AK PARTİLİLER 2023’E ODAKLANDI

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEK LİSTELİ AK PARTİ İL KONGRESİNDE EKREM BAŞARAN’LA YOLA DEVAM

 

AK Parti’nin Balıkesir İl kongresinde tüm mesajlar 2023’te yapılacak genel seçime odaklıydı. Atamayla göreve gelen Ekrem Başaran’ın tek listeyle İl Başkanı seçildiği kongrede, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş ve Hamza Dağ, 2023’ü hedef gösterdi.

 

 

 

AK Parti 7. Olağan İl kongresinde Ekrem Başaran tüm delegelerin oyunu alarak yeniden İl Başkanı seçildi. Kurtdereli Spor Salonu’ndaki kongreye katılım oldukça yüksekti. Pandemi kısıtlamalarına karşın salonun hınca hınç dolu olduğu gözlenen kongrede sık sık maske ve mesafe uyarısı yapıldı.

Delegelerin parkede, üyelerin tribünlerde izlediği kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da katıldı.

Balıkesir Milletvekilleri Yavuz Subaşı, Adil Çelik, Mustafa Canbey, Mutlu Aydemir ve Belgin Uygur’un yanı sıra AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ilçe belediye başkanları, önceki dönem milletvekilleri, eski il ve ilçe başkanları, parti teşkilatları ve çok sayıda partilinin katıldığı kongrede, AK Parti Balıkesir Koordinatörü Şahin Tin Divan Başkanlığı yapıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantıyla katıldığı kongrede tüm konuşmacılar 2023 hedefine dikkat çekti.

 

 

EKREM BAŞARAN: ÖZNESİ: BALIKESİR OLAN

HER KONUNUN TAKİHÇİSİ OLACAĞIZ

2019’da atamayla İl Başkanı olan Ekrem Başaran, tek listeli kongrede bu kez seçimle İl Başkanlığı görevini üstlendi. Başaran partililere hitaben yaptığı konuşmada, öznesi Balıkesir olan her konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Başaran şöyle konuştu:

“6 Aralık 2019’da Cumhurbaşkanımız tarafından AK Parti İl Başkanlığı’na atandım. O günden bu yana tüm gücümüzle bu makamın hakkını vermeye çalıştım. 2020 yılı ülkemiz ve insanlık için sıkıntılı geçti. Sel felaketleri, depremler, koronavirüs pandemisi; sosyal ve ekonomik faaliyetlerin olumsuz etkilendiği bir yıl oldu. Tüm olumsuzluklara rağmen 2021’e umutla girdik. AK Parti’yi 2023’e taşıyacak kadroları belirlemek için geniş istişarelerde bulunduk. Dava arkadaşlarımızın teveccühü ve çalışma isteğine teşekkür ediyorum. Hak bildiğimiz yolda, Genel Başkanımızın liderliğinde, başta Balıkesir’e, milletimize ve ülkemize hizmet gayesiyle gece gündüz çalışacağız. Öznesi Balıkesir olan her konunun takipçisi olacağız.”

 

YÜCEL YILMAZ: DEMOKRASİ YERELDEN BAŞLAR

Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl kongresinin AK Parti’nin bayramı olduğunu vurguladı. Başkan Yılmaz, parti teşkilatının çabaları sayesinde Büyükşehir seçiminin kazanıldığına dikkat çekti. Yılmaz, “14 Ağustos 2001’de milletin bağrından doğan, Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki bu siyasi hareket İl kongresini yapıyor. Bu kongre partimizin bayramıdır. Bizler liderine inanan teşkilatlarla birlikte bir çok işi başardık. Demokrasi yerelden başlar; bir ülke bir medeniyet yerelde olduğu kadar kuvvetlidir. Sizler sayesinde 31 Mart 2019’da bu göreve sizlerin desteği ve Cumhurbaşkanımızın teveccühüyle seçildik. Çok esaslı ve güzel çalışmalar yaptık. Şehrimizde herkesin sesine kulak verdik, sizlerle beraber bu şehri yöneteceğiz dedik. Stratejik planımızı AK Parti misyonuna göre, Erdoğan’ın gösterdiği ışıkla, kültürel, sosyal, hizmet belediyeciliği anlayışıyla devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

YAVUZ SUBAŞI: ESKİ TÜRKİYE ÖZLEMCİLERİ

SÜREKLİ TUZAK KURUYOR

AK Parti İl kongresinde Milletvekilleri adına MKYK ÜYESİ Yavuz Subaşı konuştu. Partisinin, ‘sessiz yığınların sesi’ olduğunu söyleyen Yavuz Subaşı şu mesajı verdi:

