20. Çocuk Filmleri Festivali başladı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle, Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından 2004 yılından bu yana her yıl düzenlenen; “20. Çocuk Filmleri Festivali” Van Kültür Yolu kapsamında başladı. Festival 3 Temmuz tarihine kadar devam edecek. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle, Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından 2004 yılından bu yana her yıl düzenlenen; “20. Çocuk Filmleri Festivali” Van Kültür Yolu kapsamında başladı. Festival 3 Temmuz tarihine kadar devam edecek. 

 

Türkiye Kültür Yolu Festivali kapsamında Van’da gerçekleştilen ve çocukları kültür ve sanatla buluşturmayı hedefleyen “Çocuk Filmleri Festivali”nde ilk gün biribirinden keyifli etkinliklerle başladı.  3 Temmuz’a kadar devam edecek festival çocukları; sinema ile yazım, yapım aşamasından izleme kültürüne dek bir araya getirmeye devam edecek. Sinema kültürünü çocuklara aşılamayı amaçlayan festival, çocukların dünyayı tanımalarını, kendilerini güvenle ifade edebilmeleri ve sanatı çocuklar için erişilebilir hale getirmeyi sürdürüyor.

 

Festivale Yoğun İlgi!

 20.⁠ ⁠Çocuk Filmleri Festivali, Van Kültür Yolu Festivali kapsamında bugün atölyeler ve film gösterimleri ile başladı. Van Mall AVM’de gerçekleşen film gösterimleri ve Van Müzesi’nde gerçekleşen atölyeler büyük ilgi gördü.

 

Festivalin ilk gününde Tiyatro Eğitmeni Burhan Gün oyunculuk atölyesi ile çocuklarla bir araya geldi. 70 kişinin üzerinde bir katılımla gerçekleşen atölyede Gün, çocuklara sahne sanatları hakkında ilham verici bilgiler sundu. Çocukların yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olan atölyeyi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da ziyaret ederek çocuklara sürpriz yaptı.

 

Festivalin bir diğer atölyesi ise A90 Pictures CEO’su Mengü Atasağun tarafından gerçekleştirilen film yapım atölyesi oldu. Atasağun ile çocuklar, sinema dünyasının perde arkasını keşfetme fırsatı buldular ve film yapım sürecinin inceliklerini öğrendiler.

 

Üç farklı çocuk filmi minik izleyicilere keyif dolu anlar yaşattı.

Festivalin ilk gününde “Karlar Kraliçesi ve Prenses”, “Harika Kanatlar: Maksimum Hız” ve “Kardeş Takımı” filmlerinin gösterimleri gerçekleşti. Oldukça büyük bir katılımın olduğu gösterimler Van Mall AVM’de gerçekleşti. Etkinlikler boyunca çocuklara çeşitli hediyeler de dağıtıldı.

20.⁠ ⁠Çocuk Filmleri Festivali, çocukların hem eğlenip hem de öğrenmelerini sağlayan eşsiz bir platform sunuyor. Festival kapsamında gerçekleştirilecek olan atölyeler ve film gösterimleriyle çocuklar sinema sanatının büyülü dünyasında unutulmaz anılar biriktirecek.

 

 

FESTİVAL PROGRAMI 

 

 

01 Temmuz, Pazartesi

 

11.00 “Cesur Balina Katak”

13.00 Film Okuma Atölyesi – Cem Başak

14.00 “Harika Kanatlar: Maksimum Hız”

14.00 Drama Atölyesi – Bekir Erdem Öz

17.00 “Kardeş Takımı”

 

02 Temmuz, Salı

 

11.00 “Benim Tatlı Diş Perim”

13.00 Dans Atölyesi – Fatma Yılmaz

14.00 “Süper Ajan Bernard: Görev Mars”

14.00 Yönetmenlik Atölyesi- Gizem İbak

17.00 “Çocuk Kalbi”

 

03 Temmuz, Çarşamba

 

11.00 “Altın Gaga ve Macera Çetesi”

13.00 Kukla Atölyesi – Abdullah Gün

14.00 “Cesur İtfayeci”

14.00 Oyunculuk Atölyesi- Duygu Erdem

17.00 “Rafadan Tayfa 4: Hayrimatör”

 

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
20. Çocuk Filmleri Festivali başladı
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!