Seçim kaybettiren slogan: Birlikte çalıştık, birlikte başardık!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

POLİTİKA’DAN 

 

Bir dönem #BalıkesirBelediyeBaşkanlığı görevinin ardından, ikinci dönem için aday gösterildiğinde bu sloganla seçim çalışması yapmıştı, merhum #SabriUğur

“Birlikte çalıştık, birlikte başardık” sloganı, Sabri Uğur’a ‘uğur’ getirmedi; seçimi kaybetti. Belki de bu slogan kaybettirdi!

 

 

“Bir slogandan, kupkuru bir vaatten, tek cümlelik siyasi mesajdan ne olur” demeyin…

“AK’ın karasına / asfaltın parasına son” sloganıyla, hiç bir vizyoner projesi olmadığı halde, seçimi kazanmıştı #İsmailOk.

Bir slogan kazandırabiliyor, bir slogan kaybettirebiliyor demek ki!

 

 

#BalıkesirBüyükşehirBelediyeBaşkanlığı‘na ikinci dönem yeniden aday gösterilen Başkan Yücel Yılmaz da, “birlikte başardık” sloganıyla bilboardları süslüyor.

Başkan Yücel Yılmaz‘ın, Sabri Uğur’a seçim kaybettiren bu slogandan vazgeçip, daha farklı seçim sloganları bulmasında yarar var.

Hem ayrıca “birlikte çalıştık, birlikte kazandık” diye bir şey yok!

Kim çalıştı, kim yattı, kim kazandı, kim kaybetti; sokaktaki adam verecek bunun yanıtını.

 

 

“Ortak akıl”, “birlikte çalışma” gibi süslü siyasi mesajlar, sadece seçim vaadidir; Balıkesir’de hiç kimse ‘birlikte çalışma ortamı’ görmedi.

Güzelim arazileri, çok kıymetli arsaları, bizden sonra bu şehirde yaşayacak olanların geleceğini satarken kime, kimlere danıştılar meselâ?

Buna benzer nice örnek veririz.

 

 

Bundan sonrası Yücel Yılmaz’a kalıyor artık.

İlk planda, “birlikte çalıştık, birlikte başardık” sloganını değiştirmesini öneriyoruz.

Bu slogan seçim kaybettirebiliyor çünkü!

 

 

Başkan’ın seçim işlerini koordine eden arkadaşların, günübirlik gelir geçer işlerle oyalanmak yerine, şehrin siyasi hafızasını, geçmişini, örneklemeler yoluyla incelemelerini öneriyoruz.

Oturdukları yerden analiz ortaya koyup renkli istatistiklerle Başkan’a gaz verenlerin, “Sabri Uğur” ve “İsmail Ok” örnekleri üzerine çok derin analizler yapmasında yarar var.

 

 

Öptük hepinizi…

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Seçim kaybettiren slogan: Birlikte çalıştık, birlikte başardık!
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!