ADD AYVALIK ŞUBESİ’NİN YAPIMINA BAŞLANIYOR

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Atatürkçü Düşünce Derneği Ayvalık temsilciliğine yeni bir hizmet binası kazandırıyor

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in kentteki sivil toplum örgütlerine destek veren çalışmalarını sürdürüyor. Mevcut dernek binasının olduğu arsaya yapılacak bina  80 metre taban alanlı, iki katlı ve toplam 160 metre yapılacak.  Başkan Rahmi Gençer dernek ilçe yönetimi ve üyelerinden Ayşe Ongül Koçoğlu, Deniz Duman ve İbrahim Gökçe ve belediye teknik ekibiyle inşaat öncesi incelemelerde bulundu.

 

BAŞKAN GENÇER’’ AYVALIK MİMARİSİNE UYGUN’’

Ayvalık Belediyesi bünyesinde projesi çizilen bina şeklinin Atatürk’ün Selanik’teki Evi’ne benzediğini ifade eden Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Anıtlar Kurulu’ndan arsa için izin alındı. Bu uzun bir süreçti. Projede bina Selanik’teki Atatürk Evi’ne benzer, Ayvalık mimarisine uygun olarak hazırlandı. Dernek kendi faaliyetlerin yürüttüğü gibi diğer sivil toplum örgütlerinin ya da belediyenin yapacağı faaliyetleri için kullanılacak bir toplantı salonu olacak. Halkımıza da açık olacak.  Ahmet Üzgeç ve ADD Şubedeki arkadaşlar da ellerinden geleni yapacaklarını ve finans bulacaklarını söylüyorlar. Binayı yaklaşık olarak 4-5 ayda bitirmeyi planlıyoruz. Ayvalık’a çok güzel bir bina kazandırmış oluruz hem de çok önemli bir dernek olan ADD’nin binası bir binası olacak ve bizde ortak şekilde kullanacağız. Binanın maliyeti yaklaşık 200 bin lira olarak öngörüyoruz. Bu bina sadece Ayvalık Belediyesince değil binaya ADD’de çok ciddi katkı verecek. Ayvalık’ta belediyemizin çok kısıtlı yerleri var ve böyle yerleri yaratıyoruz. Burası da yarattığımız bir yer, arsa değildi, çabamızla bu statüye geldi” dedi.

 

Bina 25 yıllığına ADD’ye tahsis edilmesi Ayvalık Belediyesi meclisi tarafından oy birliği ile kabul edilmişti. Karar için belediyeye ve meclis üyelerine teşekkür eden Ahmet Üzgeç, “Bulunduğumuz yerde ne yaz ne de kışın sağlıklı bir çalışma içinde bulunamadık. Rahmi Başkanın da söylediği gibi kurumlar vergisi kanunun maddelerine göre sizlerin de katkısı ile bu binayı hep birlikte, el birliği ile yapılmasını bekliyorum” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
ADD AYVALIK ŞUBESİ’NİN YAPIMINA BAŞLANIYOR
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!