Kılıçdaroğlu’nun hançerlenme polemiği

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Kılıçdaroğlu, genel başkanlıktan ayrılma sürecinde hançerlenme polemiği yarattı. Sırtından hançerlendiğini söyledi. Bu söyleme pek çok cevap geldi. Hançerlenme polemiği oluştu.

 

Kılıçdaroğlu hançerlenmiş midir?

Evet hançerlenmiştir.

Ne zaman ve de kimler tarafından hançerlenmiştir?

Kılıçdaroğlu’nun on üç yıllık genel başkanlık süresi incelenirse Kılıçdaroğlu hakikatten pek çok defa hançerlenmiştir.

Kılıçdaroğlu’nu kim ya da kimler hançerlemiştir?

Kılıçdaroğlu, kendi kendini hançerlemiştir.

 

Aklımıza gelen hançerlenme olaylarını sıralamaya çalışalım:

Ekmelettin İhsanoğlu’nu cumhurbaşkanı adayı yaparak, Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı adaylığını son ana kadar zorlayarak ve gündemde tutarak, Atatürk’ün fotoğraflarını çöpe atanları himaye ederek, genç cumhuriyete isyan ederek onu boğmak isteyenlerle helalleşme yaklaşımına girerek. Büyük Atatürk’e “kefere Kemal” diyenleri PKK avukatlarını milletvekili seçtirerek, Kemalist laikliğe uzak durarak, “Mustafa Kemal’in askeri değilim” diyen, sözde Ermeni soykırımına göz kırpan ve halen siyasi yasaklı olan eski il başkanını koruyup kollayarak.

Atatürk’le, CHP ile ilgi ve ilişiği olmayan gruplara otuz dokuz milletvekili hediye ederek, kendisine Dersimli Kemal diyerek, Tunceli’yi inkar ederek, Atatürk’ün iki büyük eserimden biri dediği CHP’ye genel müdür tayin etme yaklaşımına girerek, kendi kendini hançerlemiştir.

Bu kadar çok hançer yarasına hiçbir yapı, hiçbir bünye dayanamaz. Kılıçdaroğlu da dayanamamış, devrilip gitmiştir.

Emeklilikte bu yaralar iyileşir mi?

Hiç zannetmiyorum. Ne Kılıçdaroğlu’nun kendisine açtığı yaralar ne de CHP’ye ve Türkiye’ye açtığı yaralar iyileşmeyecektir. Büyük ihtimal hiç iyileşmeyecektir.

Tepki Ver | Tepki verilmemiş
0
harika
Harika
0
_ok_do_ru
Çok Doğru
0
kat_l_yorum
Katılıyorum
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
Kılıçdaroğlu’nun hançerlenme polemiği
Giriş Yap

Balıkesir Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!