Birol Şahin bildiğiniz gibi!.. “Fondaş gazeteciler, maskeli çevreciler, cahiller, yalancılar…”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

EDREMİT Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın, Büyükşehir’in BASKİ’ye devrini istediği 100 dönümlük tarım arazisini neden vermediklerini anlatmaya çalıştığı BASKİ Genel Kurulu’nda, Arslan’ın savunmasına AK Partili Başkanvekili Mehmet Birol Şahin’den çok agresif bir karşılık geldi.

Slaytlar ve görseller eşliğinde Arslan’a yanıt veren Şahin’in, genel kurul toplantısına hayli hazırlıklı geldiği anlaşıldı.

Şahin, her zamanki gibi kışkırtıcı ve tartışma ortamı yaratmayı hedefleyen bir dil kullandı.

 

İşte Mehmet Birol Şahin’in söyledikleri…

 

“BEN SİZE İŞİN DOĞRUSUNU ANLATACAĞIM!”

“Yücel Yılmaz’ın izlenilirliğiyle sizin izlenirliğiniz arasında tabi ki dağlar kadar fark olacak. Sizin konuşmanızı istediğiniz kadar paylaşsanız da izlenmez. Daha önceden Zeytinli Belediye başkanlığı yapmış 4,5 yıldır da Edremit Belediye Başkanlığı yapan Hasan Arslan başkanı dinlediniz. Geçtiğimiz hafta Yücel Yılmaz başkanım bir konuyu anlatırken bir şikayetini, derdini de bizlerle paylaştı. Sayın başkanım Hasan Arslan yine aynı koltukta oturuyordu. Yücel Başkanım konuştu, söyleyeceklerini söyledi fakat Hasan Başkan o gün hiç bir şey demediği gibi cevap da vermedi. Zannediyorum şimdi yerey seçimler yaklaşıyor. Hasan Başkan da muhtemelen yeniden başkan adayı olmak istiyor. Bu nedenle de geçtiğimiz Perşembe gününden sonra genel merkezden aldığı baskıların neticesiyle burada algı yapmaya çalışıyor. Algısının ne kadar yanlış olduğunu siz zaten duydunuz. Şimdi yok o onu dedi, bu bunu demiştir, dememiştir, algı vardır şeklinde konuştu. Ben size doğrusunu anlatacağım.

 

“DSİ’NİN GÖREVİ AMA DERE ISLAHINI BASKİ YAPIYOR”

Atıksu arıtma tesisleri var. 2014 yılında Büyükşehir olduğumuzda toplam kapasitesi 944 bindi, şu anda 2 milyon 484 bin kapasitesi var. Arıtmaları nitelik olarak da yarısına yakını ileri biyolojik arıtma tesisi oldu. Tartışma konusu yer şu anda çeşitli çalışmalar yapılıyor. BASKİ DSİ’nin görevi olmasına rağmen dereyi ıslah ediyor. Arıtmanın karşısındaki boş alan OSB alanı ve yanında da tarım alanı var. Sosyal medyada gerek Edremit’te yaşayanlar sürekli burada bir arıtma gerekir diye yürüyüş yaptılar. Çevreciler siyasete bulaşmadan arıtma yapılması gerektiğini söylüyorlar. Arıtmanın etrafı halen devam eden yapılaşma var.

 

“ARITMANIN PLANLANDIĞI YER YEŞİL ALAN…”

Yani orada Hazine ve BBB’ye kentsel dönüŞüm olarak verilen arazinin arkası yapılarla dolu, ön tarafı zaten deniz. Burada yaşayan konut sahipleri de sürekli kokudan ve arıtmanın denizi kirletmesinden şikayetçiler. Peki, BASKİ ne yapmış? Mevcut arıtmanın etrafı yapılaştı halen de Edremit Belediyesine ait bu yerler Zeytinli sınırları içinde yer alıyor. Zeytinli Beldesi döneminde buralarla ilgili imar yapıldı. Buralar imar dışı alanlar değil. Bunu yapan Belediye Başkanı da biraz önce kürsüde konuşan Sayın Hasan Arslan. Yani burada yapılan imarı yapan kişi Hasan Arslan. Burada Büyükşehir Belediyesi olarak biz burada 1 santimetrekare imara yer açmadık. Arıtmanın planlandığı yer ise yeşil alan olarak görülüyor. Bu alan imar dışıdır, imar planı yok.

