Susurluk’ta bir Ayran Festivali daha böyle geçti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu yıl 34. sü düzenlenen Susurluk Ayran Festivali dop dolu programla halkın beğenisini topladı. 

 

Konserler, Sergi ve söyleşiler, Çocuklara özel etkinlikler, Sanat sokağındaki etkinlikler ve yaşanan ilkleri ile 34. Ayran Festivali Susurluk’a çok iyi geldi.

Belediye Başkanı Nurettin GÜNEY’in Susurluk, beraber çalışıyor, beraber üretiyor ve şimdi de beraber eğleniyor dediği Ayran Festivali tüm belediye ekiplerinin özverili çalışması sayesinde sorunsuz ve tüm güzelliğiyle Susurluklularla buluştu. Başkan GÜNEY; ilçemize bir çok misafirin geldiğini söylerken Ayran Festivalinin birlik ve beraberliğimiz için çok önemli olduğunun da altını çizdi. 

30 Ağustos Zafer Bayramı ile başlayan Festivalde Sanat Sokağındaki hareketlilik, tüm ilçeye yayıldı. Sanat Sokağı, misafir belediyelerin stantları, ömür üreten kadınlar gelişim atölyelerini stantları herkes için atölyeler düzenledi. Susurlukluların büyük ilgisiyle dolup taşan Sanat Sokağında festival boyunca Susurluklu Genç Müzisyenlerin sahne aldığı müzik dinletileri gerçekleştirildi. 

 

KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

Düzenlenen Kitap Günleri festival süresince, misafir yazar ve şairleriyle Sanat Sokağımızda katılımcılar güzel zamanlar geçirdi. Ayrıca Susurluk Kongre Kültür Merkezinde Susurluk’a ait tarihi fotoğraflarla ve ilçeye ait özel ürünlerin gösterildiği bir sergi de açıldı.
Fehim DİKMEN’in Susurluk’ta Spor Tarihi söyleşisi de yine Ayran Festivali kapsamında Kongre ve Kültür Merkezinde seyircileriyle buluştu.
34. Ayran Festivalinin bir diğer söyleşisinin konusu da Dr. Elif Burcu ÖZKAN ve Dr. Onur UZER anlatımlarıyla ‘‘Cumhuriyetin Yüzüncü yılında Atatürk’ü Anlamak’’ oldu. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün en güzel hayatsal öykülerini, Atamızın sevdiği şarkılarla birleştiren söyleşi izleyicilerden tam not aldı.
Kuzey Makedonya, Bosna Hersek ve Bulgaristan halk dansları ekipleri Susurluk’a misafir oldular. Festivalde dans gösterileriyle Susurluk halkından beğeni toplayıp, büyük alkış aldılar.
Şehrimizin Kurtuluşu 5 Eylül’de korteje Mustafa Kemal ATATÜRK’ün anadolu gezilerinde kullandığı makam aracının birebir benzeri de katıldı. Ayrıca Bölge Askeri Bando Komutanlığı Orkestrası da Susurluk Kongre Kültür Merkezinde muhteşem bir konserle Susurluklulara unutulmaz dakikalar yaşattı. 

 

ÇOCUK FESTİVALİ

  1. Ayran Festivali her zaman olduğu gibi çocuklara özel etkinliklerle doluydu.
    Susurluk Atatürk Parkında çocuklar için kurulan eğlence sahnesinde eğlence festival boyunca devam ederken, Çocuklara animatörler, palyaçolar, sihirbaz ve jonklör eşlik ederken, şişme oyun parkurları da çocukların neşesine neşe kattı. Ayrıca Susurluk’ta ilk kez sadece çocuklara özel konser Susurluk Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Tıngır Mıngır Çocuk Şarkılarıyla eğlenen çocuklar, Festivalin tadını çıkardılar. 

30 Ağustos Zafer Bayramında Irmak ARICI, 3 Eylül Özgün konserleri ile çok eğlenen Susurluk, 4 ve 5 Eylüldeki konserlerin yağış nedeniyle ertelenmesi sebebiyle kısa bir ara verdi. Hemen ardından Rafet El ROMAN ve Hande ÜNSAL konserleri 6 ve 7 Eylül’de gerçekleştirildi. Tüm konserlerde çok eğlenen Susurluk halkı adına Susurluk Belediye Başkanı Nurettin GÜNEY, sanatçılara Meşhur Susurluk Ayran Bardağı maketi, cumhuriyetinyüzü özel tasarım formamızı ve Ayran Festivali için yine özel tasarlanan anı parasını hediye ederek teşekkür etti. 

Tüm Susurluk ve bölgeden bir çok misafiri ağırladığımız bir Ayran Festivalini daha geride bırakırken, Başkan Nurettin GÜNEY, çalışmaya da eğlenmeye de kış sezonunda da devam edeceklerini bildirdi ve emeği geçen Susurluk için çalışan herkese teşekkürlerini sundu.

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Susurluk’ta bir Ayran Festivali daha böyle geçti
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!