“Ak Parti sessiz yığınların sesi. 3 Kasım 2002’den bu yana milletin desteğiyle bugünlere geldik. Hedefimiz 2023. Ondan sonra 2053, sonraki vizyonumuz 2071. Bu vizyondan çekinenler korkanlar, hala vesayetçi zihniyetin, işgalci zihniyetin, mandacı zihniyetin emaresini üzerinde taşıyanlar, eski Türkiye özlemcileri önümüze her geçen gün tuzakları kuruyor. Allah’ın izniyle bu tümsekleri teker teker aştık. 2007’de e-muhtırayla karşımıza çıktılar.  Bizde mangal gibi yürek var dedik, millete gittik. 2017’de MİT tırları operasyonuyla tezgah kurdular. Elimizin tersiyle ittik. Gezi olaylarını yaşadık. ‘Problem ağaç değil sen hala anlamadın mı’ zihniyeti karşımıza çıktı. Boğaziçi olayları, Gezi Parkı direnişçisi olarak kendisini isimlendirenlerle aynı. Arkalarında yine vesayetçi CHP’nin mandacı anlayışı var. Yargı darbe girişimiyle bize dur demek istediler, onu da geçtik. Bu sefer kan dökerek 15 Temmuz’u yaptılar. Pensilvanya’daki sümüklü şeytanın uşakları 251 kişinin canını aldı. Ülkeyi bu hale getirdiler. 14 Temmuz’da bir otelden ayrılırken bıraktıkları zil ve onun üstündeki işaret Pensilvanya işaretiydi. Biz dur durak demedik. Türkiye önemli, tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak diyoruz. Olmazsa olmazımız millet diyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz. Bu mücadelenin aktörleri olarak cumhur ittifakını önemsiyoruz, Devlet Bahçeli’yi önemsiyoruz, Recep Tayyip Erdoğan’ı önemsiyoruz. Kuva-yı Milliye şehri Balıkesir 2023’e hazır.”

 

BAKAN VE GENEL BAŞKAN

YARDIMCILARINDAN 2023 VURGUSU

Kongrede daha sonra sırasıyla Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve son olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş salondaki partililere seslendi. Pakdemirli, Dağ ve Kurtulmuş konuşmalarını 2023 hedefi üzerine kurguladı. Bakan Pakdemirli, “2023 seçimlerinden alnımızın akıyla çıkacağız” derken, Hamza Dağ, yeni İl Başkanı ve yönetimi ile tüm kadrolara 2023 seçimlerinde çok büyük görev ve sorumluluk düştüğüne dikkat çekti. Numan Kurtulmuş ise “2023, Türkiye’nin en önemli seçimi olacak. Bu geceden itibaren yeni ekibin 2023 seçimleri için çalışmaya başlaması gerekiyor” dedi.

 

AK PARTİ’DE İL YÖNETİMİNE KİMLER SEÇİLDİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı bağlantıyla katıldığı kongrede, yeni seçilecek İl Başkanı ve ekibini kutladı. Erdoğan’ın konuşmasının ardından yapılan seçimde Ekrem Başaran İl Başkanı oldu. Başaran’ın İl Yönetimi şu isimlerden oluştu:

Abdullah Altıntaş, Ahmet Acaroğulları, Ali Kama, Bekir Yurttekin, Bülent Yıldız, Cüneyt Ermişler, Cüneyt Kara, Çağrı Yılmaz, Edip Eşref Esen, Ekrem İnce, Emine Aslanboğa, Emine Ergün Erol, Emre Yeşilağaç, Erdem Eryılmaz, Erol Çetin, Fatih Güngör, Gonca Erdem, Gülşah Bayazit, Hakan Aka, Havva Çelik, Haydar Aydın, Hülya Ayyıldız, Hüseyin İlhan, Hüseyin Murat Uysal, İshak Babaç, Kumru Yıldız Işık, Mehmet Akif Kaynakoğlu, Mehmet Aydemir, Mehmet Barış, Mehmet Fatih Beyoğlu,, Mehmet Fatih Ünlü, Muhammet Sadık Ünal, Mustafa Çanakçı, Mücahit Genç, Nail Bakioğlu, Naim Bostan, Nuri Çakmak, Nuri Kaya, Nurten Arslan, Recep Kalafat, Ruhşan Genç, Semra Akyüz, Seyit Alper Kaya, Sezai Doğan, Şevket Demiraslan, Tayfun Deniz, Türkan Özcan, Vahdettin Çiftçi, Yusuf Erarslan.

 

İL DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELERİ

Hasan Demiraslan, Kemal Büyükakın, Hasan Saraç, Ali Davran, Cengiz Yücel Özek.

 

İL PARTİ İÇİ DEMOKRASİ HAKEM KURULU ASİL ÜYELERİ

Musa Yılmaz, Zekai Kafaoğlu, Ahmet Sağlam.

 

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ ASİL

Ekrem Başaran, Meral Cengiz, Muhammed Zahid Bayram, Yücel Yılmaz, Ayşe Tülay Artürk, Ebru Habib, Şuay Nilhan, Mesut Özdemir, Alperen Bozdağ, Kasım Bostan, Yusuf Hocaoğlu, Dinçer Orkan, Ömer Munis, Hasan Avcı, Mehmet Doğan, Ekrem Umutlu, Merve İncük İşgören, Ali Gür, Namık Kemal Gedikoğlu.

 

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
AK PARTİLİLER 2023’E ODAKLANDI
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!