 

“CUMHURBAŞKANI KARARNAMESİ VAR, ORAYA İMAR YAPILAMAZ ZATEN”

Tecrübeli bir Belediye Başkanı olan Hasan Arslan burasıyla ilgili imar planı dedikodularıyla ilgili çıkıp “burada imar planı yapılamaz” demesi lazımdı. Çünkü ayrıca Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu bölgede kararname çıkararak artık burada hiçbir belediye kararname iptal edilmediği sürece burada imar yapılamaz. Yani burasını Büyükşehir belediyesine tahsis ettiğinizde tapusunu verdiğinizde yarın imar yapılmazsa burayı konut yaparsınız cümlesini söyleyebilmek için birinin ya akli dengesini yitirmiş olması gerekir ya da hayal kurup akli sorunu olması lazım ya da çok cahil olması gerekir.

 

“BİRAZCIK İMARDAN ANLASAYDINIZ BÖYLE KONUŞMAZDINIZ”

Mevcut yerin imarını başkan da biliyor, biraz önce cümle arasında söyledi zaten. Burasının imarı zaten mevcut arıtmanın mülkiyeti Hazineye ait, imarı da yeşil alandır. Sizler artık tecrübeli meclis üyelerisiniz. Burasının yeşil alan olan imarını değiştirebilmeniz mümkün mü? Efendim, arıtmayı oradan taşınacakmış, taşındıktan sonra da orası imara açılıp konut yapılacakmış. Bunu yapabilmeniz için birazcık imardan anlayan ya da duymuş olan bir insan bilir ki burada ayrıca algı kampanyalarını düzenleyenler de gayet iyi biliyorlar ki bir yeşil alanın yerini değiştirip konuta çevirmeniz için en yakın yerde bu miktarda yeşil alan değiş yapmanız lazımdır. Peki, Sayın Başkanım imara açık yerden bahsediyorum; böyle bir değişeceğiniz yer var mı? Yok. Yani burada AK Parti belediyesi olduğu sürece, Yücel Yılmaz olduğu sürece burada herhangi bir şeyin, konutun imar değişikliğinin olması söz konusu değildir. Ama bu algı çalışmasını başkanda bazı başkana adaylarının gazıyla yapmış olabilir. Oradaki kampanyayı düzenleyenler akıllarınca Büyükşehir Belediyesini kazanırız, buraları biz yaparız ki Hasan Başkan’da Edremit’te “biz gelince yapacağız” diyen bir başkandır.

 

“TAPU DEVRİ İÇİN MECLİS ŞERH KOYABİLİR”

Sayın Başkan gayet iyi bilir Edremit Meclisi eğer ki kabul oyu verirse, geçerse imzalanacak protokol var. Üst yazısında da 5 yıl içerisinde yapmak şartı var. Tapuda devir için meclis şerh koyabilir. Bunu Hasan Arslan bilmiyor diyorsa boşuna belediye başkanlığı yapıyordur.

 

“FONDAŞ GAZETECİLER, MASKELİ ÇEVRECİLER…”

Birilerine yok öyle ima etti laflarla algı yapmaya gerek yok. Bunu birine sormanıza gerek yok. Ama kamuoyuna üç beş oy için algı yapacağım diyorsanız hem şikayet edeceksiniz hem bu arıtmayı yapın diyeceksiniz, hem yandaş, fondaş gazetecisine, çevreci maskesi takanları fonlayarak orada diyeceksiniz  ki Büyükşehir arıtma yapsın, arkasından Büyükşehir Belediyesi bu sefer aynı adamlar siyaset uğruna kalkacak burada bu sefer de belediye buraya şunu yapacakmış diyecek. Önce iki yüzlü siyaseti bırakın hem dürüst olacaksınız, hem yapılan bir şeyi engellemek için 50 takla atacaksınız, yalan algı yapacaksınız. Sizin artık meziyet haline dönüştürdüğünüz, huy haline, siyaset şekli haline dönüştürdüğünüz yalan algı 3 ay önce milletimiz tarafından ne hale getirildi gördünüz. Yine aynısı olacak.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Birol Şahin bildiğiniz gibi!.. “Fondaş gazeteciler, maskeli çevreciler, cahiller, yalancılar…”
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!