Balıkesir Büyükşehir Meclisi’nde Cumhuriyet tartışması!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ramazan Bahçavan’dan şok sözler! “Bir gecede alfabeyi değiştirirsen millet cahil kalır tabi!”

 

POLİTİKA / BALIKESİR Büyükşehir Meclisi’nin Ekim toplantılarının ikincisi, cumhuriyet tartışmalarına sahne oldu.

Siyasi partilerin grup sözcüleri, Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla Meclis kürsüsünde sırayla konuştu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bandırmalı Büyükşehir Meclis Üyesi Adil Levent Coşkun’un Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla yaptığı konuşma sert tartışmalara neden oldu.

Adil Levent Coşkun, cumhuriyetin kazanımlarından söz ederken, araya iktidarı eleştiren cümleler de kattı. Coşkun, “Cumhuriyet bilgisizliğe, bağnazlığa, yobazlığa ve yoksulluğa karşı verilen bir savaştır aynı zamanda. İçinde bulunduğumuz yönetim anlayışı Cumhuriyetin temeline ters düşmektedir” dedi.

Coşkun’un bu sözleri üzerine Meclis Başkanı Ramazan Bahçavan konuşmacıya müdahale etti. Mikrofonu kapattıran Bahçavan’ın müdahalesine sinirlenen CHP’li Meclis Üyesi Adil Levent Coşkun, “Cumhuriyet konuşması yapıyorum, Cumhuriyeti kesemezsiniz, müdahale etmeyin” diye karşılık verdi.

Bu arada AK Parti Grup Sözcüsü İsmail Cankul da konuşmacıya sert sözlerle karşılık verdi. Cankul, “gerici ne demek ya, sen bana nasıl gerici dersin, aslında sen var ya bomboş birisin” sözleriyle tepki gösterdi.

 

“Bir gecede alfabeyi değiştirirsen millet cahil kalır tabi!”

Meclis sıralarından bazı üyelerin Coşkun’un konuşmasına yönelik tepki göstererek salondan ayrıldıkları gözlendi. Coşkun’un kürsüde mikrofonunu kapattıran Meclis Başkanı Ramazan Bahçavan, “sen bir gecede alfabeyi değiştirirsen milletin yüzde 99’u cahil kalır tabi” sözleriyle tartışmanın büyümesine neden oldu.

Bahçavan şunları söyledi:

“Bizim bu kafatasçı zihniyet bu geçmişine küfreden.. Senin dört nesil önceki atalarındı. Amerikalısından, Avrupalısından, Çinlisinden, Japonundan atalarına bu kadar küfreden insan çıkmamıştır. İşiniz gücünüz geçmişi kötülemek. Osmanlıyı gömerek Cumhuriyeti ön plana çıkarmak hoş mu? Bu milletin yüzde 95’i cahilmiş. Ne demek ya? Sen bir gecede alfabeyi değiştirirsen yüzde 99’u cahil olacak tabi. Boşuna konuşma, haddini aşma kardeşim. Niye konuşuyor, maksadını aşıyor. Tamam oturuma ara veriyorum kardeşim.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Balıkesir Büyükşehir Meclisi’nde Cumhuriyet tartışması!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!