milletvekili aday adayı olmuştu.

Akbıyık’ın ismi uzun süredir gündemde. Parti tabanı “devşirme aday istemiyoruz” diye dirense de, Büyükşehir Başkan Adayı Ahmet Akın bunun tam tersini düşünüyor.

Mesut Akbıyık’ın bugün CHP’lilerle tanışma toplantısı yapacağı öğrenildi.

 

ALTIEYLÜL’DE HAKAN ŞEHİRLİ’Yİ İSTİFA ETTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Bu arada Altıeylül’de de durum karışık. Adaylığı açıklanan Hakan Şehirli seçim çalışmalarına başladıysa da, büyük olasılıkla adaylıktan istifa ettirilecek. Genel Merkez ve CHP İl Örgütü’nün istifa etmesini istediği Şehirli’nin yerine ise İYİ Parti eski İl Başkanı Özlem Ural düşünülüyor. Özlem Ural, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti ile yollarını ayırmış, 31 Mart’ta Ahmet Akın’ı destekleyeceğini ilan etmişti.

Hakan Şehirli’nin ise istifa etmek istemediği belirtiliyor.

Tepki Ver | kat_l_yorum1
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
1
kat_l_yorum
Katılıyorum
1
_a_rm_
Şaşırmış
1
_zg_n
Üzgün
CHP’de Karesi ve Altıeylül Belediye Başkan Adayları değişiyor!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!