Birileri Ali Gür’e Büyükşehir’in AK Parti’de olduğunu hatırlatmalı!

AK Parti Ayvalık Belediye Başkan Adayı Ali Gür, ilçenin en önemli sorunlarını anlatırken, çözüm adresi olan Büyükşehir Belediyesi'nin AK Parti'de olduğunu adeta unuttu... Gür, "maaş ödemek, çöp toplamak için aday olmadım, 3 bin 800 kayıtlı balıkçımız var ama balıkçı barınağımız bile yok" gibi çok tartışılacak cümleler kurdu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti’nin Ayvalık Belediye Başkan Adayı Ali Gür, parti binası önünden seçim startı verdi. Ali Gür burada yaptığı konuşmada, ilçenin altyapı, kanalizasyon, arıtma, yol, balıkçı barınakları gibi çeşitli sorunlarına dikkat çekti. 

Ancak Başkan Adayı Ali Gür, ilçenin çözüm bekleyen sorunlarını sıralarken, bu sorunların birinci derecede çözüm adresi olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin AK Parti’de olduğunu adeta unuttu! Ali Gür, iktidarda mensubu olduğu partinin bulunduğunu ve özellikle balıkçı barınağı sorununun çözecek kurumun AK Parti hükümetinin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olduğunu da unuttu…

 

 

Bakın, AK Parti’nin Ayvalık Belediye Başkan Adalı Ali Gür neler söyledi:

 

“MAAŞ ÖDEMEK, ÇÖP TOPLAMAK,. YOL SÜPÜRMEK İÇİN ADAY OLMADIM!”

“Ayvalık’ta yaşayan biri olarak kendimi her zaman şanslı hissettim. Ancak Ayvalık’ın çözmemiz gereken büyük sorunları olduğunu da biliyorum.  Peki, neden aday oldum. Artık Ayvalık’ta değişim zamanının geldiğine inandığım için aday oldum.

Ayvalık’ın doğasını, tarihini, mimarisini korumak için aday oldum. Sadece bizlerin değil, kentimizde yaşayan tüm canlıların haklarını korumak için aday oldum. Kenti tüm paydaşlarıyla, işbirliği içinde yönetmek için aday oldum. Sadece çalışanların maaşlarını ödemek, yolları süpürmek ve çöpleri toplamak için aday olmadım. Bu vizyon değildir, bunu değiştirmek için aday oldum. Birçok belediye başkanımız geldi. Hepsi bir şeyler yapmaya çalıştı, hepsine emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Ancak Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında çok farklı bir belediyecilik anlayışına sahip olmamız gerekir. Bunu yapmak için aday oldum…

 

 

“3 BİN 800 KAYITLI BALIKÇI VAR AMA BALIKÇI BARINAĞIMIZ BİLE YOK…

Sizlerin de bildiği gibi altyapı ve kanalizasyon sorunlarımız var. Bu konudaki sıkıntıların acilen çözülmesi lazım. Yollarımız ve kaldırımlarımız çok kötü. Yol medeniyettir. Turizm kentine yakışır yollarımız olmalı. Hepsini yapacağız. 3 bin 800 tane kayıtlı balıkçımız var ama bir barınağımız bile yok. Her fırtınada büyük zarar görüyorlar. Bunu artık çözmemiz gerekiyor. Ancak buna Ayvalık Belediye’mizin gücü yetmez. Bu sorunu bakanlıklarımızla acilen çözeceğiz.  Ayvalık’taki gençlerimiz spora çok yatkın ama doğru düzgün bir tane spor salonumuz yok.

Bir kapalı yüzme havuzumuz yok. Altınova’ya, Küçükköy’e ve Armutçuk’a olmak üzere spor kompleksleri yapacağız. Halkın rahatça nefes alabildiği, gezip dolaşabildiği park ve bahçelere ihtiyacımız var. Kentimizin her bölgesinde yeni parklar ve yaşam alanları yapacağız. Ayvalık’ımızın nüfusu kışın 80 bin, yazın ise 500 bin kişiye çıkıyor. Günlük dolaşım ise bir milyona çıkıyor. Otoparklarımız yetmiyor, trafik bu yükü kaldırmıyor. O yüzden kentimizin girişlerine büyük otoparklar yapacağız. Daha çok yürünen bir kent haline getireceğiz. Ayvalık bildiğiniz gibi deprem kuşağında yer alıyor. Armutçuk, Sarımsaklı ve Altınova’da 80’li yıllardan kalma birçok binamız var. Onlar o günkü inşaat kalitesi ile yapılmış. Allah korusun olabilecek bir depremde çok büyük can ve mal kayıplarına sebep olabilir. Acilen kentsel dönüşümü başlatacağız.

 

 

“SOKAK HAYVANLARINI ÖNEMSİYORUM”

Sokak hayvanlarımızın bakımını ve yaşam hakkını önemsiyorum. Kentin dışına acilen yeni bir barınak yapacağız. Turizm en büyük değerimiz, kış turizmini geliştirmemiz gerekiyor. Kültür, gastronomi, su altı ve su üstü sporlarıyla kışın da kentimizi canlandıracağız. Turizmi bu şekilde 12 aya çıkarabiliriz. Tüm projelerimiz hazır. Hiç zaman kaybetmeden işe başlayacağız.

 

 

“DAHA GÜZEL YAŞANABİLİR AYVALIK İÇİN SÖZ VERİYORUM”

Hangi partiden olursanız olun, hangi siyasi görüşe sahip olursanız olun benim için önemli değil. Hakkıyla çalışan, işini doğru yapanın başımın üstünde yeri var. Kendi işyerlerimde çalışanlarımızla her zaman bu adaleti sağlamışımdır. Tüm Ayvalıklılara buradan seslenmek istiyorum. Ben Ali Gür… Barış için, huzur için buradayım. Ayrıştırmak için değil, birleştirmek için adayım. Adaylık sürecimde, siz Ayvalıklılardan gelen ilgi ve şahsıma gösterdiğiniz sevgi, benim Ayvalık’a hizmet etmek için duyduğum istek ve heyecanı kat be kat artırıyor.  Ayvalık’ın umudu olduğumu hissettiren yakın ilginiz için hepinize çok teşekkür ederim. Göreve geldiğim takdirde daha güzel yaşanabilir Ayvalık için size söz veriyorum…”

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Birileri Ali Gür’e Büyükşehir’in AK Parti’de olduğunu hatırlatmalı!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!