MARKO PAŞA MÜZİKALİ’NE BİTMEYEN ALKIŞ…

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hafta boyunca Balıkesir’in birçok yerinde sahnelenen “Marko Paşa Müzikali” kapanışını liselilerle yaptı. Kendilerini dakikalarca ayakta alkışlayan liselilere “Teknoloji ilerlemiş bakın, bitmeyen alkış yapmışlar.” diyen Behzat Uygur’un esprisi salonda kahkaha tufanı estirdi

 

Dünya Tiyatro Günü” dolayısıyla hafta boyunca Balıkesir’in farklı noktalarını gezen “Marko Paşa Müzikali” kapanışı geçtiğimiz Cuma günü Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Lisesi Konferans Salonu’nda yaptı. Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu’nun sahnelediği müzikali; Hüma Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri büyük bir ilgiyle seyretti.

Müzikalde ünlü sanatçılar Süheyl ve Behzat Uygur’un yanı sıra; Uğur Babürhan, Emine Ün, Kahraman Sivri, Nurten İnan, Ömer Yılmaz, Lidya Ersemiz ve Ethel Mulinas başarılı performanslarıyla liselilerden büyük alkış aldı.

 

BEŞ GÜNDE BİNLERCE KİŞİ İZLEDİ

 

Oyun sonunda dakikalarca süren alkış üzerine “Teknoloji ilerlemiş bakın, bitmeyen alkış yapmışlar.” diyerek seyirciyi bir kez daha kahkahaya boğan Behzat Uygur “Çok teşekkürler arkadaşlar, elleriniz dert görmesin. Balıkesir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Mitat Yolcu, Dünya Tiyatro Günü’nü bir gün değil, bir haftaya yayarak kutlayalım istedi. Turnemize başladık bu beşinci oyun. Bu oyunla beraber yaklaşık 4 bin seyirciye ulaştık. O arada okulunuzda konferanstayken beni aradı. ‘Burada şahane öğrenciler var, burada da oynar mısınız? Tiyatro salonları da var.’ dedi. Liseliler istiyorsa tabii ki dedik ve bugün de buraya geldik, iyi ki gelmişiz. Bundan sonra her zaman geleceğiz. Diğer oyunlarımızla da konser-komedilerimizle de sizlerle birlikte olacağız. Bunun müjdesini şimdiden verelim. Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Mitat Yolcu’ya çok teşekkür ediyorum; kültür adına, sanat adına, tiyatro adına samimiyetle bir şeyler yapıyor, ahkâm kesmeden yapıyor.” dedi.

 

“ÖĞRETMENLERİNİZİ ASLA UNUTMAYIN”

 

Sözlerini öğrencilere bir nasihat vererek noktalayan Behzat Uygur “Sizler yarının tiyatro seyircilerisiniz. Sizlerde çocuklarınızı tiyatroya götüreceksiniz. Oyunlardan mesajları almak çok önemli. İnsanları güldürüyoruz ama bu oyunun en büyük mesajlarından biri yarın öbür gün büyüdüğünüz zaman hepiniz bir iş sahibi olduğunuz zaman mutlaka bir hocanıza vefa borcunuz olacak. Öğretmenlerinizi asla unutmayın.” diye konuştu.

 

YOĞUN İSTEK ÜZERİNE KONFERANSTA ARADI

 

Muhteşem bir oyun izlediklerini belirten Balıkesir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Mitat Yolcu “Bizlerde Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu’na bu güzel oyun için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Emeğinize, yüreğinize sağlık iyi ki varsınız. Geçtiğimiz Salı günü buraya bir konferansa geldik. Konferans esnasında ‘Dünya Tiyatro Günü’ dolayısıyla düzenlediğimiz etkinliklerden konuşuyorduk. Gençlerimizin yoğun isteği üzerine sahneden Behzat abiyi aradık. Kendileri de sağ olsun gençleri kırmadı. Kırmadıkları için bir kez daha teşekkür ediyorum. Her oyunun sonunda bir çiçek takdimi olur biz artık çiçek takdimini bıraktık onun yerine TEMA Vakfı’na bağışta bulunuyoruz ve sevgili sanatçılarımız adına TEMA Vakfı’na 15 adet fidan diktireceğiz. Bende, sizler adına yönetmenimiz Uğur Babürhan’a bu sertifikayı takdim ediyorum. Ayrıca bize bu salonu açan Altıeylül Kaymakamımız Dr. Oktay Kaya ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çelik’e çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

SON YILLARDA DÜNYA TURNESİ YAPAN TEK TÜRK MÜZİKALİ

 

Müzikalin yönetmenliğini yapan ve aynı zamanda ‘Marko Paşa’yı da canlandıran Uğur Babürhan “Bu yaş grubunun böyle bir müzikalden zevk aldığını görmek benim için çok önemli. Seyrettiğiniz oyun, Türkiye’de çok az eserin aynı şansa sahip olduğu bir eser. Bu oyunu öğrencilere seyretme fırsatı verdiği için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığına çok teşekkür ediyorum. ‘Marko Paşa’ uzun bir aradan sonra son yıllarda dünyayı gezen tek Türk müzikali. Bulunduğunuz yerden; Avustralya’nın Sydney ve Melbourne kentlerine kadar dünya turnesi yapmış bir oyun. Umarım çok güzel vakit geçirmişsinizdir.” dedi.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
MARKO PAŞA MÜZİKALİ’NE BİTMEYEN ALKIŞ…
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!