18.02 BÖLGESİNİ İMARA AÇMAK BALIKESİR’İN FELAKETİ OLUR

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP MİLLETVEKİLİ AYTEKİN 18.02 BÖLGESİNİN İMARA AÇILMA PLANLARINA TEPKİ GÖSTERDİ

 

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin Balıkesir’de 18.02 olarak tanımlanan ve altından fay hattı geçen balçık alanın imara açılma planına tepki gösterdi. Konuya dair açıklama yapan Aytekin “iktidar kar hırsıyla yaşanan depremleri unutuyor” dedi.

Aytekin açıklamasında şunları söyledi:

“Ulusal ve yerel medyada konuya dair çıkan haber bizleri hayrete düşürdü. İddialara göre 18.02 bölgesi imara açılacak. Bu alanın altından fay hattı geçiyor. Üstelik zemin balçık ile kaplı. Söz konusu bölgenin imara açılması Balıkesir için felaket habercisi olur.

 

 

BÖYLE BİR KARAR HANGİ MANTIĞIN ÜRÜNÜDÜR?

 İktidar güdümlü yerel yönetim tepkiler üzerine geri adım atsa da iddianın dillendirilmesi dahi Balıkesir halkında büyük bir korkuya neden olmuştur. Her gün yeni bir deprem haberiyle, can ve mal kayıpları ile yüreğimiz yanarken bu alanın imara açılmasını düşünmek dahi korkunçtur. Olası Marmara depreminin büyüklüğü, yaşanan depremlerde yitip giden canlar gözünü hırs bürümüş zatlar için önem arz etmiyor. Balıkesir gibi neredeyse her gün beşik gibi sallanan bir ilde böyle bir alanı imara açmak hangi mantığın ürünüdür?

GEREKLİ AÇIKLAMA DERHAL YAPILMALIDIR!

Konuyu Meclis gündemine taşıyarak iddiaları yetkili mercilere yazılı soru önergesi ile ilettik. Ama bilinsin ki bununla kalmayacağız. Bu korkunç iddianın hesabını sormak Balıkesir Milletvekili olarak bizlerin görevidir. Sürecin takipçisi olarak gerekli açıklamaların yapılmasını ve geri adım atılmasını sağlayacağız. Kamuoyunun vicdanını rahatlatmak ilgili Bakanların ve yetkililerin en acil görevleri arasında yer almaktadır. Bu caniliğe izin vermeyeceğimizi herkes bilsin.”

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
18.02 BÖLGESİNİ İMARA AÇMAK BALIKESİR’İN FELAKETİ OLUR
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!